افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

در سلسه مقالات انواع سبک دکوراسیون داخلی، به 8 سبک اصلی پرداختیم. ویژگی ها، شباهت و تفاوت های آنها را معرفی کردیم. در ادامه و جهت تکمیل لیست به سایر سبک ها میپردازیم. این سبک های دکوراسیون یا زیرمجموعه سایر سبک های اصلی هستند و یا از محبوبیت کمتری برخوردارند.

در این مقاله به سبک جنوب غرب آمریکا میپزدازیم. استایل سنتی ایالت های همچون آریزونا و کشور مکزیک که ریشه هایی از اسپانیایی هم دارد.

این دکوراسیون که امروزه شاهد آن هستیم حاصل سالها تغییرات و تحول است.چیزی که هم اکنون مرسم میباشد، رنگ ها و بافت ها را از صحرای مکزیک، آهن کاری و منبت های چوب را از اسپانیا اقتباس کرده است. این سبک خطوط ملایم و یکنواخت را الگو قرار میدهد و بیانگر شیوه زندگی ساده و بی آلایش مردمان آن منطقه است.

 

به واسطه منطقه ای که این سبک در آن وجود دارد، رنگ ها نیز همگی گرم و زنده هستند. قرمز، زرد، نارنجی، قهوه ای ماهگونی، سبز روشن، آبی آسمانی. رنگ ها همانطور که انتظار میرود از کویر، آسمان و گیاهان آن منطقه بخصوص کاکتوس سرجشمه میگیرد.

 

متریال اصلی این دکوراسیون چوب طبیعی است که کف، تیرها سقفی و مبلمان از آن ساخته میشود. در کنارش سنگ، شیشه، آهن پوست و چرم طبیعی حیوانات نیز بسیار کاربرد دارد. المان های چوبی و مبلمان همگی دست ساز و داری منبت کاری هستند. همچنین فلزات به کار رفته در محیط نیز دارای پرداخت هستند. پارچه های کتانی رنگین بطور گسترده ای مورد استفاده قرار میگیرد.

 

تاکسیدرمی، شاخ، آویزهای چرمی و پوستی، کوزه و اجسام سفالی، شمعدانی فلزی و …. همگی از آیتم های اصلی دکوراسیون جنوب غرب آمریکا هستند. همچنین استفاده از شومینه های توکار و بعضا هیزمی بسیار مرسوم است.

 

نشیمن در سبک جنوب غرب آمریکا:

[foogallery id=”10004″]

 

اتاق خواب در سبک جنوب غرب آمریکا:

[foogallery id=”9996″]

 

آشپزخانه در سبک جنوب غرب آمریکا:

[foogallery id=”9985″]

 

 

به این مقاله امتیاز بدهید
[تعداد: میانگین: ]
vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments