در سلسه مقالات انواع سبک دکوراسیون داخلی، به 8 سبک اصلی پرداختیم. ویژگی ها، شباهت و تفاوت های آنها را معرفی کردیم. در ادامه و جهت تکمیل لیست به سایر سبک ها میپردازیم. این سبک های دکوراسیون یا زیرمجموعه سایر سبک های اصلی هستند و یا از محبوبیت کمتری برخوردارند.

در این مقاله به سبک مینیمال میپزدازیم. هر چند همچنان بر سر اینکه آیا مینیمال واقعا سبک محسوب میشود یا خیر بحث وجود دارد ولی ما به آن خواهیم پزداخت چراکه بسیار پرطرفدار است.

همانگونه که از نامش پیداست، این سبک هرگونه تجمل، موارد اضافی و بی کاربرد را حذف میکند و در محیط صرفا وسایل کاربردی را قرار میدهد. هدف ساده کردن است. این سبک تاثیر بسیاری از سبک مدرن دارد. خطوط دید در دکوراسیون مینیمال بسیار صاف و ساده هستند.

 

رنگبندی در این سبک بسیار ساده است. به رنگ های خنثی وفادار باشید. رنگ طوسی، سفید، خاکستری روشن برای دیوارها بسیار مناسب است. سعی کنید از یک رنگ متفاوت مثلا آبی برای نشان دادن یک المان در هر فضا استفاده کنید.

 

مبلمان از اصول دکوراسیون مدرن پیروی میکنند. آنها میبایست ساده و در عین حال کاربردی باشند. به خاطر داشته باشید محیط به هیچ وجه نباید شلوغ باشد. همچنین میتوانید از صندلی یا مبلی استفاده کنید که از نظر طراحی خاص است و از نظر تم رنگی با زمینه شما متفاوت. به این ترتیب برای مثال صندلی غیر از کاربرد اصلی خود، میتواند به عنوان المانی دکوراتیو خود نمایی کند.

 

یکی از موارد مهم دیگر در دکوراسیون مینیمال رعایت اصل تقارن است. تقارن در فضا حس آرامش و نظم فکری را به همراه دارد.

سبک ساحلی
بیشتر بخوانید

 

در زمینه تزئینات نیز از زرق و برق، تجمل، تیکه های پر حجم و شلوغ پرهیز کنید. تصور کنید یک گالری هنری دارید. سادگی کلید اصلی دکوراسیون مینیمال است.

 

نشیمن در سبک مینیمال:

 

اتاق خواب در سبک مینیمال:

 

آشپزخانه در سبک مینیمال:

 

 

 

امتیاز
[تعداد: 1 میانگین: 3]