افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

صفحه کابینت شیشه، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که انواع صفحه کابینت چیست، تنوع رویه بر اساس جنس و متریال چگونه است و یا اصلا تنوع در بازار به چه شکل است؟ هر جنس چه مزایا و معایبی دارد و سوالاتی از این دست.
لذا در این سلسه مقالات در تلاش هستیم تا عمده متریال های قابل استفاده به عنوان صفحه کابینت در بازار ایران را معرفی کنیم.

صفحه کابینت شیشه یکی از گزینه های جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه میباشد. این نوع صفحات عموما توسط طراحان جسور و خلاق مورد استفاده قرار میگیرد.

این متریال به دلیل تنوع بسیار زیاد طرح و رنگ و همچنین امکان تولید صفحه کابینت شیشه در طرح دلخواه، محدودیت های اجرا و خلق ایده را از پیش روی طراحان برمیدارد. با افزایش روز افزون استقبال از این متریال، در این مقاله به مزایا، معایب و انواع شیشه به منظور صفحه کابینت میپردازیم.

مزایا:

تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ و شکل اجرای آن، شیشه به راحتی با سایر متریال ها هماهنگ میشود، طول عمر شیشه بسیار بالاست و در طول زمان تغییر شکل و رنگ نمیدهد. شیشه در مقابل حرارت بسیار مقاوم است و به همین دلیل میتوان ظروف داغ را به طور مستقیم بر روی آن قرار داد. شیشه ضد آب است و به همین دلیل به سختی لکه میپذیرد و نظافت آن بسیار آسان است. امکان استفاده از LED به منظور نورپردازی وجود دارد.

معایب :

شیشه در مقابل ضربه مقاوم نیست و ممکن است دچار ترک داخلی و یا سطحی شود که در آن صورت ترمیم آن بسیار گرانقیمت است. صفحه کابینت شیشه در مقابل اسید مقاومتی ندارد و در صورت تماس دچار خوردگی میشود. در صورتی که صفحه کابینت خود را به صورت روتین و سریع نظافت نکنید ممکن است املاح موجود آب بر روی شیشه بماند و رد بندازد که به راحتی از بین نخواهد رفت.

سبک آسیایی در دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب

انواع صفحه کابینت شیشه:

تلفیقی شیشه و رزین یا بتن:

در این نمونه که عموما از شیشه بازیافتی به منظور ساختش استفاده میشود، تکه های شیشه در بتن یا رزین اکریلیک ترکیب میشوند ظاهری چشم نواز را ایجاد میکنند. تلفیق خرده شیشه در اکرلیک حسی مدرن تر و شناور بودن تیکه ها را القا میکند ولی خرده شیشه در بتن حسی هنری و سنگ مانند را منتقل میکند.

صفحه کابینت بازیافتی شیشه و آکریلیک صفحه کابینت بازیافتی شیشه و بتن

صفحه کابینت شیشه پرینتی:

اگر به دنبال صفحه ای ساده، یکدست و تک رنگ هستید این نمونه مناسب شما میباشد. در این نمونه پشت شیشه رنگ شده و حسی ساده و مدرن را به آشپزخانه شما میدهد.

صفجه کابینت شیشه پشت رنگی آبی صفجه کابینت شیشه پشت رنگی سبز

شیشه داری نقوش :

اگر شیشه با رنگ ساده و یکدست برای سلیقه شما جذاب نیست میتوانید از صفحاتی استفاده کنید که رنگ در بین شیشه منتقل شده و نقوش و طرح های متنوعی را در اختیار شما قرار میدهد.

صفحه کابینت شیشه با نقوش انتزاعی صفحه کابینت شیشه با نقوش انتزاعی

شیشه با طرح:

اگر به دنبال یک طرح مدرن هستید که در نگاه اول صفحه کابینت شیشه شما چشم را خیره کند، این نمونه مناسب شما میباشد. تنوع طرح ها در این نمونه بسیار است و محدودتی برای دربر گرفتن سلایق مختلف وجود ندارد.

صفحه کابینت شیشه با طرح آبشار صفحه کابینت شیشه با طرح برکه جزیره کابینت مدرن با صفحه شیشه طرح دار

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 2.9 / 5. تعداد امتیار ها 7

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments