افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

اگر به دنبال خرید پارکت چوب طبیعی هستید بدانید که اشتباه تصمیم نگرفته‌اید. تمامی انواع این نوع متریال کف، زیبایی خاص و وقاری بی همتا را به هر نوع سبک دکوراسیون داخلی میدهد. خب امروز قراره بیشتر با پارکت چوبی آشنا بشیم.

انواع پارکت چوب طبیعی

پارکت های چوبی در دو نوع قالب کلی تولید و به بازار عرضه میشوند. پارکت های یکپارچه چوب و پارکت های مهندسی که در ادامه به ماهیت، مزایا و معایب هر کدام خواهیم پرداخت.

پارکت یکپارچه چوبی

این نوع از پارکت بصورت یکپارچه و از تنه درخت به اندازه و ضخامت دلخواه برش میخورد، در کارخانه به صورت دقیق چوب ها خشک میشوند و پس از کنترل رطوبت و رسیدن آن به اندازه مد نظر، پارکت ها به بخش دیگری برای ساب و پولیش برده میشوند.

ساختار پارکت چوب طبیعی یکپارچه

این نوع پارکت در مقابل ضربه و آسیب‌های محیطی بسیار مقاوم است و طول عمر طولانی دارد. امکان ترمیم و ساب و پولیش را به دفعات در اختیار مشتری قرار میدهد.

کف از جنس پارکت چوب طبیعی در دکوراسیون سبک روستایی با شومینه سنگی

اما مشکلاتی که پیرامون پارکت چوب طبیعی بصورت یکپارچه وجود دارد این است که چوب بافتی زنده و طبیعی دارد و در اثر تغییرات دمایی و رطوبت محیط تغییر اندازه میدهد. این مورد موجب میشود پس از مدتی بین پارکت شما فاصله ایجاد شود. یا پارکت شما تاب بردارد. به همین منظور این نمونه برای فضای آشپزخانه چندان مناسب نیست.

مشکل دیگر قیمت بالای این نوع پارکت است که باعث میشود تمامی افراد توانایی خرید آن را نداشته باشند. همچنین این نوع پارکت امکان نصب بر روی هر سطحی را نداشته و میبایست میخ شود. برای مثال شما نمیتوانید پارکت چوب طبیعی را بر روی کف سیمانی نصب کنید.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
ساختار پارکت چوب طبیعی یکپارچه

پارکت چوبی مهندسی

در این مدل روکش طبیعی چوب، بر روی لایه های مختلف چوب پرس میشود. در این روش به دلیل استفاده از چندین لایه مغزی چوبی، تنش های محیطی و تنش های چوب در اثر تغییرات حرارتی و دمایی دفع میشود.

همچنین پارکت های چوبی مهندسی امکان نصب بر روی تمامی سطوح را دارند و متد اصلی نصب به صورت چسب کردن است. از سوی دیگر به دلیل تنوع تولید و کلیک ها، سهولت نصب بهتری نسبت به پارکت چوب طبیعی را دارند.

نحوه نصب پارکت چوب طبیعی مهندسی

همچنین به دلیل استفاده از روکش های چوبی، قیمتی به مراتب مناسبتر هستند و افراد بیشتری توانایی خرید آن را دارند. این متد تولید این امکان را در اختیار خریدار قرار میدهد که حتی گرانترین انواع چوب را نیز در قالب روکش بر روی پارکت خود داشته باشد و بودجه آن را تامین نماید.

مقوله رنگ کف چوبی

پارکتهای تمام چوبی در دو نوع فرآوری و رنگ شده یا به صورت خام به بازار عرضه میشوند. عموما افرادی که از نظر بودجه ای مشکلی نداشته باشند، تمایل به خرید نمونه خام دارند چراکه خود میتوانند بسته به سلیقه پارکت را رنگ نمایند.

در مورد پارکت های مهندسی چوب اما داستان متفاوت است و تمامی انواع آن در تنوع متفاوت رنگی در اختیار مشتری قرار میگیرند. البته شما میتوانید بسته به سلیقه خود و در صورت تمایل اقدام به وارنیش یا پوشش کف خود با انواع روکش یا روغن های طبیعی کنید. این مسئله باعث افزایش مزایای پارکت میشود و یا ظاهر آن را دچار تغییر میکند. مثلا شخصی تمایل دارد پارکت کمی براق‌تر باشد و یا مقاومت آن را نسبت به رطوبت، موریانه، خط و خش و یا UV افزایش دهد.

رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
کارگر در لباس مشکی در حال رنگ کردن پارکت چوب طبیعی

در صورتی که با بودجه و قیمت انواع پارکت چوب مشکلی نداشته باشید، این متریال از دیرباز به عنوان کفپوش استفاده میشده و می‌تواند حسی کلاسیک و خوشایند را به محیط منزل شما منتقل کند. در نظر داشته باشید که تمامی متریال های ساخته شده از چوب نیاز به نگهداری و توجه دارند.

ساختار و تفاوت دو نوع پارکت چوب طبیعی

به این مقاله امتیاز بدهید
[تعداد: میانگین: ]
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments