افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

در سلسه مقالات انواع سبک دکوراسیون داخلی، به 8 سبک اصلی پرداختیم. ویژگی ها، شباهت و تفاوت های آنها را معرفی کردیم. در ادامه و جهت تکمیل لیست به سایر سبک ها میپردازیم. این سبک های دکوراسیون یا زیرمجموعه سایر سبک های اصلی هستند و یا از محبوبیت کمتری برخوردارند.

در این مقاله به سبک هالیوودی میپزدازیم. سبکی که به نوعی لوکس ترین و پر زرق و برق ترین استایل در بین تمامی سبک ها میباشد.

تاریخچه

این نام و ماهیت خود را مدیون عصر طلایی سینمای هالیوود است. در دهه 30 میلادی تهیه کنندگان و کارگردان ها در تلاش بودند هر چه بیشتر زرق و برق را به فیلم های خود اضافه کنند تا بتوانند تاثیر بیشتری بر مخاطب بگذارند. لذا شروع به طراحی های خاص، لوکس کردند.

بعدا این سبک به منازل ستارگان این فیلم ها راه پیدا کرد و به مرور زمان در بین عامه مردم نیز بسیار پرطرفدار شد.

چیزی به اسم زیادروی در زرق و برق در این سبک وجود ندارد. در واقع مرزی وجود ندارد و شما میبایست تا جایی که امکان دارد بر تجمل این سبک بیافزایید.

 

ویژگی ها

در سبک هالیوودی کمبود طرح و رنگ را احساس نخواهید کرد. البته میبایست با دقت به ترکیب رنگ ها و طرح بپردازید. سعی کنید زمینه یک رنگ یکدست باشد و مبلمان و آیتم ها را برای بیشتر خود نمایی کردن متفاوت کنید. سیاه و سفید بسیار در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ های براق و متالیک بخصوص برای آیتم های اصلی در فضای اتاق پسندیده است.

 

مبلمان میبایست مجلل ولی در عین حال بدور از حجم زیاد و خطوط خمیده یا منبت کاری باشد. پارچه و منسوجاتی مثل ابریشم، ساتن، پوست و چرم طبیعی و البته مخمل در طبف گسترده رنگی بهترین گزینه ها هستند. به خاطر داشته باشید فینیش یکی از مهمترین مسایل در طراحی فضای هالیوودی میباشد.

سعی کنید از فینیش های براق، متالیک، آیینه ای استفاده کنید که بیشترین زرق و برق را دارند.

[foogallery id=”10088″]

 

در نهایت به خاطر داشته باشید این سبک به هیچ جریان یا دوره خاصی تعلق ندارد. از این رو دست شما برای تغییر و ایجاد آیتم ها مورد علاقه شما باز است. اکسسوری هم این قاعده مستثنا نمیباشد. محیط به به دلخواه خود با تزئینات مختلف چیدمان کنید.

[foogallery id=”10084″]

 

نشیمن در سبک هالیوود:

[foogallery id=”10104″]

اتاق خواب در سبک هالیوود:

[foogallery id=”10098″]

آشپزخانه در سبک هالیوود:

[foogallery id=”10092″]

 

 

 

 

به این مقاله امتیاز بدهید
[تعداد: میانگین: ]
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments