افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

نقش آثار هنری در دکوراسیون منزل و انتخاب تابلو

امروزه تابلو های نقاشی نقش مهمی در دکوراسیون منزل دارند. برای جان بخشی به دکوراسیون منزلتان می توانید از تابلوهای نقاشی استفاده کنید. تابلو نقاشی بیشتر از هر وسیله دیگری می تواند در دکوراسیون منزل تاثیر گذار باشد.

دکوراسیون منزل با مبل های کرم رنگ که دیواری با طرح سنگ دارد و تابلویی بر روی دیوار با رنگ های قهوه ای رنگ
تابلویی با رنگ قهوه ای با دیواری به طرح سنگ
سه تابلو برگ زیتونی مشکی رنگ که پشت یک مبل مشکی است
نمای سه تابلو برگ زیتونی مشکی رنگ

تاثیر نقاشی در منزل

تاثیر نقاشی بر دکوراسیون فضای نشیمن با مبل های آبی رنگ که در مرکز دید تابلویی با رنگ آبی وجود دارد
نمای تابلویی با رنگ های آبی مثل موج دریا

دکوراسیون داخلی منزل، یکی از چالش‌هایی است که بسیاری  با آن روبه‌رو هستند. نقش اثر هنری در دکوراسیون منزل را نمی توان نادیده گرفت. دکوراسیون زیبا از یک سو موجب آرامش و از سوی دیگر نشان دهنده‌ی، سلیقه و هنر می‌باشد. نقاشی به کالبد خانه روح می‌بخشد، شما می‌توانید دکوراسیون منزل خود را با یک اثر هنری تکمیل کنید.

فضای نشیمن با مبلی سفید با کوسن های رنگی که تابلوی پشت مبل با کوسن ها هماهنگی رنگی دارد.
نمای سه تابلو با طرح آبرنگ با رنگ های شاد

برای بهره بردن از تاثیر نقاشی در منزل یک اثر هنری را متناسب با دکوراسیون منزلتان انتخاب کنید، مانند خانه‌ای با سبک مدرن که نقاشی با طرح های ساده مثل سبک آبستره، انتزاعی یا مینیمال و حتی آبرنگ مناسب است.

نقش اثر هنری در کوراسیون منزل

اتاقی با دیوار صورتی کمرنگ که میزی کوچک در گوشه اتاق هست و صندلی کوچکی سبز رنگ روبروی آن،دیواری پر شده از تابلو
نمای دیواری با رنگ روشن پر شده از تابلو

تاثیر نقاشی در منزل به گونه ای است که  باید هماهنگ با دکوراسیون منزل شما باشد و متناسب با روحیاتتان می‌باشد، چرا که اگر اینگونه نباشد جدا از زیبایی که می‌تواند داشته‌باشد، باعث می‌شود شما در خانه خود احساس راحتی نداشته‌باشید. اگر رنگ فضای منزلتان گرم یا سرد است، نقاشی با رنگ خنثی انتخاب کنید، اگر رنگ فضای منزلتان به رنگ خنثی است، نقاشی با رنگ های زننده را انتخاب کنید.

انتخاب اندازه تابلو

اتاقی با دو صندلی آبی رنگ که میزی کوچک بینشان است و تابلویی بزرگ پشت صندلی ها
نمای دیواری با تابلویی بسیار بزرگ با رنگ های سرد

انتخاب اندازه‌ی مناسب تابلوها از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد. برای انتخاب اندازه تابلو نقاشی برای دکوراسیون منزل باید به نکات زیر توجه کرد:

فضای نشیمن  بزرگ با دو ست مبل به رنگ کرم و سرمه ای با تابلویی نقاشی در مرکز دید
فضای نشیمن با تابلویی با رنگ گرم

فضا

اغلب دکوراتورها بر این باورند هر چه تابلو نقاشی، بزرگتر باشد، تاثیر گذاری اثر هنری در دکوراسیون منزل بیشتر است. اگر تعداد مبلمان یا وسایل موجود در اتاق با توجه به بزرگی فضای آن کم باشد و با فاصله از یکدیگر چیده شده‌باشند، یک تابلو بزرگ به راحتی می‌تواند میدان دید را پرکند.

دکوراسیون منزل مدرن، با مبل های طوسی رنگ و کوسن هایی با رنگ بنفش و زرد که با تابلو پشت کاناپه هماهنگی دارد
فضای نشیمن با تابلویی با رنگ های گرم با کوسن مبل هماهنگی دارد

از بهترین مکان‌ها برای نصب تابلو نقاشی در دکوراسیون منزلتان،بالای کاناپه یا مبل است‌، که باید در نظر گرفت اندازه تابلو نقاشی بزرگتر از کاناپه یا مبل نباشد (تابلو بالای مبل باید دو‌سوم عرض مبل یا بزرگتر از آن باشد). مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد برای هماهنگی مبل  و تابلو نقاشی، توجه به رنگ به کار رفته در تابلو و کوسن های مبل است، زیرا این هماهنگ سبب می‌شود که فضا گرمتر و صمیمی تر به نظر برسد.

تصویری از یک نشیمن با کاناپه ای طوسی رنگ که میزی کوچک  جلوی آن است با گلدانی پر از گل و تابلویی پشت کاناپه با رنگ گرم
نمای سه تابلو به طور متناوب با رنگ زرد

برای انتخاب محل مناسب برای یک اثر هنری چندتکه ای در دکوراسیون منزلتان، باید مکانی انتخاب شود که فضای کافی برای نصب را داشته باشد. بهتر است که در فضای خلوتی نصب شوند زیرا این نوع تابلوها توجه زیادی را به خود جلب می‌نمایند.

شکل و ابعاد دیوار

تاثیر نقاشی در منزل به گونه ای است که میتواند تبدیل به نقطه کانونی در دکوراسیون شما شود. تابلو کوچک توان خیره‌کنندگی را ندارد، ضمن آنکه تابلو بزرگ نیز کل دیوار را می‌پوشاند. بنابراین برای انتخاب تابلو مناسب، دیوار را اندازه‌گیری کنید و با توجه به آن تابلو را انتخاب کنید. برای دیوارهای بلند که شبیه به یک مستطیل ایستاده به نظر می‌رسند، بهتر است از پرتره و تابلوهای عمودی استفاده شود.

تصویری از یک میز ناهار خوری با صندای های آبی رنگ  که پشت آن تابلو  عمودی بزرگی قرار دارد
نمای دیواری بلند با تابلویی مربع شکل
تصویری از دیواری با رنگ قهوه ای که روبروی آن  مبل تک نفره ای با  رنگ سبز و میز کوچک جلو دستی و تابلویی روی دیوار
نمای دیواری افقی با تابلویی عمودی شکل

اما برای دیوارهایی که افقی هستند (مانند دیوار راهروی ورودی منزل) بهتر است از تابلوهای افقی استفاده کنید. تابلوها باید تا حدی بزرگ باشند و حداقل د‌وسوم یا سه‌چهارم کل دیوار را بپوشانند.

انتخاب و اصول نصب تابلو

ارتفاع

دکوراسیون منزل مدرن که کاناپه ای سورمه ای رنگ و دو صندلی تک نفره سفید رنگ دارد و میز گردی جلوی مبل ها و پشت کاناپه تابلویی از یک صورت وجود دارد
فضای نشیمن با تابلویی در مرکزیت دیوار

برای تاثیر بیشتر نقاشی در دکوراسیون منزل بهتر است، جایی نصب شود که در راستای دید ببیننده باشد.
بهترین محل برای نصب تابلوها وآثارهنری در ارتفاعی هم‌راستای چشمان فردی با قد حدود ۱۶۷ تا۱۷۲ سانتیمتر است، درست ارتفاعی که فرد بدون خم کردن سر به بالا و پایین بتواند تابلو را تماشا کند.
با اینکه انوع مبل و کاناپه‌ها با هم تفاوت دارند، اما اگر تابلویی بالای آن نصب می‌شود، باید حدود ۲۰تا۳۰ سانتیمتر از بالای مبل بالاتر نصب شود. تابلو بالای مبل باید دقیقا وسط مبل (بدون توجه به در و پنجره و موارد دیگر) نصب شود.

محل چیدمان

دکوراسیون منزل با کاناپه سبز رنگ و مبل های تک نفره سرخابی رنگ و میز جلوی آنها و دیواری پر شده از تابلو
فضای نشیمن با رنگ های شاد با دیواری پر از تابلو

برای بیشتر شدن تاثیر نقاشی در منرل، هنگام نصب تابلو برای دکوراسیون منزل به اصل هدایت چشم باید دقت کرد. اصل هدایت چشم، یعنی اینکه وقتی به تابلوهای نقاشی نصب شده نگاه می‌کنیم، چشم باید مسیر خاصی را طی کند، خط نگاه از نقطه‌ای شروع و در نقطه‌ای به پایان برسد. حالت چیدمان مربعی برای تابلوهای مستطیل شکل (برای مثال شش تابلو مستطیلی، سه عدد در بالا و سه عدد در پایین) و چیدمان مستطیلی برای تابلوهای مربعی شکل (سه تابلو مربعی در یک راستا، عمودی و یا افقی) نیز مناسب است.

سخن پایانی

مهم ترین نکته ای که در نقش اثر هنری برای دکوراسیون منزل که باید به آن توجه کرد، این است که با آثار هنری رابطه عاطفی پیداکنید. اگر یک اثر هنری برای شما قابل درک نیست به دنبال گزینه‌ی دیگری بروید.

دیدن این مقاله توصیه می شود.

تاثیر تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 4.8 / 5. تعداد امتیار ها 4

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟