افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

در زمان خرید و با توجه به تنوع متریال در بازار صفحه کابینت، شما با حجم زیادی از داده های غلط و صحیح مواجه میشوید. این مسایل در نهایت شما را در تصمیم گیری دچار سردرگمی میکند. در این مقاله به مقایسه مارمونایت با کوارتز خواهیم پرداخت تا کمکی باشد به روند تصمیم گیری شما دوستان در انتخاب صفحه کابینت.

در گذشته مقاله ای تحت عنوان مقایسه کورین و کوارتز برای شما نگارش کردم که شما را برای داشتن اطلاعات بیشتر نسبت به آن دو متریال کمک میکند. در ابتدا در نظر داشته باشید برای تصمیم گیری صحیح، نیاز است نسبت به هر متریال شناخت و اطلاعات کلی داشته باشید.

همیشه به یک منبع اطلاعاتی بسنده نکنید. برای شناخت متریال ها به گفته فروشنده خود یا نصاب کابینت اکتفا نکنید، در برخی مواقع افراد سودجو شما را گمراه میکنند یا به شما اطلاعات اشتباه میدهند تا جنس مدنظر خود را بفروشند.

مقایسه مارمونایت با کوارتز

اگر بدون دانستن اینکه مارمونایت چیست؟ در حال مطالعه این مقاله هستید، پیشنهاد میکنم ابتدا با این متریال آشنا شوید و سپس درباره صفحات کوارتز مطالعه داشته باشید. حال که با این دو متریال آشنا شدید، بهتر متوانیم آنها را مقایسه کنیم. کوارتز یکی از محبوبترین متریال ها برای صفحات کابینت است.

این متریال بسیار مقاوم و دارای طول عمر بالایی است. در مقابل خط و خش بسیار مقاوم است و به دلیل نداشتن خلل و فرج در سطح رویه، لکه و رطوبت را جذب نمیکند و به همین دلیل انتی باکتریال است. چون در لایه فوقانی مارمونایت از کوارتز استفاده شده است، این متریال تمامی خصوصایت فوق را دارا میباشد.

آشپزخانه کلاسیک با جزیره از صفحه کوارتز

خط و خش

ولی حتی کوارتز هم دچار خط و خش میشود. هر چند این اتفاق به سختی رخ میدهد و کوارتز یکی از مقاومترین متریال های موجود در دنیا برای صفحه کابینت است. ولی در نهایت و در اثر سهل انگاری و مرور زمان حتی این متریال هم دچار خط میشود.

در مقام مقایسه مارمونایت با کوارتز هر دو محصول قابلیت ترمیم را ندارد و در اثر صورت آسیب دیدن امکان بازسازی آن وجود ندارد.

خش پذیری متریال کوراتز

شوک حرارتی در مقایسه مارمونایت با کوارتز

در مورد شوک های حرارتی یک تفاوت اساسی در مقایسه مارمونایت با کواتز وجود دارد. کوارتز از بیش از 96% سیلیس ساخته شده است و به همین دلیل ساختاری ترد و شکننده دارد. در صورت اعمال شوک حرارتی به صفحه کابینت کوارتز ممکن در سطح آن ترک های بسیار نامحسوسی ایجاد شود.

این ترک ها به مرور زمان و در اثر سایر تنش ها امکان گسترده شدن و تعمیم به کل صفحه شما را دارد. اما در مارمونایت، شوک حرارتی تاثیری در مغزی متریال نخواهد گذاشت. کورین مغزی، ساختاری نرم با قابلیت ترموپلاستیک دارد و به همین دلیل دچار ترک نخواهد شد.

ترک خوردن صفحه کوارتز

در ادامه مقایسه مارمونایت با کوارتز و در مبحث بودجه، باید بدانید که کوارتز از نظر قیمت متریال و بخصوص هزینه و دستمزد اجرا جزو گرانترین محصولات بازار صفحه کابینت محسوب میشود. در مقایسه مارمونایت با کوارتز برای مثال بد نیست بدانید در یک طرح مشابه قیمت تمام شده کوارتز تا 3 برابر مارمونایت میباشد.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 2.3 / 5. تعداد امتیار ها 3

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟