افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

دکوراسیون منحصربفرد اتاق خواب

اتاق خواب محل استراحت است پس دکوراسیون، چیدمان، طراحی و نورپردازی آن رازهایی هستند که با دانستن و اجرای آنها اتاق خواب کوچک یا بزرگ شما به نهایت زیبایی خواهد رسید.

 یک اتاق خواب دونفره یا اتاق خوابی تک نفره در رعایت اصول و نکات پایه ای چیدمان برای داشتن دکوراسیونی همه چیز تمام تفاوت چندانی ندارد. در این مقاله نکات مهم و اصلی تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق خواب را ذکر خواهیم کرد.

دکوراسیون منحصربفرد اتاق خواب

بلند کردن ارتفاع تخت

ارتفاع تخت خواب ھای امروزی به صورت استاندارد حدوداً 40 سانتی متر می باشد اگر تخت خواب شما خیلی کوتاه است می توانید از پله ھای عمودی برای افزاﯾش ارتفاع تخت استفاده کنید. ارتفاع بلند تر تخت دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب شما را مدرن تر نمایش می دهد.

کشف مدل ھای مورد نظر

زمانی که برای خرید وسائل به فروشگاه می روید مطمئناً ھر آنچه را که دوست دارید تهیه می کنید، اما اغلب طراحان و مهندسین معمار رنگ ھا و طرح ھایی را توصیه می کنند که در حین ورود به اتاق خواب شما را تحت تأثیر قرار می دھد. این انتخاب رنگ و مدل و متریال می تواند با توجه به سبک انتخابی شما متفاوت باشد. بنابراین بهتر آن است که سبک دکوراتیو خود را پیش از هر اقدامی برگزینید تا معیاری برای خرید های بعدی شما باشد.

تخت خوابتان را به عنوان مرکز توجه قرار دھید

از طرح ھا و مدل ھایی استفاده کنید که توجه ھمگان را به خود جلب کند و تخت خود را در مرکز اتاق قرار دھید. بهتر است برای اﯾن منظور از تشک ھای پَر و نرم استفاده کنید که ھم ظاھر زیبایی دارند ھم بسیار نرم و مناسب ھستند. با استفاده از یک تکه پارچه ﯾا پرده، ھمچنین با استفاده از چند تکه چوب به راحتی می توانید سایبانی برای تختتان بسازید. به اﯾن ترتیب که چوب ھا را به دﯾوار نصب کرده و فضایی را اﯾجاد کنید که اطراف آن توسط پارچه ﯾا پرده محصور شده باشد.

انتخاب رنگ مناسب برای آراستن اتاق خواب

نوع پارچه ای که برای رویه تشک استفاده می شود و تعیین نوع فرش مؤثر است. به عنوان مثال، اﯾن که از چه نوع پارچه ای برای تشک و ﯾا بالش ھا استفاده می کنیم، ترمه، مخمل و غیره مھم است. همچنین استفاده از پرده هایی با ترکیب رنگ هماهنگ با بافت های دیگر اتاق خواب، جلوه ای ویژه به آن می بخشد.

می توانید برای تزئین تختخواب خود از بالش ھا و کوسن ھایی به شکل ھای مختلف استفاده کنید؛ به اﯾن ترتیب که آنھا را بر روی تخت قرار داده و در واقع با قرار دادن آنھا به سبک ھای متفاوت می توانید منظره ھای مختلفی اﯾجاد کنید.

شما می توانید با استفاده از طرح ھا و مدل ھای خاص، ھمچنین با چینش صحیح وسائل و در نهایت با استفاده از رنگ سفید خالص و ﯾا حتی استفاده از رنگ ھای روشن، اتاق خوابی رؤﯾایی برای خود خلق کنید.

استفاده از متریال های مدرن

در یک اتاق خواب لوکس و رویایی استفاده از متریال های مدرن و با کیفیت از عوامل تاثیر گذار در زیبا تر شدن دکوراسیون شما می شود. برای میزها، کتابخانه، دیوارپوش ها، متریال های استفاده شده در سرویس بهداشتی اتاق خواب، درب کمد ها و درهای اتاق شما بهتر است از متریال هایی استفاده شود که علاوه بر زیبایی و هماهنگی با سبک دکوراسیون شما کیفیت مرغوب و مناسب با معیارهای روز دنیا داشته باشد.
امروزه متریال های مدرنی مانند کورین ها، SPL،MDF، مارمونایت و ورق های Hi-Match محصولات مدرنی هستند که میتوانید کاربردهای متنوعی را از آن ها انتظار داشته باشید.

ساختن یک جایگاه نشیمن در کنار پنجره

شما می توانید در زﯾر پنجره، محلی را اﯾجاد کنید که ھم بشود انواع وسائل را بر روی آن قرار داد و ھم بر روی آن نشست. اگر قصد دارﯾد از اﯾن محل به عنوان جاﯾگاھی برای نشستن استفاده کنید می توانید از ﯾک بالش بزرگ برای اﯾن منظور استفاده کنید. این محل میتواند دراوقات فراغتتان مکان مناسبی برای مطالعه باشد. فلذا استفاده از یک مبل راحتی تک نفره یا صندلی و میز متناسب با دکوراسیون تان زیبایی و کارایی آن را دو چندان خواهد کرد.

ایجاد محلی پنھانی برای تلوﯾزﯾون و سیستم صوتی

شما می توانید محلی را با اندازه و ارتفاع مناسب که به طور عادی در دﯾد ھم نباشد و فقط در ھنگام استفاده قابل رؤﯾت باشد برای اﯾن منظور در نظر بگیرﯾد که می تواند ﯾک صندوق و ﯾا حتی ﯾک سکو باشد. بھره بردن از ﯾک سیستم صوتی امکان لذت بردن از انواع موسیقی ھا را به ما می دھد و محیطی جذاب را خلق می کند.

تزئین اتاق خواب با استفاده از انواع لامپ ھا

اگر از اﯾن اصل که ” سودمندی بر زیبایی ارجحیت دارد” صرف نظر کنیم می توانیم با استفاده از انواع لامپ ھا و چراغ ھا اتاقمان را تزئین کنیم. تاثیر نورپردازی در دکوراسیون داخلی امری انکار ناپذیراست که بارها به آن پرداخته شده است. همچنین شما می توانید با استفاده از تعدادی شمع معطر بر زﯾبایی اتاق خود بیفزایید و محیطی با نوری رؤﯾایی را خلق کنید.

مرتب کردن شلوغی ها با کنترل کردن وسائل اتاقمان

به راحتی می توانیم اتاقی مرتب و منظم داشته باشیم. مثلا مرتب کردن سی دی ھای درھم و برھم، منظم کردن بالش ھا، کتاب های کتابخانه و انواع آن. شما می توانید با داشتن ﯾک اتاق مرتب و تمیز و البته زﯾبا، محلی آرام و خلوت و ھمچنین صمیمی برای خود و دﯾگران اﯾجاد کنید. استفاده از میز آرایش متناسب با سبک دکوراسیون انتخابی شما نیز تاثیر بسزایی در زیبا تر شدن اتاق خواب شما دارد. می‌توانید از میز و کمد هایی استفاده کنید که جادار و طبقه بندی باشند که در منظم شدن بیشتر اتاق به شما کمک کنند.

استفاده از گل ھای تازه برای تزئین

استفاده از گل نیز می تواند راھی برای زﯾباتر کردن اتاق خواب باشد؛ با توجه به اﯾن نکته که برخی از افراد طرفدار گل ھای خشک ھستند و برخی دﯾگر طرفدار گل ھای تازه که اﯾن کار با توجه به سلیقه و علاﯾق شخصی انجام می گیرد. گل های طبیعی حس تازگی و طراوت را به اتاق خواب شما می دهد. برخی گل های طبیعی مانند سانسوریا، با توجه به اینکه فرکانس های منفی محیط را به خود جذب می کنند برای اتاق خواب بسیار مناسب می باشند.

ساختن یک شومینه یا بخاری

 در نظر گرفتن فضایی برای قراردادن شومینه ﯾا بخاری نیز می تواند بسیار مھم باشد. تنھا با نصب ﯾک بخاری و ﯾا اﯾجاد ﯾک شومینه می توانید باعث اﯾجاد تغییر در اتاق خوابتان شوﯾد و طرحی جدﯾد را اﯾجاد کنید.

 استفاده از وسائل و اﯾده ھای شخصی

برخی از افراد مجموعه ای از برخی وسائل را در اختیار دارند مانند مجموعه ای از عروسک ھا، کتاب ھا و… که با استفاده از اﯾن مجموعه ھا طرح ھای زﯾبایی را می توانند در اتاقشان اﯾجاد کنند.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 0 / 5. تعداد امتیار ها 0

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟