افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

در سلسه مقالات انواع سبک دکوراسیون داخلی، به 8 سبک اصلی پرداختیم. ویژگی ها، شباهت و تفاوت های آنها را معرفی کردیم. در ادامه و جهت تکمیل لیست به سایر سبک ها میپردازیم. این سبک های دکوراسیون یا زیرمجموعه سایر سبک های اصلی هستند و یا از محبوبیت کمتری برخوردارند.

در این مقاله به سبک ( Craftman ) میپردازیم که به نوعی هنری یا هنرمند میتوان آن را در زبان فارسی معرفی کرد.

در اواخر قرن 19 در انگلستان شتاب صنعتی شدن و مدرنیته بیش از خیلی از کشورهای جهان بود. ساخت خانه های مدرن و مجتمع ها با سرعت ادامه پیدا میکرد. در همین برهه هنرمندان و افرادی که مخالف این روند صنعتی شدن بودند و آن را بی روح قلمداد میکردند سبکی را به وجود آوردند مبتنی بر خانه های دست ساز و ساده.

بعدها این سبک به آمریکا رسید و به واسطه به وجود آورندگان آن به نام سبک هنرمند شناخته شد.

در این سبک ارتباط نزدیک و تنگاتنگی بین معماری خارجی و دکوراسیون داخلی برقرار است. شما نمیتوانید در یک آپارتمان این سبک را اجرا کنید چراکه با روح و ذات این مدل دکوراسیون همخوانی ندارد.

سقف های شیروانی و کوتاه با لبه کشیده، ستون ها و طاق های سقفی چوبی و نمایان، ایوان جلو منزل، ستون در مبدا ورودی ایوان، پنجره های زیاد با قاب چوبی، استفاده گسترده از چوب و سایر متریال های طبیعی، شومینه جلو آمده، کابینت ها و محفظه های نگهداری توکار همگی از ویژگی های یک خانه سبک هنرمند هستند.

معماری و نمای خارج خانه به دکوراسیون سبک هنرمند

 

رنگ و متریال در سبک هنرمند

تم رنگی این سبک خنثی و رنگ های زمینی است. یه خاطر داشته باشید سادگی از ویژگی ها و اهداف اصلی این سبک است. یک رنگ یدکدست و خنثی بهترین گزینه برای تم کلی بنا میباشد.

سبک معاصر
ادامه مطلب

متریال اصلی و عمده مصرفی در این دکوراسیون، چوب طبیعی است و سنگ، شیشه و آجر در کنار آن تشکیل دهنده خانه شما خواهند بود.

 

مبلمان و منسوجات در سبک هنرمند

مبلمان توکار و پیش ساخته با شالوده اصلی ساختمان از دیگر ویژگی این سبک است و پیشنهاد میشود حتما در طی ساخت منزل رعایت شود. البته که شما مجاز به استفاده از صندلی و مبلمان مستقل هستید.

مبلمان میبایست چوبی و دست ساز باشد که البته به دلیل بودجه ممکن است برای برخی امکان نداشته باشد.

ترجیح مبلمان حجیم و بزرگ است با بافت ساده و بدور از طرح های پر زرق و برق، در مورد پرده های و سایر منسوجات سعی کنید از متریال های طبیعی به مانند پنبه و کتان استفاده کنید و از الیاف صنعتی دوری کنید.

[foogallery id=”9909″]

 

تزئینات در سبک هنرمند

ترجیحا تزئینات طبیعی، صنایع دستی باشد. استفاده از گلدان و گل ها توصیه میشود. در صورت رعایت این موارد محدودیتی در تزئینات نخواهید داشت.

 

نشیمن در سبک هنرمند:

[foogallery id=”9896″]

 

اتاق خواب در سبک هنرمند:

[foogallery id=”9895″]

 

آشپزخانه در سبک هنرمند:

[foogallery id=”9886″]

 

 

 

به این مقاله امتیاز بدهید
[تعداد: میانگین: ]
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments