افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

خانه های نقلی اما دلباز با 20 طرح کاربردی

به علت تغییر در سبک زندگی و شرایط اقتصادی به وجود آمده در کلان شهرها ، دیگر خبری از خانه های بزرگ و حیاط دار نیست و اغلب ، خانه ها به صورت نقلی و کوچک ساخته می شوند .

اگر انتخاب وسایل و چیدمان خانه های نقلی به درستی انجام نشود ، باعث دلگیر شدن و ایجاد بی نظمی در محیط می شود .

ما باید از اصولی استفاده کنیم که فضا را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهیم و شاهد دکوراسیونی شیک و در عین حال زیبا باشیم .

استفاده از رنگ بندی زیبا در متراژهای کم

 

 

در اغلب شهرهای کشورمان ، ساکنین خانه های نقلی و کوچک ، از معماری و چیدمان درستی در خانه خود برخوردار نیستند و اکثرا به علت انتخاب نادرست اسباب و لوازم و توجه نکردن به اصول اصلی دکوراسیون ، توسط مالکین خانه نشات می گیرد .

انتخاب درست و چیدمان مناسب وسایل باعث جلوگیری از ایجاد خطاهای بزرگ و کوچک در دکوراسیون منزلتان می شود . برای داشتن خانه ایی دلباز لزوما نباید متراژ بالایی داشت ، با رعایت یک سری اصول در رنگ بندی ، نورپردازی ، انتخاب مناسب وسایل و … ، متراژ ها و خانه های  نقلی را دلباز نشان دهید .

دکوراسیون و چیدمان خانه های نقلی و با متراژ کم همیشه سخت و دشوار است ، که با صرف کمی زمان و انرژی و همچنین مطالعه دقیق می توانید ، انتخاب درستی را برای خانه تان رقم بزنید .

هارمونی زیبا بین رنگ های شاد و خنثی در خانه های نقلی

 

رنگ بندی های روشن و انرژی بخش

اولین دغدغه در طراحی و چیدمان خانه های نقلی ، چطور بزرگ نشان دادن فضای خانه است . مسائل و گزینه های زیادی برای یک چیدمان زیبا و طراحی دلنشین دخیل هستند که به جرات می توان گفت مهم ترین بخش آن استفاده از یک ترکیب رنگی مناسب در دکوراسیون خانه می باشد . اگر شما گران ترین و لوکس ترین وسایل را برای خانه تان خریداری می کنیدبه راحتی با یک ترکیب رنگی نا مناسب تمام جلوه و زیبایی آن را از بین می برید .

رنگ هایی با تم روشن برای خانه های نقلی که کمتر در معرض نور هستند ، بسیار مناسب است ، زیرا این تم رنگی فضا را دلباز و ملایم نشان می دهند . دکوراسیون خانه با رنگ روشن سرشار از انرژی است و یکی از قابلیت های آن توانایی اضافه کردن تقریبا تمامی رنگ ها در کنار آن است . اما در نظر داشته باشید اگر کلیت رنگ فضای شما روشن باشد ، تعادل بصری میان رنگ تیره و روشن از بین می رود ، که بهتر است برای حجم دادن به فضا در بعضی قسمت ها از رنگ سیاه و خاکستری تیره هم استفاده کنید .

هارمونی رنگ تیره و روشن در فضاهای کوچک

 

رنگ های تیره و متفاوت

افرادی که علاقه زیادی به استفاده از رنگ های تیره در فضاهای داخلی خانه های نقلی خود دارند ، بهتر است در اولین مرحله خانه ایی را انتخاب کنند که در تیر رس نور قرار گرفته باشد در این حالت از دلگیر شدن و خفگی محیط خود جلوگیری کرده اند . رنگ های تیره باعث ایجاد بافت متنوع و زیبایی می شوند که اندکی استفاده از آن پیچیده است و برای جاهایی که کمبود فضا داریم کار چندان مطلوبی نمی باشد ، مگر اینکه نور بسیار زیادی فضا را احاطه کرده باشد . رنگ هایی با تم تیره چون اکثرا رنگ های سرد و خنثی می باشند ، بسیار چشم نواز و باعث ایجاد آرامش ذهنی می شوند که می توانند یک محیط آرام برای استراحت و خوابیدن باشد .

شما برای فضای منزلتان می توانید از هر کدام از تم های رنگی استفاده کنید ، فقط کافیست رنگ ها را مناسب و درست در کنار هم استفاده کنید .

دیزاینی شیک و تیره برای نشیمنی کوچک

 

نشیمن با متراژ کم

اکثر افراد به اشتباه فکر می کنند که به علت داشتن فضایی کوچک برای اتاق نشیمن ، نمی توانند دکوراسیونی ایده آل و مدرن برای خانه های نقلی خود داشته باشند . اتاق نشیمن فضایی است که احساسی سرشار از آرامش را به افراد القا می کند ، زیرا محیطی برای گپ زدن ، استراحت و دورهمی های دوستانه مان می باشد ، که باید برای رسیدن به این امر طراحی و چیدمان درستی را در محیط مان پیاده کنیم . برای انعکاس و پخش انرژی مثبت در فضا ، استفاده از رنگ های شاد را به شما پیشنهاد می دهیم و به افرادی که اتاق های کوچکشان نور کافی و مناسبی ندارند ، به کارگیری رنگ های شاد را امری ضروری می دانیم ، چرا که باعث روشن تر نشان دادن محیط می شود . زمانی که قصد خرید مبلمانی با رنگ های شاد را داریم بهتر است پس زمینه مان را سفید انتخاب کنیم، زیرا در این صورت فضا روشن تر و دلباز تر می شود .

رنگ خاکستری به عنوان رنگی خنثی همراه مناسبی در کنار تمامی رنگ ها می تواند باشد ، زیرا با تنالیته رنگی که دارد می تواند تعادل بصری زیبایی را در محیط ایجاد کند . اگر نگاهی کلی به این عکس بندازیم میبینیم که با استفاده از تنالیته رنگی سفید و سبز توانسته است بهترین و جذاب ترین ، هارمونی رنگی را در محیط به وجود آورد و فضایی آرامش بخش و سرزنده ایی را رقم بزند . اگر شما فردی هستید که به گل و گیاه علاقه زیادی دارید ، ولی به علت کمبود فضا نمی توانید ازش نگهداری کنید ، پیشنهاد میکنیم گلدون های خود را بر روی دیوار نصب کنید .

ایده ایی جالب برای نگهداری گل در خانه های کوچک

 

نشیمن با طراحی هوشمندانه برای خانه های نقلی

شاید فضاهای کوچک آزاردهنده و خسته کننده باشند ، اما اگر از دکوراسیونی هوشمندانه و کاربردی در همین فضا استفاده کنیم ، احساس بهتری را تجربه خواهیم کرد . بعد از رنگ در دکوراسیون ، وسایل و لوازم خانه باید حساب شده و درست انتخاب شود . سالن نشیمن به علت کمبود فضا در خانه های نقلی به عنوان سالن پذیرایی هم استفاده می شود ، بنابراین بهتر است برای طراحی دکوراسیون ، وسواس بیشتری به خرج دهیم . مبلمان جزء یکی از مهم ترین تجهیزات و لوازم خانه به حساب می آید که باید در انتخاب رنگ و مدل آن بسیار دقت کنیم . مبل های پایه کوتاه گزینه مناسبی برای نشیمن های کوچک می باشد و همچنین برای جلوگیری از شلوغ شدن محیط بهترین پیشنهاد مبل های پاف می باشد . این مبل ها در ظاهری شبیه به کوسن با ابعاد بزرگتر ساخته می شوند ، که بدون پشتی و دسته می باشند و ارتفاعشان هم کم است و می توانید به عنوان میز جلو مبلی و یا مبلی برای نشیمن استفاده کنید . حتی گاهی اوقات بسیاری از لوازم وسایل را هم می توان در داخل آن قرار داد . در نشیمن های کوچک فضای پرت هیچ معنایی ندارد و باید از تمامی فضا استفاده ایی درست و به جا کرد ، مثلا فضای پرت کنار شومینه و یا ستون ها را می توان به کتاب خانه ایی زیبا تبدیل کرد و در پایین آن کمدی برای نگهداری خرت و پرت هایمان قرار دهیم .

مبلمانی زیبا و کم جا با رنگ بندی مناسب برای خانه های کوچک

 

آشپزخانه کوچک با چیدمانی مناسب

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ایی است ، که از دو نظر کارکردی و زیبایی دارای ارزش و اهمیت بالایی است . خانم ها بیشتر وقت خود را در آشپزخانه سپری می کنند و امروزه این فضا تبدیل به مرکز فعالیت های خانوادگی شده اند ، پس باید به طراحی و رنگ بندی آن توجه کافی را داشته باشیم . رنگ های روشن علاوه بر زیبایی باعث بزرگ نشان دادن و جلوه بهتر آشپزخانه می شود ، همان طور که می بینید اتفاق خاص و پیچیده ایی در این طراحی نیافتاده . یک طراحی ساده با استفاده از رنگ های گرم و سرد که باعث ایجاد هارمونی لازم در فضا شده است . فضای آشپزخانه باید محیطی آرام و مرتب باشد ، که این آرامش و تمیزی باید در دیزاین و چیدمان خانه مشخص شود . رنگ سفید گزینه درست و مناسبی برای القا کردن این نیاز در محیط آشپزخانه می باشد .

اگر در کل چیدمان ، از یک رنگ استفاده شود فضا از حالت سه بعدی خارج می شود و خستگی و یکنواختی زیادی را در محیط پخش می کند . استفاده از یک رنگ و یا متریال گرم در کنار رنگ بندی سفید باعث جذابیت و دلگرمی فضا می شود . لزوما نیازی به استفاده از میز ناهارخوری در آشپزخانه مخصوصا متراژهای کم ، نیست . همان طور که می بینید یک تیکه چوب وصل شده به دیوار با دو تا صندلی کوچک ، به تنهایی هم باعث زیبایی دکوراسیون و هم کاربردی می باشد . داشتن دیزاینی جذاب و شیک ربطی به متراژ ندارد فقط باید خلاقانه طراحی شود .

دیزاینی شیک و ساده برای آشپزخانه های نقلی

 

آشپزخانه های تیره و لاکچری

طراحی و چیدمان آشپزخانه در جلوه و زیبایی خانه تاثیر گذار است و نقش به سزایی در نمای داخلی منزل دارد . اکثر ما به جای صرف زمان برای چیدمان و طراحی کل فضای آشپزخانه ، وقتمان را به خرید لوازم و تجهیزات آشپزخانه می گذاریم و خیلی وقت ها به خاطر کوچکی متراژ آشپزخانه ، جای مناسبی هم برایشان فراهم نمی کنیم ، که اگر در طراحی این فضا اصولی و حساب شده پیش رویم به زیبایی کل فضای خانه کمک کرده ایم . خیلی از افراد به دنبال طراحی های شلوغ و صنعتی هستند . در این طراحی نیازی به پوشاندن کل دیوار با کابینت نیست ، شما می توانید با استفاده از شلف هایی بر روی دیوار هم از خفگی فضا جلوگیری کنید و هم از مدل های روتین آشپزخانه فاصله بگیرید . شاید این طراحی در نگاه اول خیلی سخت و پیچیده به نظر برسد ولی با کمی دقت به تک تک المان ها متوجه می شوید که اصلا کار سختی نیست . کانتر سینک ظرف شویی ایده جالبی برای استفاده از میز برای صرف غذا می باشد ، فقط کافیست متراژ کانتر کمی بزرگتر باشد .

ترکیب رنگی تیره و روشن شاید در نگاه اول شلوغ به نظر برسد ولی بسیار فضا را شیک و جذاب می کند و البته مخاطب های خاص خود را دارد . در فضاهایی مثل این طراحی که خود به اندازه کافی شلوغ به نظر می رسد پیشنهاد می شود ، از تعداد رنگ های محدودی استفاده شود و در یک طیف رنگی قرار بگیرند و فقط از یک رنگ خاص برای جلوگیری از یکنواختی استفاده شود .

آشپزخانه ایی کوچک اما شیک و لاکچری

 

اتاق خواب های نقلی و جذاب

همیشه چیدمان فضاهایی با متراژ کم ، کار دشوار و سختی است . مثلا فضایی مثل اتاق خواب ، که به عنوان اصلی ترین بخش خانه به حساب می آید ، باید چیدمانی منظم و آرامش بخش را دارا باشد و ما باید برای فراهم کردن همچین محیطی حساسیت لازم را به خرج دهیم . چیدمان فضاهای کوچک باید به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد و فضای پرت هیچ معنایی ندارد . در این محیط ها چیدمانی اشتباه همه چیز را خراب می کند . رنگ های روشن و آرامش بخش در کنار رنگ های تیره فضا را سرزنده و گیرا می کند . بهتر است رنگ های تیره مان را از طیف رنگی خاکستری به علت خنثی بودنش استفاده کنیم تا از کوچک نشان دادن محیطمان جلوگیری کند . یک کاغد دیواری زیبا، کفپوشی ساده و خوش رنگ به همراه چند شلف ساده برای نگهداری لوازم در کنار تختی جذاب و شیک برای یک اتاق خواب ایده آل کافی است . همان طور که می بینید طراحی این فضا فقط بازی با دو رنگ صورتی و خاکستری می باشد و هیچ اتفاق و هزینه خاصی انجام نگرفته . رنگ در طراحی هر فضایی می تواند غوغا به پا کند .

رنگ بندی جذاب برای اتاق خوابی کوچک

 

اتاق خواب برای خانه های نقلی

انتخاب وسایل در اتاق خواب های کوچک باید متناسب با متراژ فضا انجام بگیرد . تم های رنگی روشن و ملایم برای دیزاین اتاق های کوچک بسیار پیشنهاد هوشمندانه ایی است ، اصولا رنگ های روشن مخصوصا سفید ، فضای اتاق را بزرگتر نشان می دهند البته به این معنا نیست که کل اتاق را سفید کنید و فضا را از حالت سه بعدی خارج کنید . شما یابد رنگ سفید را به عنوان رنگ اصلی قرار دهید و بعد رنگ هایی که به آن علاقه دارید را چاشنی آن کنید . برای دیوار فضاهای کوچک از طرح های شلوغ و پیچیده استفاده نکنید . طرح های بسیار ساده با رنگ بندی ملایم پیشنهاد خوبی است . حتما در نظر داشته باشید که وسایل مورد نظرتان با هم هماهنگی و هارمونی لازم را داشته باشند . زیرا در متراژهای کم کوچکترین بی نظمی فضا را شلوغ و به هم ریخته نشان می دهد و باعث ایجاد خفگی در محیط می شود . نورپردازی سفید و زرد بهترین رنگ برای این فضاهاست ، زیرا هم باعث زیبایی و هم بزرگتر نشان دادن محیط می شوند .

نورپردازی جذاب با رنگ بندی سفید برای اتاق خواب

 

ورودی با چیدمانی صحیح

ورودی نخستین مکان در هر خانه ایی است که افراد در هنگام وارد شدن جذب آن می شوند ، از این رو بهتر است دکوراسیونی شیک و زیبا داشته باشید . افراد با دیدن ورودی ذوق و سلیقه و هنر شما را در نگاه اول متوجه می شوند ، پس از خلاقیت و نوآوری خود در این فضا به نحو احسنت استفاده کنید . اصلا لزومی نداره وسایل پیچیده و یا خیلی گرون استفاده کنید . یک میز چوبی با پایه های فلزی ساده که با گلدانی جذاب و زیبا تزئین شده است ، با یک آیینه ساده می تواند تمام فضا را متحول و فوق العاده کند . در کنار این دیزاین ساده و شیک می توانید از یک کمد چوبی برای نگهداری کفش ها هم استفاده کنید .

ورودی بسیار شیک و ساده

 

ورودی های ساده و شیک

افراد اغلب در طراحی ورودی خانه خود کوتاهی می کنند و به استفاده از یک فرش و یا جاکفشی ساده بسنده می کنند ، که این امریست اشتباه ! زیرا این ورودی ها باعث سرد و بی روح شدن خانه مان می شود . با کمی خلاقیت و زمان می توانید همان جاکفشی و یا چوب لباسی را به زیباترین شکل در کنار هم قرار دهید . یک دکوراسیون شیک صرفا به معنی استفاده از متریال های گرون قیمت نیست ، شما می توانید با کمترین هزینه یک فضای شیک و جذابی را در خانه خود داشته باشید . یک نیکمت ساده برای نشیمن که می توانید با قراردادن قفسه ایی در زیر آن جایی برای نگهداری کفش ها داشته باشید . چند رخت آویز ساده در بالای آن و کمک گرفتن از کوسنی زیبا و چند اکسسوری ساده برای تزئین آن می تواند ورودی خیره کننده ایی به شما هدیه دهد .

دیزاینی بسیار شیک و جذاب برای ورودی خانه

 

تراس های کوچک اما آرامش بخش

افرادی که در خانه های نقلی و کوچک از نعمت تراس برخوردارند ، بهتر است به چیدمان و دیزاین این فضا بسیار اهمیت دهند و به جای قرار دادن خرت و پرت و تبدیل تراس به انبار با چند وسیله کوچک ، یک فضای کاربردی و آرامش بخش هم بهش اضافه کنند . یک مبل کوچک با جلو مبلی ساده وشیک برای دیزاین این فضا کافی ست . فقط باید با استفاده از چند اکسسوری و چند گیاه سرسبز حس آرامش و شادابی را در محیط بخش کنید . نورپردازی برای تراس باعث جذابیت دو چندان آن می شود ، استفاده از شمع با چند جاشمعی زیبا و لامپ های کوچک ، یک دیزاین جذاب و فوق العاده ای برای شما می سازد . برای کف می توانید هم از کفپوش های مختلف استفاده کنید و یا از یک تیکه زیر انداز متناسب با چیدمان تان فضا را متفاوت و زیبا کنید .

تراسی لاکچری و نقلی در خانه

 

تراس نقلی با رنگ های شاد در خانه های نقلی

طرز فکر اشتباه اکثر افراد برای چیدمان و دیزاین هر فضایی این است که باید فضای زیادی داشته باشند تا بتوانید برای یک دیزاین خوب و شیک مانور بدهند ، از این رو ترجیح می دهند که کلا بیخیال تراس های کوچک و نقلی شوند . شاید دیزاین فضاهای کوچک سخت تر باشد و نیاز به خلاقیت و ایده های جذاب داشته باشید اما اصلا نیازی به هزینه های زیاد و انجام کارهای پیچیده نیست . دو تا جعبه چوبی که می توانیم برای راحتی و نرمی روی آن ، بالشتک و کوسن قرار دهیم و یک میز چوبی ساده برای این فضا کافی می باشد . استفاده از رنگ های شاد باعث انرژی بخشیدن و القای حس خوب در محیط می شود ، پس از کوسن های خوش رنگ و گل های رنگارنگ و زیبا برای جذاب کردن این تراس نقلی استفاده کنید و حالتان را خوب کنید .

رنگ بندی زیبا برای تراس های خانه

 

6 ایده جذاب و کاربردی برای خانه های نقلی

استفاده درست از پرتی های خانه

استفاده از رنگ بندی مناسب و خاص برای فضاهای کوچک

چیدمان درست و متناسب با متراژهای کم

میز ناهارخوری زیبا و کوچک برای خانه های نقلی

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 3.5 / 5. تعداد امتیار ها 14

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟