افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

در سلسه مقالات انواع سبک دکوراسیون داخلی، به 8 سبک اصلی پرداختیم. ویژگی ها، شباهت و تفاوت های آنها را معرفی کردیم. در ادامه و جهت تکمیل لیست به سایر سبک ها میپردازیم. این سبک های دکوراسیون یا زیرمجموعه سایر سبک های اصلی هستند و یا از محبوبیت کمتری برخوردارند.

در این مقاله به سبک آسیایی میپردازیم و با المان ها و تاثیرات فرهنگ شرقی در این سبک بیشتر آشنا میشویم.

دکوراسیون آسیایی ریشه در فرهنگ و آداب رسوم کشورهای شرق آسیا و مخصوصا ژاپن و چین دارد. این سبک سریعا حس آرامش و سکون را در انسان تداعی میکند. همه ما امروزه درگیر روزمرگی، ترافیک و مشکلات مدرنیته هستیم و به همین دلیل اهمیت این موضوع را به خوبی درک میکنیم.

 

رنگ زمینه را یکدست، ساده و خنثی نگه دارید. سفید، طوسی روشن، کرم ملایم و آبی روشن گزینه های خوبی هستند. سعی کنید رنگ های طبیعی را انتخاب کنید. خیلی ها تصور میکننداین قالب دکوراسیون پر از رنگ های مختلف و شلوغ است در حالی که اصلا این گونه نیست. رنگی به مانند صورتی شکوفه گیلاس، قرمز و بنفش در زمینه رنگ خنثی بسیار زیبا خواهند بود.

 

متریال اصلی در این سبک چوب است. استفاده از سنگ و سرامیک یا دیوار بتنی، پرده های بامبو، پارتیشن های شیشه ای نیز بسیار مرسوم میباشد.

 

استفاده از یک المان طبیعی و آبی بسیار توصیه میشود. حوض های معروف در باغ های ژاپنی، آبشار های داخلی کوچک و یا دیوار های آبریز از ویژگی های اصلی دکوراسیون آسیای شرق هستند.

 

 

بن سای، بامبو، شمعدان های ساده، کاغذهای دکوراتیو تک دیوار، نقاشی های مینیاتوری شرقی و …. همگی از اصل های جدانشدنی از تزئینات دکوراسیون شرقی و آسیایی هستند. گیاهان علاوه بر طراوت بخشیدن و مطبوع کردن فضا به لطافت روح انسان نیز کمک شایانی میکنند.

 

نشیمن در سبک آسیایی:

[foogallery id=”9967″]

 

اتاق خواب در سبک آسیایی:

[foogallery id=”9958″]

 

آشپزخانه در سبک آسیایی:

[foogallery id=”9956″]

 

 

 

 

به این مقاله امتیاز بدهید
[تعداد: میانگین: ]
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments