افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

 امروزه یکی از چالشهای اصلی اکثرصاحبان هتل ها طراحی دکوراسیون داخلی هتل هایشان است. آنها در فکر این موضوع هستند ، که چطور میتوانند با طراحی یک دکوراسیون زیبا و جذاب، بیشتر مسافران را به سوی هتلهای خودجذب و درآمد بیشتری کسب نمایند.  

هتل های فراوانی در سطح ایران و سراسرجهان وجود دارند ، که هزینه های زیادی جهت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضای هتل خود و به روز درآوردن محیط اطراف هتل خود برای جذب بیشتر مشتری اختصاص داده اند.

دکوراسیون داخلی هتل

دکوراسیون داخلی هتل ها بهتر است چگونه باشد ؟

 از دیرباز، یکی از مهم ترین چالشها و مسائلی  که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی هتل مطرح بوده،  این موضوع است که چگونه با استفاده از یک طرح و دکوراسیون بتوانیم محیط هتل را برای استفاده کنندگان که هرکدام دارای سلیقه ی مختص به خود هستند، تبدیل به یک محیطی آرامش بخش و دلپذیر کنیم.  

موضوع “دکوراسیون داخلی هتل” نه تنها باید پیشرفته و مدرنیته باشد، بلکه در کنار آن باید دارای ترکیبی آرامش بخش ومطابق با علوم فنگ شویی جهت اسکانی دلپذیر و به یادماندنی ، انجام پذیرد. طراحی دکوراسیون هتل شامل موارد بسیاری همچون: طراحی لابی هتل، طراحی دکوراسیون اتاق های هتل، طراحی دکوراسیون داخلی هتل، دیزاین ظاهری خارج هتل و تراس‌ها، دکوراسیون رستوران و کافی شاپ هتل، معماری فضای سبز پیرامون هتل و .. می باشد.

هتل ها در پیشرفت صنعت گردشگری یک کشور و در جذب گردشگر،نقش بسیار پر رنگی دارا هستند. امروزه علم هتل‌داری یک صنعت و یک فعالیت اقتصادی – فرهنگی است، پر سود است وحتی گاهی اوقات هتل‌ها می‌توانند نماینده بخشی از فرهنگ و تمدن یک کشور و ملت باشند.


  از شاخه‌های تخصصی علم طراحی دکوراسیون طراحی دکوراسیون داخلی هتل است، که از ملزومات آن ترکیب اصول معماری، زیبایی‌شناسی، آگاهی از فرهنگ وجغرافیاست. آنچه در طراحی داخلی یک هتل دارای اهمیت است، ایجاد فضایی راحت ، مانند خانه دوم مسافر ، می باشد  و از دیدگاهی دیگر میزبانی مهربان و مملو از محبت و عاطفه  و دارای جاذبه باشد. 

طراحی و دیزاین نمای بیرونی هتل و قسمت ورودی و بعد از آن ، طراحی لابی هتل ، از نخستین  مسائلی هستند ، که در نظر مسافرین جلب توجه خواهند کرد. بجز این موارد ، باید به این موضوع نیز اشاره داشت که سبک طراحی دکوراسیون هتل باید با تمامی سلیقه‌ها متناسب باشد. رزرو هتلی آرام و دارای امکانات مناسب و کافی برای شخص مسافر ، یکی از مهم ترین قسمت‌های سفر است.


پس بنابراین باید در ابتدا ،طراحی دکوراسیون هتل -رفع نیاز های مشتری- احساس آرامش در زمان اقامت و نهایتاً حس رضایتمندی از نتیجه اقامت مسافران را، در نظر داشت.

 هرگونه فعالیت ، صرف زمان و هزینه ای  که در زمینه بهینه سازی دکوراسیون داخلی هتل انجام می شود، باید با توجه به موضوع ایجاد فضایی آرام جهت رفاه حال ساکنان آن باشد و همچنین به این موضوع نیز باید دقت کافی داشت باشیم ، که علاوه بر بالا بردن کیفیت با استفاده از طراحی مدرن ، بتوان سبک و شیوه جدیدی را در معرض دید قرارداد و برای رقابت با رقبای خود از هرتلاشی بهره برد ، تا بتوان نظر مشتریان را به سمت خود سوق داد. 

یکی از اصلی ترین این تلاش ها ، زیباسازی دکوراسیون داخلی محیط هتل خود و جذاب و منحصر به فرد بودن آن است. به گونه ای که هر فردی وارد هتل شد ، نه تنها حتما این مکان را برای اقامت خودپسند نماید و از این انتخاب خود احساس رضایت کند ،بلکه هتل شما را به سایر دوستان خود که قصد مسافرت دارند نیز، معرفی کند.بدین ترتیب شما به تعبیری ، بازاریابی شفاهی و زبانی را از به این شیوه انجام داده اید.  

درگذشته نه چندان دور ،مبنای انتخاب یک هتل مناسب  از نظر مردم، ارائه خدمات مناسب و کیفیت غذای آن بود، اما امروزه “دکوراسیون و طراحی داخلی” هتل هم نقش بسیار تأثیرگذاری در میزان محبوبیت و جلب نظردارد. موقعی ‌که به یک هتل مراجعه ‌می‌کنیم، اولین موردی که توجه ما را به خود جلب می‌کند، قطعاً ظاهر هتل و دیزان داخلی آن است.

  در عصر ما و امروزه هتل‌های معروف زیادی در سراسر کشورهای جهان وجود دارند، که سالیانه میزبان مسافرانی از سرتاسر جهان با فرهنگ- سلیقه و خواسته های مختلفی هستند.بیشتر هتل‌ها در حال تعویض و ایجاد تغییراتی مهم در سبک طراحی دکور داخلی به شکل مدرن و جدید ، جهت بر طرف نمودن  نیازهای مسافران و ماندگاری آن ها ،  در بازارهای حساس رقابتی هستند. 


 اگر خواسته باشیم مثالی بزنیم ، میتوان به این موضوعات اشاره کنیم، که  طراحی حمام‌ لوکس، سالن ماساژ، حمام ،باشگاه‌های بدنسازی ، نورپردازیهای خاص در فضای بیرونی و لابی هتلها، طراحی فضای سبز هتل و استفاده از عنصرهای طبیعی همانند سنگ و چوب برای تزیین ،از مهمترین آپشن های طراحی دکوراسیون هتلهای مدرن هستند.  

از دیگر دلایل مشهورشدن و شهرت یافتن هتل‌ها، رستوران‌های خاص و لوکس آنها هستند، که با ایده‌های خلاقانه طراحی شده اند.طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ هتل با ایده‌های خلاقانه و جذاب می‌تواند، مخاطبین زیادی را با نام هتل آشنا کند،  که همین امر باعث جذب بیشتر مشتری هم خواهدشد. 

 قطعاً زیبایی در طرح و رنگ- کیفیت بالای غذا – امکانات موجود رستوران و کافی شاپ هتل ، می‌تواند آن را به محلی جذاب و پر مخاطب تبدیل نماید.در نهایت و با ذکر همه موارد بالا ، باید به این موضوع مهم نیز اشاره داشته باشیم، که هدف مهم در طراحی دکور داخل هتلها ، ایجاد احساس آرامش  و رضایتی کامل در مسافر در طول مدت زمان اقامت در آن هتل است.هر مسافر یا فردی که به هتل وارد می‌شود، پس از خروج ، خاطره ای به یاد ماندنی از طراحی دکوراسیون هتل باخودبه همراه می‌برد.

از ریزه کاریها و موارد اساسی که باید در هنگام “طراحی دکور داخلی یک هتل” به آن دقت  شود این است که یک مسافر زمانی که به هتل می آید، دوست ندارد، با همان فضای روزمره ی خانه خود روبرو شود وبنابراین باید سعی شود، در عین حال اینکه تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح آرامش مسافرین انجام می دهید ، از طرح های متنوع و جدید و انحصاری استفاده کنید، تا برای مسافرهای شما  نیز جذبه و تازگی ویژه خود را به همراه داشته باشد.

دکوراسیون داخلی هتل ها بهتر است چگونه باشد

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درفضای ( لابی هتل) در چیست ؟

تأثیرگذارترین و اصلی ترین بخش در هر هتل ، لابی و یا همان ورودی هتل می باشد، که تاثیر بسزایی در جذب مشتری خواهد داشت، زیرا نگاه مسافرین و هر شخصی که به هر منظوری وارد هتل میشود ، در بدو ورود به این فضا خواهد افتاد. دکوراسیون لابی هتل نشانگر سبک کلی طراحی داخلی هتل است و علاوه بر این دکوراسیون لابی ،می تواند نشان دهنده میزان مدرنیته و پیشرفتگی طراحی داخلی آن هتل باشد.

 لابی هر هتل را می توان به عنوان یک معرف جهت  طراحی دکوراسیون هر هتل و متمایز کردن  مدرن بودن  یا کلاسیک بودن فضای داخلی آن هتل در نظر گرفت. همچنین لابی بخش اصلی در یک هتل است ، که هم برای نشست های دوستانه و خانوادگی و در عین حال میتوان برای ملاقات های حتی بازرگانی و تجاری از آن استفاده کرد. به همین جهت تقسیم بندی مناطق مختلف در فضای داخلی هتل به دو دسته خصوصی و عمومی ،  اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند.


به طور معمول در هتل ها “لابی”را به شکل یک فضای خاص ،  با کاربرد چندمنظوره طراحی و ایجاد میکنند. لابی هتل مکانی است، که تمامی تعاملات اجتماعی در آنجا صورت می گیرد. به همین دلیل بهتر است، لابی هتل را به گونه ای طراحی کرد، که هم برای معاشرتهای دوستانه و هم تعاملات تجاری مناسب باشد.

برای طراحی لابی و ساخت آن در اینجا متریال هایی نوین از جمله کورین – مارمونایت- صفحات spl را میتوان نام برد که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم

کورین https://www.afrashplus.com/hanex/

صفحات کورین بسیار کاربردی ومتنوع هستند و به دلیل قابلیت اجرا به صورت یکپارچه و قابلیت خم پذیری می توانند ازعناصر مهم مورد استفاده در دکوراسیون فروشگاه ها و مراکز تجاری برای روی کانتر ، قفسه ها دیواره ستون ها ، پله های گرد و میزهایی برای نمایش اجناس باشند.


کورین الجی با طیف گسترده ای از رنگ ها و قابلیت ها (مانند عبور نور) میتوانند گزینه های طراحی بسیاری را ارائه می دهند.این سطوح ضد باکتری هستند و قابلیت انعطاف پذیری دارند وهمچنین به راحتی تمیز می شوند. این صفحات به ایجاد یک محیط شیک کمک می کنند.

مارمونایتhttps://www.afrashplus.com/مارمونایت/

سنگ مارمونایت ،ترکیب کورین و کوارتز است به همین دلیل هم خواص سنگ کورین و هم خواص سنگ کوارتز را دارا می باشد ، از طرفی به دلیل طرحها و برجستگی سطحی، ظاهری مشابه سنگهای طبیعی دارد .

که عمدتا جهت رویه کابینت ، کانتر ، رویه میز ، کلیه دیوارهای داخلی و … استفاده می شود .

مارمونایت به دلیل داشتن طرح های خاص و نوینی که دارند به راحتی در زمینه طراحی و دکوراسیون خانگی و اداری و تجاری نفوذ پیدا کردند.

SPL

صفحات spl از مقاوم ترین محصولات در برابر خط و خش هستند و میتوانند به عنوان گزینه خوبی به عنوان کفپوش قرارگیرند. https://www.afrashplus.com/spl/
این محصول به علت داشتن ابعاد مناسب به عنوان دیوار پوش  بسیار کاربردی است زیرا کاملا یکپارچه اجرا میشود.

برای بوجود آوردن فضایی آرامش بخش در لابی هتل ، استفاده از  گیاهان طبیعی بسیار توصیه می شود. زیرا گیاهان طبیعی باعث می شوند تا مهمان ها احساس آرامش بیشتری را در لابی داشته باشند، چرا که بسیاری از افراد با دیدن لابی یک هتل تصمیم می گیرند، در آنجا اقامت داشته باشند یا نه.برای همین است که ، معمولا در بحث دکورهای داخلی هتل ها به مقدار قابل توجهی به این بخش یعنی( لابی) دقت می شود و اینجا است، که هنر یک شرکت طراح باید مشخص شود  و هر آنچه که قادر است ، ذوق ، نوآوری و نیروی خود را مصرف کند ، تا طراحی منحصر به فرد و خاصی را خلق نماید.


معمولا استفاده از مبلمان های بسیار لوکس و خاص و همچنین استفاده از لوستر های بزرگ و شیک و نیز ایجاد مکان ها و فضاهایی با دکور و طراحی های انحصاری و خاص  در این بخش می تواند ، برای هر بیننده ای جالب  و دیدنی باشد . همچنین وجود قسمتی در فضای لابی جهت پذیرایی کردن از میهمانان مشابه دکوراسیون داخلی رستوران ، بسیار حائز اهمیت بوده و تقریبا می توان گفت ،که یکی از مهم ترین بخش های لابی به شمار می رود.قرار دادن یک تلویزیون با ابعاد متناسب و استفاده از مبلمانی مناسب و مدرن می تواند، برای این قسمت ایده ای بسیار مناسبی باشد.

نور و پرده ها در هتل ، بهتر است چگونه باشند ؟

 نور، از مهمترین و تأثیرگذارترین ابزارها در زیبایی هتل است، که با کمک از آن می توانید دکور داخلی هتل را نمایان تر کنید  و به فضای ورودی بی روح و معمولی ، جان تازه ای ببخشید. به طور مثال با استفاده از نورپردازی بر روی شومینه، میتوانید لوازم هنری تعبیه شده برروی آن را درخشان تر و وضوح آنرا بیشتر کنید. همچنین نورپردازی و تمرکز نور بر روی گیاهانی که در اتاق قرار دارند، می تواند فضای رمانتیک و دلچسبی ایجاد کند. 


 بخش پذیرش هتل هم که از اصلی ترین نقاط هتل محسوب می شود ، نیاز به توجه ویژه ای دارد. نور تابیده شده به میز پذیرش باید بسیار تنظیم شده باشد. یعنی نه خیلی کم و نه خیلی زیاد باشد. این بدان دلیل است، که به ‌محض ورود به ساختمان هتل براحتی قابل تشخیص بوده و  نظر بیننده را جلب کند  و او را به سوی پذیرش راهنمایی کند .کم بودن نورپذیرش باعث می شود، مشتری کلافه شده و با بی رغبتی ، هتل را ترک نماید.

 نورپردازی اتاق به‌عنوان مشکل ترین و حساس ترین  قسمت طراحی نورپردازی هتل شناخته می‌شود، چون این محیط به‌عنوان مرکز آرامش افراد در هنگام اقامت و استراحت در نظر گرفته شده است.

بهره گیری از نورهای متناسب با حال و هوای شب، علاوه بر اینکه در مصرف انرژی صرفه‌جویی شده ، محیط اتاق‌ها را نیز خاص کرده و همچنین مزاحمت برای هم‌اتاقی ها را نیز به حداقل می رساند. در نظر گرفتن نورپردازی‌های متنوع برای انجام کارهای مختلف ، می‌تواند نظر تعداد بیشتری از مشتریان را جلب نماید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است، که از رنگ‌های مختلف در نورپردازی اتاق‌ها استفاده کنید، تا مشتریان بنا بر سلیقه خود ، هر کدام از آن‌ها را که مایل بودند، استفاده نمایند.

چیدمان داخل اتاق هتل بهتر است چگونه باشد ؟

هنگامی که پس از یک روز کاری خسته کننده از محل کار به منزل میرسید و در حال استراحت هستید، به چه چیزی نیاز دارید؟ در این حالت، در ذهن خود همه موارد مورد نیاز برای یک استراحت بی دغدغه و راحت را در اتاق فراهم نمایید، تا در آن واحد به همه موارد ، دسترسی داشته باشید.  


امروزه بدون بهره گیری از رسانه و استفاده از تلفن همراه، لپ تاپ ها ، تبلت و…،گذران عمر بسیار سخت و دشوار بنظر می آید و به نوعی میتوان گفتکه از اجزای جدا ناشدنی زندگی مردم بهشمار می روند. در دسترس بودن پریز های برق و کابل های شارژ ، در کنار مبلمان راحتی ، و یا تخت خواب، بسیار مهم خواهد بود.

چیدمان داخل اتاق هتل بهتر است چگونه باشد

نکته های مهم و کاربردی در طراحی دکوراسیون رستوران هتل ، چیست ؟

 بسیاری از هتل های مطرح در سراسر دنیا ، با به کار بستن  طرح هایی خلاقانه وجذاب طراحی دکور رستوران و کافی شاپ در فضای درونی  هتل و محوطه خارجی ، توانسته اند مشهور شوند.طراحی حرفه ای و خلاقانه دکوراسیون رستوران هتل و ارائه خدماتی ارزشمند و با کیفیت مناسب توانسته، علاوه بر جذب مشتری بیشتر و افزایش درآمد بالاتر ، باعث ارتقا سطح امتیاز هتل نیز بشود. غالباً افرادی که در یک هتل اقامت دارند ، برای صرف وعده های غذایی خود به دنبال یک رستوران زیبا و خاص با سرویس دهی مرتب و غذای با کیفیت می گردند، در صورتی که رستوران هتل از این خصوصیات برخوردار باشد، قطعاً انتخاب نخست آنان خواهد بود.

 فضای بار و رستوران هتل ، از پر رفت و آمد ترین بخشهای هر هتل است، که در میزان تأثیرگذاری مثبت هتل بر ذهن مسافران و ساکنین،  نقش بسیار مهمی را بازی خواهد کرد. یک رستوران بزرگ، مجلل و با کیفیت ، باور شما را با این سو رهنمون می شود که، یقیناً هتل مناسبی را برای اقامت خود انتخاب کرده اید.

هتل های درجه یک و لوکس اکثراً در کنار رستوران ، از بار و کافی شاپ هم بهره مندهستندتادرخصوص پذیرایی ازساکنین و مهمانها ،خدمات بسیارمناسب تری ارائه دهند.  طراحی زیبا و جذاب دکوراسیون رستوران یک هتل از ویژگی‌ بسیار مهمی است ، که نه تنها می تواند نظر مشتریان را به خود جلب نماید، بلکه نقش بسیار فراوانی در میزان فروش و کسب درآمد بالاتر آن هتل داشته باشد.
برای جذابیت ومنحصر بفرد بودن دکوراسیون داخلی رستوران هتل، توجه به بعضی نکات ، بسیار مهم و دارای ضرورت است.
چراکه اجرای یک دکوراسیون داخلی جذاب و ایده آل در رستوران هتل میتواند، برای مشتری خاطره‌ای ماندگار را رقم بزند.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 3 / 5. تعداد امتیار ها 2

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟