افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

طراحی اتاق کودکان با 20 ایده فانتزی و سرشار از آرامش

اتاق کودک فضایی است که عموما کودکان زمان بیشتری را در آن وقت می گذرانند ، که از دید کارشناسان نحوه چیدمان و طراحی اتاق کودکان اهمیت ویژه ایی در رشد و سلامت فکریشان دارد .

می توان گفت طراحی و چیدمان این فضا به نوبه خود یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون داخلی به حساب می آید .

چیدمانی خاص با رنگبندی زیبا و متفاوت

رنگ دیوار ، محل قرارگیری تخت ، نورپردازی ، انتخاب وسایل تزئینی و … بر شادابی و طراوت روحیه کودکان تاثیر مستقیمی دارد .

پیشنهاد می شود به علت حساسیت و آسیب پذیری بالای کودکان ، بهترین اتاق منزل را برایشان در نظر بگیریم . اتاقی نورگیر با روشنایی کافی که دور از حمام ، دستشویی و یا آشپزخانه است فضایی خوبی برای کودک دلبندتان می باشد .

ترکیب رنگی زیبا و آرامش بخش برای اتاق کودک

 

 

تاثیر رنگ در طراحی اتاق کودکان

انتخاب رنگ برای طراحی اتاق کودکان ، جزء اولویت های اصلی و بسیار مهم به شمار می رود .

از نظر علم روانشناسی رنگ ها تاثیر شگفت انگیزی در رشد ذهنی و جسمی کودکان و همچنین شکل گیری شخصیت و روحیات آنها دارد .

پیدا کردن رنگ مناسب برای اتاق کودکان کمی سخت و دشوار است ، مخصوصا اتاق نوزادان که اولین دنیای رنگارنگ و زیبایی که با آن مواجه می شوند ، اتاق خوابشان است . که پیشنهاد می شود به علت تاثیر بر روحیه شان فضایی جذاب و دوست داشتنی باشد .

اتاق خوبی زیبا و پر انرژی با رنگ بندی خاص برای کودکان

رنگ صورتی در طراحی اتاق کودکان

اتاقی زیبا با ترکیب رنگی درست و مناسب بهترین هدیه ایی است که می توانیم به کودکانمان بدهیم .

رنگ صورتی سرشار از آرامش است و فضا را زنده و پر انرژی می کند ، اما همین رنگ به میزان زیاد می تواند باعث افزایش عصابینت ، هیجان کاذب و ایجاد اضطراب شود .

دکوری کاملا صورتی شاید در نگاه اول زیبا به نظر برسد ، اما در مدت بسیار کوتاهی خسته کننده و یکنواخت می شود ، که برای جلوگیری از این امر بهتر است ، با رنگ های دیگر ترکیب شود . مثلا ترکیب رنگ صورتی با سفید ، تعادل عاطفی و حسی سرشار از آرامش را در محیط القا می کند .

همان طور که در عکس می بینید هارمونی زیبای رنگ گرم و سرد ، فضا را دلنشین و فوق العاده کرده است . رنگ صورتی و قهوه ایی که از خانواده رنگ های گرم هستند ، در کنار رنگ سفید که به عنوان رنگ سرد شناخته شده است ، فضایی رویایی و جذاب برای کودکانمان فراهم می کند .

ست زیبای تخت ، کمد و کنسول با پرده ها و هماهنگی آن با لوستر و چراغ خواب ، محیط را به ظاهر مرتب و آراسته نشان می دهد ، که برای طراحی اتاق کودکان نکته حائز اهمیتی است .

ترکیب صورتی و سفید در طراحی اتاق کودکان آن را سرشار از آرامش می کند

طوسی

افرادی که رنگ سفید را برای اتاق کودکشان نمی پسندند ولی می خواهند ، فضایی با رنگ های روشن و دلباز داشته باشند ، می توانند طوسی روشن را جایگزین کنند . قرارگیری رنگ صورتی و طوسی در کنار هم ، جزء پرطرفدارترین سلیقه هاست .

طوسی رنگ توافق ، صلح و تداعی کننده حس آرامش و منطق می باشد ، که جزء رنگ های خنثی به حساب می آید . رنگ های گرم و سرد در کنار رنگ خنثی به عنوان مکمل مورد استفاده قرار می گیرد ، که جزئی از محاسن این رنگ تلقی می شود .

طوسی و صورتی ترکیبی بسیار شیک و دوست داشتنی می باشد ، که خاصیت ملایم این ترکیب برای فضایی مثل اتاق خواب که نیاز به آرامش بیشتری دارد بسیار مناسب است .

ایده جالب این عکس برای طراحی تختی فانتزی که به شکل خانه ایی ، که همیشه تصور کودکان در نقاشی هایشان بوده ، زیبایی و حسی بچگانه را در محیط ایجاد کرده است . رنگ صورتی بسیار ملایم تخت در کنار پس زمینه طوسی ، ترکیبی منحصر به فرد و تازه ایی را برای شما فراهم کرده است .

اتاق خوابی فوق العاده زیبا با ترکیب رنگی طوسی و صورتی

زرد

انتخاب رنگ زرد در طراحی فضاهایمان جسارت و ریسک پذیری بالایی می خواهد و کمتر کسی از این رنگ و مکمل های آن استفاده می کند .

اما باید گفت ، رنگ زرد گرم و آرامش بخش است و شادی و هیجان زیادی را در محیط ایجاد می کند . جالب است بدانید در فنگ شویی ، زرد رنگ سلامت و نشاط می باشد و جریان انرژی مثبت را در خانه بیشتر می کند .

اغلب برای روشن تر شدن و سر زندگی فضا از آن و طیف های رنگیش استفاده می کنند ، زیرا باعث جذابیت و چشم گیر شدن محیط می شود .

رنگ صورتی در کنار زرد که هر دو از رنگ های گرم هستند ترکیب زیبا و خاصی می شود . دو رنگ پر هیجان و در عین حال آرامش بخش که در کنار رنگ سفید جلوه و زیبایی فوق العاده ایی دارند .

میزان استفاده از هر رنگ در طراحی بسیار مهم است ، همان طور که می بینید در قسمتی که تخت قرار دارد ، بیش تر رنگ زرد و در قسمتی که میز و کتاب خانه قرار گرفته است ، رنگ صورتی خودنمایی می کند که با استفاده از کمد سفید رنگ بین این دو یکنواختی و کلافگی از بین رفته است .

میز صورتی رنگ داخل عکس اشتیاق و تحرک کودکان را بیشتر می کند و بهتر است ، به علت استفاده زیاد کودکان از میز به آنتی باکتریال بودن آن نیز توجه داشته باشیم و از متریال هایی استفاده کنیم که مانع نفوذ هر نوع میکروب شود ، مثل کورین .

یک تخت ساده که با چند کوسن خوش رنگ و مدل دار تزئین شده ، در کنار ایده جالب برای آویزان کردن کاردستی ها و نقاشی ها در عین سادگی ، زیبایی محیط را بیشتر کرده است .

رنگبندی زیبا و عالی برای اتاق کودک

سبز

باید در نظر داشته باشیم که استفاده از یک رنگ با تنالیته رنگی متفاوت شاید به نظر خوب برسد ، اما بعد از مدتی خسته کننده و بسیار آزاردهنده می شود . تمام رنگ ها حس خوب و آرامش بخشی دارند ، اما باید درست و به جا استفاده شود ، میزان استفاده زیاد از یک رنگ هم به مرور زمان چشم را اذیت می کند و هم کسالت آور می شود .

رنگ سبز بسیار دلپذیر و پر از حس خوب می باشد ، رنگی که با طبیعت و سلامت گره خورده است . این رنگ دید را بهبود می بخشد و به درمان بی خوابی در کودکان کمک خواهد کرد . برای جلوگیری از یکنواختی می توانیم از رنگ سفید که رنگی خنثی می باشد ، در کنار آن استفاده کنیم .

سبز رنگی سرد است همان طور که می بینید در کنار آن مقدار کمی رنگ گرم نیز قرار گرفته است که حس خوب فضا را تجدید می کند .

استفاده از متریال هایی به رنگ چوب ، اکسسوری ها و کوسن های زرد و قرمز و فرش نارنجی که همه از خانواده رنگ گرم هستند ، در این طراحی ، فضا را دلنشین و فوق العاده زیبا کرده است .

کمد ، کتاب خانه ، تخت و فضایی برای تماشای تلویزیون همه در یک طراحی مناسب در کنار هم قرار گرفته اند ، که می تواند ایده درستی برای کسانی باشد که می خواهند از فضا استفاده بهینه ایی داشته باشند .

استفاده درست از رنگ سبز در طراحی اتاق کودک

آبی

رنگ ها از نظر روانشناسی بر روی خواب و رفتار تاثیر می گذارد ، پس به دلیل اینکه اتاق خواب آخرین محیطی است که کودکان برای خواب چشمانشان بسته می شود و اولین جایی است ، که بعد از بیدار شدن مشاهده می کنند ، باید به صورت درست از رنگ ها استفاده کنیم .

رنگ آبی میزان ضربان قلب و فشار خون را پایین می آورد و باعث بزرگتر نشان دادن محیط می شود . این رنگ انتخاب بسیار مناسبی برای اتاق کودک می تواند باشد . مخصوصا اگر در کنار رنگ های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد ، مثلا رنگ بنفش ، سفید ، نارنجی و… .

رنگ بنفش رنگی شاهانه و بسیار زیبا است ، که باعث خلاقیت و تحریک ذهن می شود ، اما مقدار زیاد این رنگ باعث دیدن کابوس و خستگی زیاد بعد از بیدار شدن از خواب می شود . استفاده از این رنگ باعث جلوه بیشتر رنگ های اطراف خود می شود .

تخت هایی با طراحی ساده همیشه جذابیت و اولویت اصلی در انتخاب هستند ، هر چی از رنگ های روشن در اتاق کودکان استفاده کنیم ، بهتر است . مثلا چوب هایی با رنگ روشن برای تخت و میز و صندلی انتخاب خوبی است ، زیرا باعث بزرگتر دیده شدن محیط می شود .

استفاده از رنگ آبی در کنار رنگ بنفش برای اتاق کودکان

رنگ های پاستیلی

یکی از بهترین و جذاب ترین رنگ ها برای اتاق کودکان رنگ های پاستیلی هستند ، که شامل زیباترین و بی نظیر ترین طیف های رنگی می باشند .

این رنگ ها از ترکیب شدن رنگ های شاد و سرزنده با سفید به دست می آید . رنگ هایی روشن و ملایم که برای کودکانمان فضایی آرام و دلپذیر را فراهم می کنند .

در این طراحی تمام رنگ های زیبا و خوش رنگ پاستیلی دیده می شوند ، رنگ هایی شاد و خاص که حس خوب و سرشار از آرامش دارن . زمانی که می خواهیم از تابلو ها و قفسه ها برای روی دیوارها استفاده کنیم ، بهتر است رنگ و طرح دیوارها ساده و در یک طیف رنگی باشند .

یک دیوار با طرحی ساده و رنگ بندی زیبا ، پس زمینه مناسبی برای قفسه ها و اکسسوری های زیبای کودکمان می تواند باشد .

رنگ زیبا و خاص تخت و صندلی کنارش ، بیشترین جلوه را در این طراحی به خود اختصاص داده است .

استفاده از رنگ های پاستیلی برای اتاق کودکان

قرمز

استفاده از رنگ قرمز به عنوان رنگ قالب برای اتاق کودکان کار درستی نیست . رنگ قرمز ارتباط زیادی با خشونت و تحرکات عصبی دارد و باعث عدم تمرکز و تاثیرات منفی در ذهن کودکان می شود .

باید دقت کافی برای میزان استفاده از این رنگ را در اتاق خواب کودکمان داشته باشیم . استفاده زیاد از رنگ قرمز فشار خون را بالا برده و استرس و اضطراب را نیز افزایش می دهد .

افرادی که به این رنگ علاقه دارند و دوست دارند در اتاق خوابشان از آن استفاده کنند ، باید به طور صحیح و مناسب در قسمت هایی از دکوراسیونشان جا گذاری کنند و یا در کنار رنگ های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد .

همان طور که گفته شد ، استفاده از رنگ گرم و سرد در کنار هم حس خوب و آرامش بخشی را می تواند به محیط القا کند ، قرارگیری رنگ قرمز به عنوان رنگی گرم در کنار رنگ آبی با پس زمینه سفید ، خشونت و تندی رنگ قرمز را خنثی کرده و باعث ایجاد احساس شادی و بالا بردن تمایلات ورزشی در محیط می شود .

رنگ های قرمز و آبی در کنار هم باعث شور و هیجان بیشتر در محیط می شوند و به نوبه خود فضا را شلوغ نشان می کنند ، پس بهتر است از اکسسوری و وسایل اضافه اجتناب کنیم و با همین رنگ ها فضا را دیزاین کنیم .

این مدل تخت دو طبقه ایده بسیار جالبی برای کسانی است که دارای دو فرزند با یک اتاق خواب هستند و می خواهند از کمترین فضا در اتاق خواب برای داشتن تخت استفاده کنند . در این طراحی علاوه بر تخت خواب ، فضایی برای نگهداری وسایل و کتاب ها به صورت جذاب دیزاین شده است .

ترکیب قرمز و آبی در کنار هم برای اتاق کودک

 

کاغذ دیواری با رنگ های پاستیلی

انتخاب کردن یک کاغذ دیواری مناسب برای اتاق کودکان کار بسیار سخت و چالش برانگیزی است . اگر کودکتان در سنی است که علاقه دارد خودش طرح کاغذ دیواری اتاقش را انتخاب کند ، باید در نظر داشته باشید طرح مورد انتخاب شما ، هم با سلیقه فرزندتان سازگار باشد و هم بعد از چند سال زیبا و چشم گیر بماند .

اغلب کودکان در یک محدوده سنی به یک شخصیت کارتونی علاقه مند می شوند ،اما بعد از گذشت مدت کوتاهی تغییر سلیقه می دهند و یا برایشان تکراری می شود . پس در نظر داشته باشید که تا جایی که می شود ، از این نوع کاغذ دیواری ها استفاده نکنید و به جای آن بهتر است برای رو تختی ، قالیچه ، کوسن و دیگر اکسسوری ها مورد استفاده قرار بگیرند ، زیرا این لوازم خیلی راحت تر قابل تعویض هستند .

در انتخاب کاغذ دیواری و یا پوستر اتاق کودکان نکته قابل توجه ، ترکیب درست رنگها با یکدیگر و داشتند هارمونی مناسب است . رنگ های پاستیلی به خاطر روشن بودن و سرزندگی که دارند انتخاب بسیار مناسبی برای این فضا هستند . ست بودن رنگ کاغذ دیواری با دیگر اکسسوری ها فضا را یکدست و یکپارچه می کند که باعث مرتب و تمیز نشان دادن اتاق می شود . استفاده از طرح های عروسکی و فانتزی ولی ساده پیشنهاد خوبی برای کاغذ دیواری هایی با رنگ پاستیلی می باشد ، زیرا این رنگ ها به خودی خود برای طراحی یک اتاق کافی هستند و طرح های شلوغ روی این رنگ ها فضا را بسته می کند .

کاغذدیواری با رنگ های پاستیلی برای اتاق کودک

کاغذ دیواری با طرح و رنگی شاد در پس زمینه خنثی

احساس راحتی و خوشحالی کودکان نسبت به اتاقشان زمانی ایجاد می شود ، که لوازم و کاغذ دیواری سلیقه خودشان باشد و شما در نهایت وظیفه نظم دادن به ایده ها و سلیقه ی آنها را بر عهده دارید .

استفاده از یک کاغذ دیواری با طرح زیبا می تواند ، اتاقی رویایی و فوق العاده برای کودکتان فراهم کند . طرح ها ومدل های بچگانه و کودکانه ایی که در کاغذ دیواری اتاق کودکان طراحی شده است ، باعث رشد و تقویت ذهن آنها می شود . نیازی به شلوغ کردن اتاق با لوازم گوناگون و یا طرح های عجیب و غریب نیست ، سادگی یکی از بهترین روش ها برای طراحی اتاق کودکان است و هیچ وقت به خود اجازه زیاده روی را ندهید .

یک رنگ ساده و روش با طرحی خاص و زیبا و در عین حال ساده فضایی آرام و بسیار دلپذیر را ایجاد کرده است . استفاده از رنگ ها و طرح های شاد و زنده برای اتاق خواب هایی که از رنگ های خنثی برای دیزاینشان استفاده شده بسیار مناسب و جذاب است .

کاغذ دیواری با رنگبندی و طرح بچگانه برای اتاق کودک

کاغذ دیواری هایی با طرح های بچگانه و ساده

دنیای کاغذ دیواری برای طراحی اتاق کودک بسیار وسیع و متنوع است . کودکان تمام فعالیت هایشان رادر اتاقشان انجام می دهند ، فعالیت هایی مثل خوابیدن ، بازی ، یادگیری ، مطالعه ، پذیرایی از دوستان و  داشتن حس آرامش ، پس بهتر است در انتخاب رنگ و اکسسوری های های آن دقت کنیم .

تم رنگ های مورد استفاده برای اکسسوری ها و لوازم ، باید با مدل و رنگ کاغذ دیواری هارمونی و هماهنگی لازم را داشته باشد . همان طور که گفته شد از طرح ها و مدل های شلوغ کاغذ دیواری ، بهتر است پرهیز کنیم و طرح های ساده با رنگ بندی ملایم بهترین انتخاب می تواند باشد . کاغذ دیواری هایی به رنگ روشن برای اتاق هایی که کوچک هستند ، بسیار مناسب است زیرا باعث بزرگ نشان دادن فضا می شوند .

کاغذهایی با رنگ های خنثی و طرح های ساده کودکانه حس دلگرمی و نشاط را به کودکتان القا می کند و باعث ایجاد حال خوب و روحیه مثبت می شوند .

اتاقی آرامش بخش و جذاب برای کودکان

کاغذ دیواری با اشکال هندسی

در نظر داشته باشید ، در طراحی اتاق کودک کاغذ دیواری با فضاهای دیگر مثل نشیمن ، آشپزخانه و … هم از لحاظ رنگ بندی و هم طرح و نقش بسیار متفاوت است ، زیرا کودکان هم از لحاظ روحی و هم عاطفی بسیار تحت تاثیر محیط اطراف خود هستند . حتما از کاغذ دیواری های زیبا و دلنشین برای طراحی اتاقشان استفاده کنید ، لزومی نداره حتما از رنگ های شاد و طرح های خاص و خیلی عجیب غریب استفاده کنید .

طرح های ماه و ستاره و یا اشکال هندسی روی یک پس زمینه ساده و روشن بسیار جذاب و چشم گیر است . استفاده از رنگ مشکی در پس زمینه سفید نه تنها دلگیر نیست بلکه بسیار لذت بخش و آرامش بخش است .

کاغد دیواری جذاب و ساده برای اتاق کودک

6 ایده جذاب و متمایز دیگر برای طراحی اتاق کودک

6 ایده جذاب و متمایز دیگر برای طراحی اتاق کودک

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 3 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟