در سلسه مقالات انواع سبک دکوراسیون داخلی، به 8 سبک اصلی پرداختیم. ویژگی ها، شباهت و تفاوت های آنها را معرفی کردیم. در ادامه و جهت تکمیل لیست به سایر سبک ها میپردازیم. این سبک های دکوراسیون یا زیرمجموعه سایر سبک های اصلی هستند و یا از محبوبیت کمتری برخوردارند.

در این مقاله به سبک اسکاندیناوی میپردازیم که منشا در فرهنگ و نحوه زندگی کشورهای این حوزه دارد.

کشورهای دانمارک، نروژ و سوئد را در کنار یکدیگر اسنکاندیناوی خطاب میکنند. این سبک نیز نشات گرفته از آداب و رسوم و اللخصوص نحوه زندگی این مردم و مناطق است.

رنگ سفید به عنوان غالب رنگی و محوریت اصلی همراه با تن های رنگی روشن و ختثی، آیینه های بزرگ، رعایت اصول تقارن، مبلمان کاربردی ولی زیبا بدور از زرق و برق، استفاده از چوب های رنگ روشن و گرم، و پارکت چوبی روشن و فرش از مشخصه های اصلی این سبک هستند.

 

کف چوبی با رنگ روشن یا سفید هماهنگ شده با رنگ دیوار از مشخصه های اصلی این سبک محسوب میشود.

 

دیوارهای سفید، منسوجات به رنگ آبی یا طوسی روشن قطعا حس دکوراسیون اسکاندیناوی را منتقل میکند.

متریال اصلی در این سبک چوب است. از استفاده از آن هراسی نداشته باشید. از دیواره ها و کف گرفته تا طاق های چوبی همگی جزوی جدا نشدنی از دکوراسیون اسکاندیناوی هستند.

 

در زمینه مبلمان میبایست از اصول مدرن پیروی کنید، کاربری و مصرفی بودن وسایل در سبک اسکاندیناوی بسیار اهمیت دارد.

مبل ها، کاناپه ها، صندلی های مدرن با حاشیه دارای خمیدگی ملایم بهترین گزینه ها هستند. از حجم زیاد، پیچیدگی و تجمل در مبلمان پبرهیزید.

سبک ساحلی
بیشتر بخوانید

 

گل و گیاه طبیعی، فرش و تابلو فرش، پتو های رو مبلی، قاب های عکس و تابلو های نقاشی مدرن از بهترین گزینه های تزئینات در این سبک هستند.

 

نشیمن در سبک اسکاندیناوی:

 

اتاق خواب در سبک اسکاندیناوی:

 

آشپزخانه در سبک اسکاندیناوی:

 

 

 

 

امتیاز
[تعداد: 0 میانگین: 0]