در سلسه مقالات انواع سبک دکوراسیون داخلی، به 8 سبک اصلی پرداختیم. ویژگی ها، شباهت و تفاوت های آنها را معرفی کردیم. در ادامه و جهت تکمیل لیست به سایر سبک ها میپردازیم. این سبک های دکوراسیون یا زیرمجموعه سایر سبک های اصلی هستند و یا از محبوبیت کمتری برخوردارند.

در این مقاله به سبک جنوب غرب آمریکا میپزدازیم. استایل سنتی ایالت های همچون آریزونا و کشور مکزیک که ریشه هایی از اسپانیایی هم دارد.

این دکوراسیون که امروزه شاهد آن هستیم حاصل سالها تغییرات و تحول است.چیزی که هم اکنون مرسم میباشد، رنگ ها و بافت ها را از صحرای مکزیک، آهن کاری و منبت های چوب را از اسپانیا اقتباس کرده است. این سبک خطوط ملایم و یکنواخت را الگو قرار میدهد و بیانگر شیوه زندگی ساده و بی آلایش مردمان آن منطقه است.

 

به واسطه منطقه ای که این سبک در آن وجود دارد، رنگ ها نیز همگی گرم و زنده هستند. قرمز، زرد، نارنجی، قهوه ای ماهگونی، سبز روشن، آبی آسمانی. رنگ ها همانطور که انتظار میرود از کویر، آسمان و گیاهان آن منطقه بخصوص کاکتوس سرجشمه میگیرد.

 

متریال اصلی این دکوراسیون چوب طبیعی است که کف، تیرها سقفی و مبلمان از آن ساخته میشود. در کنارش سنگ، شیشه، آهن پوست و چرم طبیعی حیوانات نیز بسیار کاربرد دارد. المان های چوبی و مبلمان همگی دست ساز و داری منبت کاری هستند. همچنین فلزات به کار رفته در محیط نیز دارای پرداخت هستند. پارچه های کتانی رنگین بطور گسترده ای مورد استفاده قرار میگیرد.

 

سبک گوتیک قدیمی اما شگفت انگیز
بیشتر بخوانید

تاکسیدرمی، شاخ، آویزهای چرمی و پوستی، کوزه و اجسام سفالی، شمعدانی فلزی و …. همگی از آیتم های اصلی دکوراسیون جنوب غرب آمریکا هستند. همچنین استفاده از شومینه های توکار و بعضا هیزمی بسیار مرسوم است.

 

نشیمن در سبک جنوب غرب آمریکا:

 

اتاق خواب در سبک جنوب غرب آمریکا:

 

آشپزخانه در سبک جنوب غرب آمریکا:

 

 

به این مقاله امتیاز بدهید
[تعداد: 0 میانگین: 0]