افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

اگر به دنیای دکوراسیون، معماری و طراحی داخل علاقه مندید، اگر ذوق هنری در خود می بینید و اشتیاق فراوانی به زیباسازی محیط زندگی خودتان دارید، و همینطور می خواهید اصولی تر دست به طراحی هیجان انگیز خانه و تغییرات در منزل و یا محیط کارتان بزنید، حتما به مقاله بسیار مفید درباره دکوراسیون و طراحی داخلی نیاز دارید. این مقاله بسیار خواندنی و کاربردی دکوراسیون حتما شما را در این راستا یاری خواهد کرد.

طراحی هیجان انگیز خانه دوبلکس با مبل های چوبی و پنجره های بزرگ

همه انسانها در اعماق درون خود خواستار آرامشند. در خانه است که می‌توان انرژی‌های از دست‌رفته طی روز را جایگزین کرد. فضای داخلی خانه می‌تواند منبع تمام‌نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرطی که بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت کنیم. گاهی توجه به نکته‌های کوچک، نتایج بزرگی به دنبال دارد.

طراحی هیجان انگیز خانه دوبلکس با پله های چوبی

دکوراسیون و طراحی داخلی

امروزه اهمیت طراحی هیجان انگیز و مناسب خانه و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امری انکار ناپذیر است. در گذشته استفاده از اشکال منظم، چند ضلعی، دایره یا بیضی و یا تلفیقی از این اشکال بسیار متداول بود اما امروزه طراحان داخلی سعی دارند کمتر از قرینه سازی استفاده نمایند و یا به بیان بهتر سبکهای کلاسیک رفته رفته جای خود را به سبکهای مدرن و متریال های مدرن داده اند.

طراحی هیجان انگیز خانه و آشپزخانه با متریال نوین کورین

توجه به فضای داخلی و نحوه و تقسیم بندی پلان ها، نقش مهمی را در ساختار معماری یک بنا بر عهده دارد. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکرد های مختلفی را بپذیرد.
استفاده از جدا کننده های سبک، شفاف سازی، رنگ بندی های متناسب با نیاز های موجود، تنوع مصالح، توجه به نحوه قرار گیری و تعامل مابین فضاهای مختلف از جمله ویژگی هایی هستند که در کنار ساختار خاصی که برای یک پلان معماری در نظر گرفته شده است، می تواند بر غنای آن افزوده و طراحی مدرن و کاربردی را موجب شد.

طراحی هیجان انگیز خانه با استفاده از رنگ های مختلف

از سوی دیگر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد. باید دانست که هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار می گیرد.

علاوه بر شناسائی رنگ و محصولات ومصالح و مبلمان باید مهارت گفتگو با کارفرما و قبول سفارشات را داشته و روشهای اجرا و نگهداری عناصر معرفی کنندۀ فضا را بداند. همچنین باید ساختار فضا را بشناسد. این عامل از دانش مورد نیاز برای طراح او را از دکوراتور متمایز می‌کند.

طراحی هیجان انگیز رستوران با استفاده نور صورتی و قرمز

عملکرد

اولین عنصری که در بدو امر باید مدنظر قرار گیرد عملکرد و نحوه استفاده از فضای داخلی است. یک چهار دیواری می‌تواند به عنوان اتاق خواب، نشیمن، اتاق بچه، آشپزخانه، سالن ورزش، فروشگاه یا اداره شخص معین برای فعالیت مشخص قرار گیرد. ضروری است با استفاده از عواملی چون نورپردازی و چیدن مبلمان تقسیم گردد تا عملکرد هر یک دقیقآ مشخص شود.

طراحی هیجان انگیز اتاق بچه با استفاده از متریال های نوین و رنگ سبز و سفید

با توجه به نوع عملکرد هر محیط می توان متریال مناسب را استفاده کرد. به طور مثال در طراحی هیجان اگیز خانه در نشیمن میتوان برای دیوار شومینه از سنگ های مصنوعی مارمونایت و SPL استفاده کرد. در آشپزخانه می توان بسته به سبک انتخابی صفحه کابینت های مناسب و مدرن از جمله کورین، مارمونایت و SPL را انتخاب کرد. همچنین درفروشگاه ها جهت کانتر و قفسه ها و دکور های مغازه می توان از ویژگی یک پارچه بودن کورین بهره برد.

طراحی هیجان انگیز فروشگاه با استفاده از کورین سفید

افراد

نیازهای یک خانواده پر جمعیت با احتیاجات فردی مجرد یکسان نیست. وجود اطفال خردسال قهرآ نوع خاصی تزئین را می طلبد. خصوصیات روانی افراد خانواده و زمانی را که با هم یا جدا از هم در منزل صرف می کنند نیز از عواملی مهم در آرایش خانه به شمار می رود لذا در نظر گرفتن سلیقه کلیه اعضای خانواده ضروری است.

آسایش

در نظر گرفتن آسایش ساکنان خانه بیش از زیبایی در دکوراسیون واجد اهمیت است. اتاق زیبا اما غیر قابل استفاده تدریجا به جایگاه ارواح بدل می گردد. محل کار زندگی یا استراحت چنانچه شرایط مناسب و راحتی فراهم ننماید دارای فضای سنگین و کسالت بار شده افراد را از خود گریزان خواهد نمود. نقش عمده معماری و تزیین داخلی در حقییقت ایجاد محیطی مناسب برای زیستن و فعالیت های انسانی است.

طراحی هیجان انگیز خانه ی کلاسیک با استفاده از مبلمان و شومینه سبک کلاسیک

ویژگی ها

منظره اتاق، میزان نور طبیعی و خصوصیات معماری ساختمان از دیگر عواملی هستند که قبل از شروع تزیین باید مدنظر قرار گیرند. این عوامل اجزا ثابتی را تشکیل می دهد که تغییر آنها پس از اتمام کار، دیگر امکان پذیر نیست. لذا ترکیب بندی را طوری باید انجام داد که از جنبه‌های مثبت این ویژگی‌ها، حداکثر بهره‌ برده ‌شود.

نقشه

انجام کار چه در ساختمانی نو و چه تغییر دکور یک ساختمان کهنه باشد باید با در نظر گرفتن شکل فضا و پیاده کردن نقشه آن صورت گیرد. کشیدن نقشه یکی از ضروری ترین اقدامات است. مبلمان یا تغییر رنگ بر روی نقشه امری ساده و بدون خرج است اما ارتکاب هر اشتباه پس از اتمام کار به قیمت صرف هزینه اضافی و دوباره کاری است. نقشه نه تنها فضای قابل استفاده را پیشاپیش نمایش می دهد بلکه به کمک آن می توان تعداد و اندازه اثاث مورد نیاز را نیز مشخص کرد.

نور

ضمن کشیدن نقشه مناطقی که از آنجا نور طبیعی به داخل تابیده می شود و نواحی تاریک، تعداد چراغ های سقفی و آباژور با تعیین محل دقیق آنها لازم است مشخص گردند. محاسبه روشنایی عمومی و نقاطی که احتیاج به نور بیشتری برای مطالعه یا کار دارند واجد اهمیت خاصی است. به طور کل تاثیر نور در دکوراسیون داخلی در همه جهات حائز اهمیت است ازین رو حتی در متریال های دکوراسیون داخلی نوین از طرح های شب تاب استفاده کرده اند. مانند کد رادیانت امرالد در محصول مارمونایت، کورین هایی که قابلیت عبور نور در آن ها وجود دارد، از جمله کدهای S302-S303-S304-S305 در الجی و همچنین صفحات شب تاب آماده به نصب هارکس

کورین هایی با قابلیت عبور نور در طراحی هیجان انگیز

سطوح

امروزه با مدرنیته شدن قواعد دکوراسیون داخلی، استفاده از متریال های نوین در سطوح مختلف مورد توجه قرار گرفته است. متریال های نوبن طراحی هیجان انگیز خانه را موجب می شود. استفاده از کاغذ دیواری های خاص، دیوار پوش های مدرن از قبیل چوب و SPL، متریال های مدرن در دکوراسیون داخلی آشپزخانه از قبیل کورین های انعطاف پذیر، محصولات با نقش های رگه دار برای صفحات کابینت، میز، بین کابینتی و… از جمله کوارتز، مارمونایت (محصول ترکیبی کورین و کوارتز)، گویای این مسئله می باشد.

رنگ سفید در کابینت جدید

سطوح اصلی اتاق شامل سقف و کف ودیوارها است؛ پرده‌ها، روکش مبل و صندلی، سطح درها و پنجره ها نیز سطوح کوچکتر را تشکیل می دهند. رنگ، نقش، بافت در بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق موثر است نقوش درهم و رنگ های تند بر سطوح مذکور قدرت جلب توجه بیشتری داشته و فضا را شلوغ و کوچک خواهند کرد.
به نظر می رسد طراحی داخلی در ایران، از یک سو در نوستالژی تاقچه ها، رف ها و اُرسی های قدیم گرفتار مانده و از سوی دیگر به دکوراسیون مدرن و پیچیده گرایش دارد. با تمام این ها، طراحی داخلی فرآیندی است که همزمان می بایست سویه های زیباشناختی و عملکردی را سامان دهد.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 0 / 5. تعداد امتیار ها 0

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟