افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

24 ایده آرامش بخش برای طراحی تراس کوچک

همیشه طراحی و دیزاین بالکن ها و تراس ها از نظر افراد دور بوده و کمتر کسی به دکوراسیون تراس کوچک خود اهمیت می دهد . اغلب ما در ساختمان هایی زندگی می کنیم که متراژ کمی دارند و این موضوع خود دغدغه ایی برای تمام ساکنین است که چگونه در این فضای کوچک ، محیطی سرشار از آرامش داشته باشند .

لذت آرامش با دیزاین متفاوت تراس

بهتر است که بدانیم برای شادابی و نشاط افراد خانواده چیدمان بالکن ها بسیار موثر و کار ساز است و با توجه به معماری اکثریت خانه ها که آپارتمانی و بدون حیاط هستند ، داشتن بالکنی زیبا و دنج حس خوبی را القا می کند .

بالکن های کوچک در خانه ها صرفا” ، به عنوان انبار و مکانی برای نگهداری وسایل بی ارزش مورد استفاده قرار می گیرند ، که با کمی خلاقیت و گذاشتن زمان ، روی کوچکترین عضو خانه مان ، می توانیم بهترین بازخورد را دریافت کنیم . این فضا می تواند محیطی برای مطالعه ، غذاخوردن ، گل آرایی ، باغبانی و … در نظر گرفته شود ، فقط کافیست عملکرد آن را انتخاب کنیم و شروع کنیم .

تراسی جذاب برای خلوت دو نفره

تراس کوچک با ایده های خلاق و جذاب

دیزاین خاص و متفاوت این عکس در نگاه اول شاید برایمان پر هزینه باشد ، هزینه هایی نظیر : طراحی ، اجرا ، متریال ، لوازم و … . ولی اگر نگاهی دقیق به عکس داشته باشیم میبینیم که به سادگی با لوازمی نه چندان خاص و شاید هم دور ریختنی می شود دیزاینی زیبا و محیطی دنج داشت . گلدان هایی با رنگ و متریالی هم خوان ، داشتن چند عدد بطری که گل هایمان را داخلش پرورش داده ایم و خودمان هم رنگش کرده ایم ، برای سرسبز کردن محیط فوق العاده است .

بالشتک و کوسن هایی با رنگ خنثی برای مبلمانی به رنگ چوب که با محیط هارمونی و هماهنگی دارند و یا چند عدد شمع ، که همگی می توانند فضای شما را آرامش بخش و متمایز کنند . باید در نظر داشت زمانی که می خواهیم محیطی با تنالیته رنگی محدود داشته باشیم ، برای هارمونی مناسب در فضا بهتر است در انتخاب نوع گیاه هم دقت کنیم و گیاهانی مطابق با هم و نسبتا شبیه به هم را انتخاب کنیم . در نهایت هنگام چیدمان تراس هایمان رنگ بندی نرده ها ، دیوارها و کف نیز فراموش نشود .

چیدمانی دلنشین و آرام برای تراس

شاد شدن فضای تراس کوچک مان با گل های رنگارنگ

داشتن تراسی رنگارنگ و نقلی ، برای دور شدن از روزمرگی و خستگی ، چقدر جذاب و دوست داشتنی است . یک میز و صندلی ساده چوبی با کوسنی خوش رنگ که با چند گلدان با گل های رنگارنگ تزئین شده است ، بهترین فضا برای مطالعه و ریلکس کردن می باشد .

سادگی همیشه جذابیت و جلوه خاصی دارد ، چه بهتر که محیطی با رنگ های شاد در کنار چیدمان ساده مان داشته باشیم . می توانیم گلدان های سفالی و بی زرق و برقمان را که البته در این عکس با رنگ میز و صندلیمان هماهنگی دارد ، با گل های خوش رنگ و سرزنده جلوه دهیم و فضایی شاداب و با نشاطی را برای خودمان داشته باشیم . داشتن فضایی کوچک اما با چیدمانی عالی و کاملا کم هزینه که حس خوب و آرامش را به همه خانواده القا می کند چقدر در خانه هایمان جایش کم است .

فضایی با آرامش کافی برای مطالعه در تراس

متفاوت تراسمان را دیزاین کنیم

ترکیب رنگی تیره و خنثی در کنار رنگ های شاد و سرزنده چقدر در زیباتر شدن محیط موثر است . باید در انتخاب مبلمانی مناسب ، برای تراس هایمان دقت کنیم . تراس کوچک جای مبلمان های تجملاتی و سلطنتی که باید خشک و عصا قورت داده باشیم نیست ، یک مبل راحت با بالشتک های نرم و ساده به رنگ تیره که با کوسن هایی روشن و خوش رنگ تزئین شده است ، در عین زیبایی پر از حس خوب و شادابی می باشد .

نکته جالب این عکس استفاده از لوستر های کاغذی برای نورپردازی در شب می باشد ، که دیدی متفاوت به فضا داده است . سِت کردن جالب لوستر با کوسن ، لیوان شیشه ایی و حتی جلد کتاب ، هارمونی بسیار مناسب در فضا ایجاد کرده است . تراس می تواند پر از گل های رنگارنگ و متفاوت نباشد و کاربردی دیگر داشته باشد مثلا تعداد گلدان های ساده و محدود می تواند برای فضایمان کافی باشد . همان طور که میبنید با ساده ترین لوازم می توان تراسی دلنشین و لذت بخش داشت .

تراسی با ترکیب رنگی زیبا

راحتی و حال خوب با چیدمانی عالی

تصور کنید تراسی دارید با گل های رنگارنگ ، چیدمانی با رنگ های شاداب و پر انرژی و نور پردازی مناسب و کافی ، که بی نهایت حالمان را خوب می کند . از ایده قفسه فلزی روی دیوار شروع کنیم ، یک قفسه فلزی تیره و ساده که با چند جای گل و فضایی برای اکسسوری طراحی شده است ، که با قرار دادن گل های صورتی و خوش رنگ و ریسه های رنگی تزئین شده است .

کوسن هایی فوق العاده زیبا با طرح هایی جذاب که روی مبلی بسیار راحت و نرم قرار گرفته است ، که فضایی بی دغدغه و آرام را برای ما فراهم می کند . یک جعبه خیلی پیش پا افتاده که اکثر ما از کنارش ساده می گذریم که مطابق با چیدمانِ مان رنگ آمیزی شده است ، چقدر می تواند برای قرار دادن لوازم مان کارایی داشته باشد .

استفاده از ریسه هایی با لامپ های کوچک و بزرگ و جا شمعی هایی با طرح های متفاوت علاوه بر روشنایی در شب ، فضایی رمانتیک و دلنشینی را به ما هدیه می دهد . انتخاب گل های صورتی تیره و روشن در کنار چیدمانی به رنگ سفید و آبی با خودنمایی زیبای گل های نارنجی بسیار درست و حساب شده می باشد ، که می تواند پیشنهاد خوبی برای تزئین تراسِ مان باشد .

فضایی بی دغدغه و ساکت برای تراسمان

خلوتی دو نفره در یک تراس دنج

خلوت های دو نفره با دوستان یا اعضاء خانواده در جایی راحت و ساکت چقدر لذت بخش و خواستنی است . ایده ای برای داشتن ، یک قاب چوبی برای آویزان کردن چند عدد گلدان با رنگ های زیبا و گل های متفاوت چقدر برای تراس مان جالب است . استفاده از گیاه سرخس همیشه سبز ، گل های خوش رنگ و زیبا برای کسانی که دیزاینی رنگارنگ و شاداب می خواهند ، بسیار مناسب است .

میز و صندلی با طراحی ساده و شیک که رنگی بسیار ملایم و آرامش بخش دارد ، به همراه کف پوش ، چهارپایه و قاب چوبی که به رنگ تیره می باشد ، باعث جلوه بیشتر رنگ های شاد و سرنده چیدمان مان می شود . چقدر راحت می توان جایی با تابش زیبای خورشید و گرمایی لذت بخش داشت ، که تا به حال از آن دور بوده ایم .

زیباترین فضا برای خلوت 2نفره در خانه مان

فضایی آرامش بخش و ایده آل در فضای کوچک خانه مان

حس شاعرانه و رمانتیک بودن این تراس اولین چیزی است که به چشم می خورد ، فضایی سرشار از آرامش و انرژی مثبت . کسانی که تراسشان سقف محافظ ندارند ، ایده این تراس چقدر برایشان کار ساز ست . استفاده از یک پارچه ساده که با چند گره به نرده ها وصل شده ، نه کار سختی است و نه پر هزینه . پارچه ای هماهنگ با ترکیب رنگی چیدمان مان هم محیط را زیبا می کند و هم عملکرد خوبی دارد .

کاناپه ایی راحت و زیبا با چند کوسن رنگی و مدل دار ، به همراه چند گلدان با گل هایی یک رنگ و ساده که حس سرزندگی را به محیط می بخشد ،چراغها و جا شمعی ها که بیش ترین جلوه را با یک نورپردازی عالی و بسیار دلچسب برای شب دارند دیزاینی متفاوت می تواند برایمان فراهم کند . شمع ها در هر دیزاینی می توانند زیبایی بی نظیری به محیط ببخشند ، پس برای چیدمان تراس مان بهتر است فراموششان نکنیم . فکر کنید این فضا را در خانه تان داشته باشید چقدر حال روحمان بعد از کلی دغدغه و تلاش های روزانه خوب و عالی شود .

داشتن فضایی بسیار رمانتیک و شاعرانه در خانه مان

تراسمان را به کتابخانه ای جذاب تبدیل کنیم

چقدر داشتن کتابخانه در تراس فکر جالبی است . یک کتابخانه همراه با گلدان هایی برای نگهداری گیاه مورد علاقه مان . همان طور که میبینید کتابخانه و گلدان در یک طراحی قرار گرفته اند و به جای شلوغ کردن محیط ، فضایی خلوت را مد نظر قرار داده اند .

یک دیوار با نمای آجری به رنگ طوسی روشن که فضا را به نوعی از تیرگی خارج کرده است و استفاده از چوب روشن برای باکس های نگهداری کتاب و گل ، برای این تم رنگ بسیار مناسب است . قفسه ها با باکس های کتاب و گل بیشترین زیبایی را در این فضا به خود اختصاص داده اند . دیزاین هایی با تنالیته رنگی طوسی نیاز به یک رنگ شاد برای خارج شدن از یکنواختی دارند ، که مبل تک نفره زرد با جلو مبلی طوسی تیره کاملا این امکان را فراهم کرده است .

کسانی که به چیدمان های مختلف علاقه دارند ، این طراحی می تواند بهشان کمک کند زیرا برخلاف دیزاین های دیگر که کاملا شلوغ و پر از اکسسوری های مختلف می باشند ، با چند متریال محدود فضا را به بهترین شکل دیزاین کرده است .

تلفیق کتابخانه و گلدان ایده ایی متفاوت

ایده ای فوق العاده با استفاده از تاب در تراس

چیدمان این تراس در عین سادگی و بی آلایشی فضایی بسیار زیبا و بی نهایت آرام را تشکیل داده است . داشتن یک تاب با کوسن هایی نرم و راحت چقدر برای یک استراحت بدون استرس دلچسب می باشد . رنگ سفید برای کف ، دیوارها و نرده ها که خود حسی سرشار از آرامش را القا می کند ، در کنار تابی پارچه ایی به رنگ سفید و طوسی با کوسن هایی هم رنگ ، چیدمانمان را متفاوت و خاص می کند .

اگر دوست دارید که در تراسِتان حتما از گل های متنوع نگهداری کنید ، می توانید از چند گلدان با رنگ های شاد و رنگی استفاده کنید . ولی باید بگوییم که کاربرد این طراحی مطالعه و استراحت می باشد ، زیرا یک شاخه گل سفید در یک بطری کوچک از دید صاحب این تراس کافیست و با همین گل ساده فضا را صمیمانه و زیبا تر کرده است .

داشتن تابی راحت و نرم در تراس خانمان فوق العادست

با ساده ترین وسایل هم میتوان چیدمانی خاص ساخت

همیشه نیاز نیست که چیدمانی با لوازم خاص و متفاوت داشته باشیم ، با کمترین و ساده ترین تجهیزات هم می توان ایده ایی جالب خلق کرد . مثلا همین درختچه بنجامین کوچک گوشه عکس که در یک کیسه ساده به عنوان گلدان جا گرفته و روی جعبه ایی چوبی قرار گرفته است .

صندلی های ساده و یک رنگ شبیه به پلاستیک که با کوسن های رنگی تزئین شده ، گلدان آبی خوش رنگ روی میز ، همگی برای خارج شدن محیط از یکنواختی بسیار به جا استفاده شده اند . تمام فضا به رنگ مشکی در آمده ، که بسیار هم زیباست و تنها با کوسن هایی به رنگ شاد و پارچه ای با غالب رنگ سفید برای کف ، فضا را زنده تر کرده است . همه ما می توانیم تراسی برای صحبت های دوستانه ، عاشقانه و خودمانیمان داشته باشیم فقط کافیست که دست به کار شویم و آن را بسازیم .

چیدمانی جذاب همراه با سادگی برای تراس

فضایی آرام برای فرارا از دغدغه های روزانه

طراحی یک فضای دوستانه و بی نهایت زیبا در تراس خانه مان ، مسئله ایی است که یا همیشه از آن دور بوده ایم و یا فکر کردیم که باید کار پبچبده و یا خیلی سختی انجام دهیم . به این عکس نگاه کنید ، قرار دادن یه تیکه پارچه پشمی نرم روی صندلی ساده فلزی حس سختی این صندلی را گرفته و به ما حس راحتی را القا می کند و یا چند عدد جا شمعی زیبا که فضا را صمیمانه و دلنشین کرده است .

گلدانی با گل های صورتی که تنها رنگ شاد این فضا می باشد و به خودی خود جلوه درستی به فضا بخشیده است . رنگ غالب این فضا طوسی می باشد که با مشکی بودن یکی از صندلی ها ، پایه میز ، چند عدد گلدان و گل های خوش رنگ صورتی از حالت یکنواختی خارج و شادابی را به محیط هدیه می کند . اتفاق عجیبی در این فضا نیافتاده فقط دو عدد صندلی ، یک میز ، چند عدد گلدان با جا شمعی های فوق العاده جایش را به خرت و پرت های اطرافمان داده است که تنها حالمان را خوب و عالی می کند .

داشتن تراسی بی نهایت صمیمی در خانه مان

جمع های دوستانه و صمیمی در فضای باز و زیبای خانه

داشتن تراسی برای جمع های دوستانه و صمیمی چقدر اذت بخش و دوست داشتی است . فضایی آرام و ساکت که راحت در منزل مان می توانیم برای دوستان و خانواده مان فراهم کنیم . بهتر است مبل های راحت و نرمی را برای فضایتان انتخاب کنید و با کوسن های خوش رنگ و مدل دار آن را دیزاین کنید .

کوسن ها نقش بسیار زیادی در زیبا کردن چیدمان دارند ، که خوب است آن را فراموش نکنیم . مثلا در اینجا از دو عدد مبل با بالشتک های تیره که حس راحتی و نرمی را می دهد به همراه کوسن هایی با رنگ شاد و روشن استفاده کرده است . یک میز ساده با پایه های مشکی و صفحه ایی سفید ، تضاد مناسبی در فضا ایجاد کرده است .

چقدر از ایده جالبی برای گلدان استفاده شده است . یک سبد حصیری الهام گرفته از قدیم که درختچه ایی زیبا داخل آن قرا گرفته ایده جذاب و بسیار ساده ایی است . همیشه همین ایده های کوچک و جذاب فضای شما را متمایز و خاص می کند . در آخر نور پردازی ایی با چند عدد لامپ ساده و جا شمعی ها که زیبایی محیط را دو چندان می کند برای دیزاین تراس مان می تواند کافی باشد.

دورهمی بسیار عالی در منزل خودمان

رنگ بندی مناسب و پر نشاط

استفاده از رنگ زرد در کنار سبز ، شادابی محیط را بیش تر می کند ، زیرا رنگ زرد یکی از عناصر تشکیل دهنده رنگ سبز می باشد . مثلا گیاهان سبز در کنار وسایل زرد رنگمان چقدر سرزنده تر و با نشاط تر دیده می شوند .

گرمی رنگ تیره چوب های استفاده شده در محیط ، سردی این دو رنگ را خنثی کرده است و هارمونی زیبا و مناسبی برای چیدمانمان محیا کرده . رنگ دیوار می تواند کل چیدمان و دیزاین فضا را تحت تاثیر قرار دهد ، پس در انتخاب آن دقت کنید .

یک قفسه فلزی ساده که می تواند جای چند گلدان با گیاهان زیبا و متفاوت یا چند عدد از لوازم یا اکسسوری هایی با رنگ های خاص می باشد . مثلا یک ساعت یا کاسه ایی زرد رنگ همه چیز را عوض کرده است . صندلی چوبی با کوسن هایی زیبا و خوش رنگ و نرم در کنار میز چوبی کوچک برای یه تنهایی دو نفره بی نظیز است .

چقدر تاب مشکی داخل عکس حسی خوب و آرامش بخش را در محیط القا می کند و فضایی عالی برای کتاب خواندن و فرار از دغدغه های خسته کنند طول روز ، در کنار آفتابی زیبا و گل هایی سر زنده که به انسان حسی سرشار از نشاط را می بخشد ، خوب است .

تراسی متفاوت با چیدمان و لوازمی خاص

10 ایده دیگر برای تراس که بسیار جذاب و شگفت انگیز هستند

دورهمی بسیار عالی در منزل خودمان

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 4.2 / 5. تعداد امتیار ها 18

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟