افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

طراح دکوراسیون خانه های کوچک خودمان باشیم

بیایید به کمک ایده های جالب و کلیدی ایی که تو این مقاله به آن می پردازیم ،چیدمان و طراحی دکوراسیون خانه های کوچک و نقلی خودمان را به عهده بگیریم و مرحله به مرحله با در نظر گرفتن نکات ،سلایق و بودجه ایی که داریم پیش برویم .

طراح دکوراسیون خانه های کوچک

در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک توجه به نزدیک کردن منزل به خانه ای که زندگی در آن جریان داشته باشد و اصول زیبایی و آرامش بخش در آن رعایت گردد ،بسیار حائز اهمیت است .برای طراحی و یا بازسازی خانه کوچک تان باید دیدی کامل به پلان و یا نقشه آن داشته باشید و کمی طراحانه و معمارانه تک تک فضاها را بررسی کنید ،به این صورت که از ورودی منزل شروع کرده و نقاط ضعف و قوت آن را شناسایی و طبق آن ساخت و چیدمان وسایل را انجام دهید .

مثلا اگر ورودی خانه دارای راهرو و یا فضای مکث با متراژ مناسبی می باشد ، از نقاط قوت به حساب می آید و انتخاب و چیدمان لوازم راحتر است ،در غیر این صورت با در نظر گرفتن کمترین فضا و یا استفاده از فضاهای دیگر ،باید آن را مجزا کرد ،در واقع باید با تقویت نقاط قوت و کمرنگ کردن یا حذف نقاط ضغف ،پلان و نقشه مان را بهبود ببخشیم و فضای منزلمان را بهینه و زیبا تر بسازیم .

ورودی اولین فضای خانه های کوچک

ورودی خانه چون اولین مکانی است که در بدو ورود با آن مواجه میشویم ،نمونه کوچکی از کل فضایی است که در آن زندگی می کنیم و به نوعی نماینده خانه شما به حساب می آید ،اگر ورودی زیبایی داشته باشید مسلما خانه تان نیز به همان اندازه زیبا خواهد بود ،حتی اگر این طور هم نباشد ،به عنوان اولین فضا ،بیشترین تاثیر را در دید مخاطب ایجاد می کند .

در بیشتر خانه ها فضای ورودی از قبل ،در پلان خانه منظور شده و به تفکیک از سایر فضا ها قرار گرفته ،که این از نقاط قوت آن به حساب می آید ،اگر خانه کوچک شما جزء این دسته از خانه هاست می توانید از این بابت ابراز خرسندی کنید ،در چنین حالتی تنها کاری که در ابتدا باید انجام داد انتخاب رنگ ،خرید یا ساخت کمد و قفسه مورد نظرتان ،در کنار نورپردازی درست است .

وجود آیینه در این فضا بسیار مهم می باشد ولی بهتر است روبروی درب ورودی قرار نگیرید ،زیرا از ورود انرژی به داخل خانه جلوگیری می کند .(طبق اصول فنگ شویی)همچنین با چیدمانی کاربردی و استفاده درست از گل و گیاه می توانید ،زیبایی و جذابیت محیطتان را دو چندان کنید .

نور و رنگ

ورودی باید دارای نور و روشنایی مناسبی باشد ،تا حس خوب و آرامش بخشی را به بیننده القا کند .برای انتخاب رنگ بهتر است که از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید و یا در صورتی که به رنگ های تیره علاقه دارید ،در کنار رنگ های روشن و با نور کافی آن را ترکیب کنید .کمد ها بهتر است فضایی برای کفش ها ،لباس ها و آویزان کردن کیف و … داشته باشند و همچنین جایی برای نشستن در آن تعبیه شود .

گاهی اوقات شما در دکوراسیون خانه های کوچک خود با این مشکل مواجه می شوید که درب ورودی خانه در فضای اصلی باز می شود و راهرو و فضایی برای مکث کردن در پلان در نظر گرفته نشده است ،در این حالت فضای ورودی مجزایی وجود ندارد .اما این مشکل قابل حل است ،شما می توانید با یک یا دو دیوار جدا کننده ،مزر بین فضای نشیمن و ورودی را تفکیک کنید و یا از پارتیشن های متنوع استفاده کنید ،حتی می توانید به وسیله کمد و یا کنسول مورد نظرنتان این فضا را ایجاد کنید .

شاید این حرکت از لحاظ بصری باعث کوچکتر شدن محیط شود ،اما در نهایت با اضافه کردن آن ،شما میتوانید مطمئن باشید ،با باز شدن درب خانه کسی به فضای خصوصی شما دید نخواهد داشت و فضایی زیبا و جذاب برای ورود اولیه خود به خانه در نظر گرفته اید .ولی بهتر است در این حالت از چیدمانی ساده و وسایلی کم جا استفاده کنید ،تا زیبایی و دلنشین بودن فضا را در بدو ورود چند برابر کنید .

جذابیت در ورودی خانه

آشپزخانه کوچک آپارتمانی

دیگر همه ما می دانیم آشپزخانه قلب هر خانه ایی است و همه ما از داشتن آشپزخانه ایی زیبا و پر انرژی نهایت لذت را می بریم .کار کردن در آشپزخانه ای که دکوراسیون اش جذاب و زیبا باشد ،بسیار دلنشین است ،که با توجه به روش ها و ایده های بسیار زیاد ،برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه ،هر کس می تواند راهی مناسب و ایده آل ،که متناسب با سلیقه شخصی اش است پیدا کند .کوچکی و بزرگی آشپزخانه تاثیر چندانی در زیبایی و آرامش بخش بودن آن ندارد ،شما می توانید در کمترین فضا طرحی زیبا و دلنشین برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید .

در مرحله اول باید سبک کلی و غالب آشپزخونه خود را انتخاب کنید ،باید مشخص کنید که سبک مدرن را می پسندید یا سبک کلاسیک ؟در سبک مدرن همه چیز ساده به نظر می آید ،که می توان با ترکیب ساده رنگ ها و متریال های مختلف آن را خاص و جذاب نشان داد ،ولی در سبک کلاسیک همه چیز شلوغ ،بزرگ و گران تر می باشد ،که هر کسی با توجه به سلیقه و متراژ فضایی ،خودش باید سبک مورد نظر را انتخاب کند .ما در این مقاله سبک مدرن را برای خانه های نقلی انتخاب کرده ایم که با هم به آن می پردازیم .

رنگ و متریال

مرحله بعد ،انتخاب رنگ و متریال دلخواهتان است ،شما باید رنگ ،جنس و طرح مورد نظرتان را انتخاب و با توجه به آن شروع به ساخت و یا خرید کابینت های خود کنید .یادتان باشد ،قبل از اینکه به تصمیم نهایی برسید باید برای بعضی چیزها برنامه ریزی کنید ،مثلا انتخاب سنگ و یا صفحه روی کابینت ،که گاهی تبدیل به دغدغه مهم می شود ،که با توجه به بودجه و سلیقه تان می توانید از مدل های متنوع فلزی ،کوارتزی ،کورین ،Spl ،مارمونایت و … استفاده کنید .در نظر داشته باشید ایجاد هماهنگی و هارمونی بین رنگ و متریال موردنظرتان بسیار حائز اهمیت است .

داشتن آشپزخانه بزرگ آرزوی تمام خانم های خانه دار است ،اما با توجه به سبک زندگی آپارتمانی ،و زیاد شدن خانه های کوچک ،این امر برای همه امکان پذیر نیست ،شما می توانید با استفاده از چند ایده کاربردی ،دکوراسیون آشپزخانه کوچکتان را بزرگتر و دلبازتر نشان دهید .بهتر است بیش تر از رنگ های روشن و نور مناسب در فضا استفاده کنید .در آشپزخانه های کوچک ترکیب رنگ های روشن با تیر،ه به همراه نور کافی، محیط را دلبازتر و دلنشین تر نشان می دهد ،فقط در نظر داشته باشید که رنگ های روشن نسبت به رنگ های تیره بیشتر به چشم بخورد .

در هنگام طراحی آشپزخانه باید در درجه اول به کاربردی بودن آن توجه کنید ،دکوراسیون آشپزخانه باید با توجه به نیاز شما طراحی شود و همچنین به یاد داشته باشید ،آشپزخانه لوکس لزوما آشپزخانه ای گران قیمت نیست ،باید المان هایی که انتخاب می کنید علاوه بر کاربردی بودن و داشتن هماهنگی و هارمونی بر اساس بودجه شما در نظر گرفته شود .

ترکیب و هارمونی رنگ ها در دیزاین آشپزخانه
ترکیب و هارمونی رنگ ها در دیزاین آشپزخانه

نشیمن و دورهمی های دوستانه و خانوادگی کوچک

اتاق نشیمن فضایی برای گپ زدن ،استراحت و دورهمی های خانوادگی است ،که بایستی احساس خوب و آرامش بخشی به افراد منتقل کند ،برای این کار باید طراحی و چیدمان این فضا به درستی انجام گیرد .

در نظر داشته باشید برای دکوراسیون اتاق نشیمن خانه های کوچک از حداقل فضا بهترین استفاده را کنید و از شلوغ کردن محیط پرهیز کنید ،زیرا باعث کوچکتر نشان دادن فضا و سردرگمی می شود .هرچه رنگ های روشن و سرزنده بیشتر استفاده شود ،فضا بزرگتر و احساس راحتی بیشتری را به بیننده القا می کند .طراحی فضای نشیمن کوچک و نقلی باید به گونه ایی باشد که فضا از لحاظ بصری بزرگتر به نظر برسد و افراد خانواده یا مهمان ها احساس آشفتگی و شلوغی زیاد نکنند .

انتخاب دکوراسیونی مناسب و ایده آل برای فضاهای کوچک امری سخت و دشوار است ،که بهتر است نکات و الزامات چیدمان آن را با سلایق و مدل های مورد نظرتان تطبیق دهید ،تا نشیمن کوچکتان را به صورت درست و کاربردی دیزاین کنید .نظم داشتن در فضای کوچک نشیمن از اهمیت زیادی برخوردار است ،باید در نظر داشته باشید که هر یک از وسایلتان در جای مناسب خود قرار گرفته باشد و از قرار دادن وسایل اضافی و جاگیر پرهیز کنید .

وسایل و اکسسوری ها

دردکوراسیون نشیمن خانه های کوچک سایر وسایل ضروری ،مثل میز تلویزیون ،مبلمان ،جلو مبلی و … را باید کوچک در نظر گرفت ،مبل های راحتی و جمع و جور به همراه میزی کوچک با چند اکسسوری و قرار دادن تلویزیون بر روی دیوار یا روی میزی ساده و کم جا برای این فضا بسیار مناسب است .برای انتخاب اکسسوری های حتما به جمع و جور بودن و سادگی آن توجه کنید ،برای اتاق های کوچک سادگی اولویت اول را دارد از تزئین کردن بیش از حد ،خودداری کنید .

رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن خانه های کوچک یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه کنیم ،رنگ های تیره فضا را تنگ تر و کوچک تر نشان می دهند .برای فضا های کوچک بهتر است از رنگهای تیره به نسبت کمتر و از یک طیف رنگی استفاده شود .

همان طور که گفته شد رنگ های روشن باعث دلبازتر و بزرگتر نشان دادن فضا می شوند و در روحیه افراد خانواده تاثیر مثبتی دارند ،رنگ های روشن و شاد در کنار یک طیف رنگی نسبتا تیره می توانند فضایی آرامش بخش و دلنشین را برای ساکنین آن به وجود آورند .

نورپردازی از دیگر عوامل مهم برای طراحی این فضا می باشد ،تا جایی که می شود سعی کنید در هنگام روز از نورپردازی با نور طبیعی استفاده کنید و برای نورپردازی مصنوعی رنگ های سفید و آفتابی را به کار ببرید ،تا فضای نشیمن بزرگتر به نظر برسد .

اتاق خواب فضایی آرامش بخش

ایجاد یک فضای آرامش بخش در دکوراسیون خانه های کوچک برای استراحت روح و جسم در دکوراسیون اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است .شما می توانید ،فضای کوچک و نقلی خودتان را ،تبدیل به یک محیط دنج و استراهتگاهی رویایی کنید .

خوب است که برای داشتن چیدمانی منظم و بی نظیر ،در فضای اتاق خواب با متراژ کوچک ،حساست و دقت لازم را به خرج دهید و وسایل را با در نظر داشتن محدودیت در فضا به بهترین شکل بچینید و رنگ بندی مناسب و اکسسوری های لازم را دراتاقتان استفاده کنید .

اتاق خوابی شیک و آرامش بخش

در دکوراسیون اتاق خواب خانه های کوچک بهتر است از رنگ های روشن و با انرژی مثبت استفاده شود ،همان طور که بارها گفته شد رنگ های روشن فضا را بزرگتر و دلبازتر از حد معمول نشان می دهند و رنگ های شاد و پاستیلی حس آرامش و لذت بخش بودن فضا را تشدید می کنند .

رنگ های تیره فضا را کوچک و دلگیر می کنند و موجب ایجاد ،حس آشفتگی و بهم ریختگی در محیط می شوند ،استفاده از رنگ های تیره در حد مناسب و معقول نسبت به متراژ ،قابل قبول است ولی به عنوان اولویت اصلی ،نباید مورد توجه قرار گیرد .مثلا در اتاقی با رنگ بندی سفید استفاده از طیف رنگی طوسی به مقداد محدود می تواند ،به فضا بعد و انرژی ببخشد ،میتوان در حد گلدانی نقلی ،لوستری ساده ،کوسنی رنگی ،تابلویی کوچک و یا صندلی کم جا و… استفاده کرد .خوب است که در این بین از چند رنگ شاد و روشن برای نیز استفاده کنید .

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 0 / 5. تعداد امتیار ها 0

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟