افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

خانه های هوشمند در جهان امروز به سرعت درحال پیشرفت هستند. دنیا به سمت اتوماسیون و هوشمندسازی در حرکت است البته این تغییرات خیلی زود به کشور ما نیز راه یافته و نمیتوان آن را مختص به چند کشور پیشرفته دانست.

در مورد سیستم خانه های هوشمند کمی بیشتر بدانید:

امروزه خانه های بزرگ و مدرن دارای سیستم های مانیتورینگ هوشمند و SMART هستند و تمامی اجزای آن ها، اعم از قسمت های سرمایشی و گرمایشی، سیستم های نظارتی، بخش های اطلاعاتی و … بصورت هوشمند می باشند. واژه هوشمند یا SMART از عبارت Self Monitoring Analysis and Reporting Technology گرفته شده است که مفهوم آن تکنولوژی مانیتورینگ، آنالیز و گزارش خودکار یا اتوماتیک می باشد.

خانه هوشمند به وسیله گوشی و تبلت

خانه زیبا و هوشمند و نورپردازی شیک

موارد استفاده سیستم خانه های هوشمند:

با به کارگیری این فن آوری در کنترل بخش های مختلف خانه های هوشمند مانند روشنایی، سرمایش – گرمایش و تهویه مطبوع، کنترل پرده ها و پنجره ها، سیستم های اعلان حریق و آسانسور ها و … می توان ضمن افزایش بهره وری در عملکرد ساختمان، مصرف انرژی را نیز بهبود بخشید.

خانه هوشمند و موارد کاربرد آن

چند مورد از کاربرد های سیستم های هوشمند:

سیستم خانه های هوشمند می تواند پرده ها را تنظیم و همچنین به کمک سنسورهای حضور، سیستم سرمایش گرمایش و روشنایی را به صورت اتوماتیک کنترل نماید. این سیستم توانایی تنظیم میزان روشنایی اتاق را بر اساس نور طبیعی در ساعات مختلف شبانه روز دارا می باشد. یعنی در طول روز به کمک پرده ها و در هنگام غروب خورشید با تنظیم شدت روشنایی لامپ ها، نور محیطی اتاق را ثابت نگاه می دارنند؛ همچنین به کمک سنسورهای نشت گاز شهری و گاز CO ویا سنسورهای دود می توان امنیت ساکنین را تضمین نمود.

در هنگام شب، با قرار گرفتن ساختمان در Night mode، تمامی تجهیزات غیر ضروری خاموش می شوند.

سیستم سرمایش-گرمایش باعث افزایش دمای اتاق در زمستان یا کاهش دمای آن در تابستان می شود. بسته بودن پرده ها کار تنظیم دمای محیط را آسان تر می کند.

سیستم سرمایش- گرمایش و روشنایی مطابق با نیاز کاربر فعال می شوند. (ترموستات هوشمند با کنترل سیستم سرمایش-گرمایش دمای بهینه را در اتاق بوجود می آورد.)

در حد فاصل نیم روز تمامی عملکرد ها به حالت Stand by برگشته که این موضوع باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

در تایم استراحت عصر تمامی عملکرد ها به حالت قبل خود بر می گردد و در صورت لزوم تصحیح می شود. به عنوان مثال اگر آسمان ابری باشد پرده ها باز می شوند.

بعد از پایان ساعت کاری در زمانیکه همه ی اتاق ها خالی شدند چراغ ها به طور خودکار خاموش می شود.

خانه های هوشمند 2018

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 2.5 / 5. تعداد امتیار ها 2

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟