افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

آینده دکوراسیون داخلی به چه شکل خواهد بود ؟ چه تغییراتی خواهد داشت و بر چه اصولی استوار است؟ متریال ها جه تغییراتی میکنند ؟ در این مقاله سعی بر این داریم که نگاهی اجمالی به این موضوع داشته باشیم.

پیش بینی آینده همواره امری چالش برانگیز و سخت بوده است. سرعت پیشرفت تکنولوژی در حوزه های مختلف به گونه ای است که خیلی از معادلات مخصصین حوزه های مختلف را غافلگیر میکند. در این مقاله سعی شده تمرکز و محوریت بر روی حوزه های اصلی تاثیر گذار بر شکل و آینده دکوراسیون داخلی را مورد بررسی قرار دهیم. هماهنگونه که انتظار میرود، تکنولوژی و پیشرفت های آن بیشترین تاثیر را در این بازی خواهند داشت.

خانه های هوشمند

شاید با خود بگویید که این نوع خانه های و تاسیسات و امکانات مربوط به آنها هم اکنون نیز وجود دارد. در این صورت باید بگویم که تغییر میزان نور و دمای محیط، پنجره های تیره شونده و ….. در مقابل امکاناتی که آینده دکوراسیون داخلی برای شما به ارمغان خواهد آورد، شوخی بیش نیست.

در آینده نه چندان دور امکان کنترل و تغییر تمامی عوامل محیطی و بصری منزل شما با دستورات صوتی امکان پذیر خواهد بود. خانه هایی که صرفا با حضور شما و یا افرادی که شما تعریف کرده اید فعال خواهند شد و اجازه اقامت میدهند.

تلفن های هوشمند در حال حاضر نقشی کلیدی در مدیریت خانه های هوشمند دارند که مبتنی بر اپلیکیشن و یا فناوری بلوتوث هستند. در آینده چیپ شخصی شما وظیفه این کنترل را خواهد داشت و شما برای کنترل منزل خود نیازی به نرم افزار نخواهید داشت.

برای مثال هم اکنون شرکت ایتالیایی Tipic تمرکز خود را بر روش آشپزخانه های هوشمند و تعامل گرا گذاشته است که حاصل آن تولید کانتری است که در ویدیو زیرمشاهده میفرمایید.

[aparat id=’xrLPz’]

پرینت های سه بعدی

پرینترهای سه بعدی و قابلیت پرینت اجسام مختلف در گذشته به دلیل قیمت بالا متریال و خود ماشین آلات بصورت خیلی محدود و توسط شرکت های با بودجه و توانایی بالا مورد استفاده بود.

امروزه با کاهش قیمت این پرینتر ها و در دسترس بودن آنها برای همگان بخصوص معماران و طراحان داخلی تحولی در دکوراسیون داخلی در حال رخ دادن است. خیلی ها پرینترهای سه بعدی را انقلاب رقم زننده چهارمین انقلاب صنعتی میدانند.

امروزه طراحان میتوانند ایده‌ها و طرح های خود را به سرعت و با کمترین هزینه در قالب ماکت یا نمونه اولیه در اختیار داشته باشند و با دید بهتری تصمیم گیری کنند. این امکان همچنین برای مشتری ها نیز فراهم شده که طرح اولیه خود را به سرعت و در قالب ماکتی پرینت شده در اختیار داشته باشند و در صورت تمایل بتوانند تغییرات لازم را اجرایی کنند.

پرینتر سه بعدی در حال چاپ جسم چند وجهی

در آینده و با گسترش هر چه بیشتر این تکنولوژی و کاهش قیمت آن امکان پرینت خیلی از المان های داخلی فراهم میشود و نیاز به نیروی کار، صرف وقت و متریال برطرف میشود. هر چند که بسیاری نگران ضربه زدن این تکنولوژی به اصالت المان های دکوراتیو هستند. در هر صورت آینده دکوراسیون داخلی با پرینت سه بعدی گره خورده است.

Ventury’s  یکی از گروه های طراحی و معماری است که در پاریس واقع شده است و یکی از پیشگامان تولید و ارائه طرح و آیتم های خلاقانه دکوراتیو است. آیتم هایی که در خارج از قالب پرینت سه بعدی یا امکان تولید آنها وجود ندارد و یا بسیار سخت و پرهزینه خواهد بود.

صندلی انتزاعی ساخته شده با تکنولوژی پرینت سه بعدی در زمینه مشکی

جنبش خانه های کوچک

با گسترش و افزایش محبوبیت سبک زندگی مینیمال، نسل امروزی علاقه بیشتری نسبت به زندگی در منازل کوچک پیدا کرده است. از سوی دیگر افزایش قیمت فزاینده ملک نیز در تحمیل و ترغیب این نسل به این سبک از منازل بی تاثیر نبوده است.

بسیاری از کارشناسان بر این عقده هستند که با افزایش فزاینده جمعیت به خصوص در کلان شهرها، آینده دکوراسیون داخلی ایده پردازی برای این سبک منازل بازار رو به رشدی خواهد داشت. این منازل میبایست به دلیل کوچک بودن، بر مبنای کاربردی و یا چندکاربرد بودن المان های آن طراحی شوند.

مهندسی، دقت و زیبایی میبایست به صورت بسیار تنگاتنگی در کنار یکدیگر قرار بگیرند. در آینده و در مقالاتی دیگر به المان های این سبک منازل بیشتر خواهیم پرداخت.

آینده دکوراسیون داخلی ویژه طراحی منازل کوچک و کاربردی

واقعیت مجازی

هم اکنون این واژه را بسیار می‌شنوید، در صنعت بازی، صنعت سرگرمیو به صورت محدود در صنعت معماری و دکوراسیون داخلی.

تصور کنید به دفتر طراح رفته اید تا پس از یک هفته طرح نهایی منزل خود را بازدید کنید. طراح به شما عینک واقعیت مجازی را خواهد داد و شما با زدن آن وارد محیط منزل خود میشوید. به همراه طراح در اتاق های مختلف قدم میزنید و در صورت تمایل همان لحظه رنگ و یا نوع متریال را تغییر میدهید تا به المانی که باب میل شماست برسید. آینده دکوراسیون داخلی با وجود عینک های واقعیت مجازی و به لطف پیشرفت موتورهای بازیسازی روز به روز قابل دسترس تر و نزدیکتر به نظر میرسد.

خانم در محفظه مخصوص واقعیت مجازی در حال انتخاب رنگ مبلمان

طراحی پایدار و همگام با طبیعت

این مسئله و اهمیت آن در آینده دکوراسیون داخلی کتمان ناپذیر است. افزایش روند گرمایش جهانی و آسیب هایی که ما انسانها به طبیعت اطراف وارد میکنیم، باعث شده بسیاری از مردم تقاضای همگام سازی محل زندگی خودشان با استاندارد ها و اصول کاهش اثرات گلخانه ای را داشته باشند.

این درخواست ها در آینده روندی رو به رشد خواهد داشت و به زودی تحمیل هایی از سوی سیاستگذاران نیز به منظور افزایش و سهولت اجرای این نوع طراح ها و پروژه ها اعمال خواهد شد.

از سوی دیگر صنایع و تولید کنندگان نیز کم کم در حال پیوستن به این جریان هستند چراکه روز به روز روند رشد تقاضا برای متریال های پایدار و همگام با طبیعت در حال افزایش است.

دکوراسیون داخلی تمام چوب هماهنگ با معیارهای طراحی پایدار

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 1 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟