افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

الگو های برتر سال 2020 در طراحی داخلی

محیط هایی که در آن ها زندگی می کنیم نیز درست مانند ما مدام در حال تغییر و نو شدن هستند، زیرا تغییراتی که در طراحی داخلی خانه ایجاد می کنیم کیفیت زندگی ما را افزایش داده ما را از تکرار رها کرده و باعث می شود تا محیطی که در آن زندگی می کنیم گرم تر، زیبا تر و متعلق به ما به نظر برسد.


درست مانند دنیای مد، در دنیای دکوراسیون و طراحی نیز هر سال الگو های جدیدی پدید آمده و مطرح می شوند و این الگو ها، افرادی را که به دنبال ایجاد تغییر در محیط زندگی خود هستند هدایت می کنند. هماهنگی با مد هایی که در هر سال جدید مطرح می شوند، به این معنا نیست که باید هر سال تمام مبلمان و طراحی داخلی محیط زندگی خود را تغییر دهید.

البته ترند های طراحی داخلی نیز در هر فصل به شکل چشمگیر و قابل توجهی تغییر نمی کنند. دنیای مد طراحی داخلی، در حالی که برخی ازالگو های مد سال ها محبوبیت خود را حفظ می کنند، با اضافه کردن رنگ ها، بافت ها و جزئیات به این الگوهای محبوب شکل می گیرد. این تغییرات کوچک موقت نیز هر سال با لمس کردن خانه های ما، باعث می شوند تا بتوانیم مد های جدید را دنبال کرده و با آن ها هماهنگ شویم.

پارتیشن هایی با طراحی های مدرن و متریال های نوین:

امروزه نقشه های باز، طراحی بسیاری از خانه های آپارتمانی را به خود اختصاص می دهند. در این نوع نقشه ها اتاق غذا خوری و اتاق نشیمن در ترکیب با یکدیگر طراحی شده و در بسیاری مواقع آشپزخانه ها نیز با طراحی باز به بخش های دیگر خانه می پیوندند.


به همین دلیل یکی از آخرین الگوهای مد در خانه ها، استفاده از پارتیشن هایی با طراحی های جدید  و متریالی نوین تر از گذشته است که بخش های مختلف خانه را به شکلی خلاقانه از یکدیگر جدا می کنند.  صفحات SPL در استفاده از پارتیشن ها و دیوار های جدا کننده به علت داشتن ابعاد مناسبی و اجرای یکپارچه ای که میشوند میتوانند گزینه مناسبی باشند.

این صفحات دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند که میتوانند پاسخگوی سلیقه های  مختلف قرار گیرند. امسال به کار بردن پارتیشن هایی که اتاق هایی با کاربرد های مختلف را از یکدیگر جدا کرده، اما دلبازی و عمق اتاق را از بین نمی برند را به صورت گسترده ای مشاهده خواهیم کرد.

نورپردازی در طراحی داخلی:

نورپردازی  یکی از عناصر مهم در طراحی است به همین دلیل تعیین کننده ی کیفیت فضا محسوب می شود. نور و معماری موضوعاتی جداناپذیرند که همواره بر هم تأثیر می گذارند.  نور پردازی در طراحی های امروزه  علاوه بر سقف کاذب در کانتر آشپزخانه ها  و میز هایی از جنس کورین  نیز جای خود را پیدا کرده است.  کورین به علت دارا بودن طرح ها و رنگ های متنوع و اجرای یکپارچه  آن  و قابلیت عبور دهی نور میتواند گزینه مناسبی برای  این بخش باشد.استفاده از کورین در بحث نورپردازی میتوان از کدهای S302-S303-S304-S305  در الجی نام برد که قابلیت عبور نور را دارند.

قفسه های باز:

یکی از مطرح ترین مفهوم های زیبایی شناختی که در سال های اخیر بسیار کاربرد دارد، به نمایش گذاشتن لوازم کاربردی است که به جای کمد های بسته، در قفسه های باز به عنوان عنصری دکوراتیو قرار داده می شوند. کتاب ها، لوازم برقی کوچک، روزنامه ها و مجلات، ظروف، کاسه ها و عناصر دیگری مانند این ها که در زندگی روزمره به کار برده می شوند، امروزه به عناصری تبدیل شده اند که در نشیمن و سالن پذیرایی تزئینات قفسه های باز و دکوراتیو را تکمیل می کنند.

طرح و رنگ  و استفاده  از متریال های جدید در طراحی سرویس های بهداشتی :

معمولا در طراحی سرویس های بهداشتی رنگ های خنثی و رنگ های کلاسیک به کار برده می شوند. متریال هایی نوین در طراحی روشویی و یا سینک میتوان از صفحات spl و محصول جدیدی به نام مارمونایت  

 و استفاده از کورین نام برد اما می توان گفت که در سال 2020 رنگ های متعدد و طرح های رنگی را در طراحی این مکان ها مشاهده خواهیم کرد.
هم طراحی های بسیار رنگارنگ و هم ایجاد یک نقطه کانونی با استفاده از یک رنگ، در الگوی طراحی های سرویس بهداشتی امسال به کار برده خواهند شد.

صفحه کابینت های طرح بتنی و رگه دار

امسال در طراحی آشپزخانه سبک صنعتی بسیار مطرح خواهد بود. به خصوص بافت های بتنی بسیار مورد استفاده قرار خواهند گرفت. به همین دلیل صفحه کابینت های بتنی کاربرد بسیاری در طراحی های سال 2020 خواهند داشت.

بتن، متریال ها و طرح های مربوط به آن امروزه بخصوص برای دکوراسیون و معماری مدرن بسیار مورد توجه و استقبال است.

از متریال های نوین در صفحه کابینت می توان معرفی کرد صفحات مارمونایت(ترکیب کورین و کوارتز) و صفحات SPL را نام برد.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 5 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟