افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

در سلسه مقالات انواع سبک دکوراسیون داخلی، به 8 سبک اصلی پرداختیم. ویژگی ها، شباهت و تفاوت های آنها را معرفی کردیم. در ادامه و جهت تکمیل لیست به سایر سبک ها میپردازیم. این سبک های دکوراسیون یا زیرمجموعه سایر سبک های اصلی هستند و یا از محبوبیت کمتری برخوردارند.

در این مقاله به سبک آسیایی میپردازیم و با المان ها و تاثیرات فرهنگ شرقی در این سبک بیشتر آشنا میشویم.

دکوراسیون آسیایی ریشه در فرهنگ و آداب رسوم کشورهای شرق آسیا و مخصوصا ژاپن و چین دارد. این سبک سریعا حس آرامش و سکون را در انسان تداعی میکند. همه ما امروزه درگیر روزمرگی، ترافیک و مشکلات مدرنیته هستیم و به همین دلیل اهمیت این موضوع را به خوبی درک میکنیم.

 

رنگ زمینه را یکدست، ساده و خنثی نگه دارید. سفید، طوسی روشن، کرم ملایم و آبی روشن گزینه های خوبی هستند. سعی کنید رنگ های طبیعی را انتخاب کنید. خیلی ها تصور میکننداین قالب دکوراسیون پر از رنگ های مختلف و شلوغ است در حالی که اصلا این گونه نیست. رنگی به مانند صورتی شکوفه گیلاس، قرمز و بنفش در زمینه رنگ خنثی بسیار زیبا خواهند بود.

 

متریال اصلی در این سبک چوب است. استفاده از سنگ و سرامیک یا دیوار بتنی، پرده های بامبو، پارتیشن های شیشه ای نیز بسیار مرسوم میباشد.

 

استفاده از یک المان طبیعی و آبی بسیار توصیه میشود. حوض های معروف در باغ های ژاپنی، آبشار های داخلی کوچک و یا دیوار های آبریز از ویژگی های اصلی دکوراسیون آسیای شرق هستند.

رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب

 

 

بن سای، بامبو، شمعدان های ساده، کاغذهای دکوراتیو تک دیوار، نقاشی های مینیاتوری شرقی و …. همگی از اصل های جدانشدنی از تزئینات دکوراسیون شرقی و آسیایی هستند. گیاهان علاوه بر طراوت بخشیدن و مطبوع کردن فضا به لطافت روح انسان نیز کمک شایانی میکنند.

 

نشیمن در سبک آسیایی:

[foogallery id=”9967″]

 

اتاق خواب در سبک آسیایی:

[foogallery id=”9958″]

 

آشپزخانه در سبک آسیایی:

[foogallery id=”9956″]

 

 

 

 

به این مقاله امتیاز بدهید
[تعداد: میانگین: ]
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments