افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

میزان خش پذیری مارمونایت به دلیل اینکه متریالی است جدید و خلاقانه که نمونه مشابهی در بازار ایران ندارد، برای بسیاری جای سوال است. از همین رو در این مقاله به صورت تخصصی به مقوله خش پذیری میپردازیم.

درجه سختی و تاثیرش در خش پذیری مارمونایت

اولین نکته ای را که باید در نظر داشته باشید این است که خش پذیری در مورد متریال ها و عناصر مختلف، واحد اندازه‌گیری جدایی دارد. نباید آنها را با یکدیگر مقایسه کرد. برای مثال شما هیچوقت نباید فلزات را با چوب یا سنگ مقایسه کنید. واحد اندازه گیری برای مارمونایت، موهس است. واحدی که از آن برای سنجش سختی کانی ها استفاده میشود.

در تولید لایه رویی مارمونایت از کوارتز استفاده شده است. به همین دلیل برای سنجش سختی آن میبایست از این واحد اندازه گیری استفاده کنیم. این واحد شامل 10 درجه سختی میباشد. که از نرم ترین کانی شروع شده و به سختترین آنها که الماس باشد ختم میشود. تمام کانی های دیگر را از نظر سختی نسبت به این 10 آیتم می سنجند.

جدول درجه سختی موهس و میزان خش پذیری مارمونایت

سختی مارمونایت

همانگونه که ملاحظه میفرمایید درجه سختی 5.5 در مقیاس موهس باعث شده میزان سختی و خش پذیری مارمونایت کمتر از کوارتز باشد ولی در عین حال بسیار مقاومتر نسبت به کورین باشد. همه موارد فوق زمانی شما شگفت زده میکند که بدانید از نظر قیمتی از هر دو متریال کورین و کوراتز ارزانتر و اقتصادی تر است.

در واقع  خش پذیری مارمونایت در مقابل تنش های روزمره در یک آشپزخانه است و دچار خط و خش نمیشود. به راحتی نظافت میشود و بسیار بادوام است. حتما در هنگام خرید و تحقیق، با این گفته فروشنده برخورد داشته اید که متریال های بسیار سخت و خش ناپذیری را به شما معرفی میکنند.

قبل از پذیرش سخنان آنها این نکته را در نظر داشته باشید، من چنین درصد بالایی از مقاومت و ضدخش بودن را برای چه مکانی نیاز دارم ؟ چه مقدار پول اضافه برای این خش پذیری بدون ضرورت پرداخت میکنید ؟

هوشمندانه انتخاب کنید.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 3 / 5. تعداد امتیار ها 2

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟