افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

طراحی دکوراسیون اداره و دفتر کار

انسان تقریبا یک سوم عمر روزانه خود را در محیط کار سپری می کند. بنابراین محیط کار از لحاظ چینش المان های داخل آن، بزرگی فضا، نور پردازی و سایر پارامتر های معماری داخلی بسیار حائز اهمیت است. طراحی دکوراسیون اداره و دفتر کار نقش بسیار زیادی بر روحیه پرسنل آن دفتر یا اداره دارد.

تغییر دکوراسیون داخلی دفترکار

تغییر دکوراسیون داخلی اداره یا محل کار یکی از راه هایی است که میتوانید راندمان خود و سایر کارمندان را افزایش دهید. بدون شک با تجدید نظر در طراحی دکوراسیون داخلی فضای کار کارمندان شاهد تغییرات چشمگیری در روحیه، کیفیت انجام کار و بهره وری آن ها خواهید بود. طراحی دکوراسیون داخلی محل کار احتیاج به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به منازل مسکونی دارد.

برای دکوراسیون داخلی منزل استانداردهای محدود کننده وجود ندارد و میتوان مطابق سلیقه افراد ساکن، دکوراسیون داخلی را طرح و اجرا کرد؛ اما طراحی داخلی محیط های اداری علاوه بر رسمی بودن محیط و داشتن نظم باید بتواند با مخاطب خود با هر سلیقه ای ارتباط بر قرار کند و جذابیت داشته باشد.

طراحی چیدمان و دکوراسیون دفتر کار

برای جذاب کردن دکوراسیون داخلی اتاق کار یا اداره از مبلمان راحتی استفاده کنید. دقت داشته باشید که ترکیب رنگ مبلمان اداره باید با سایر لوازم به کار برده شده در دکوراسیون داخلی اتاق کار همخوانی داشته باشد. ضمنا باید از مبلمانی استفاده شود که رسمیت محیط کار حفظ شده و همزمان حس راحتی نیز ایجاد کند. همچنین مبلمان اداری باید استانداردهای ارگونومیکی لازم را دارا باشند تا در طول روز موجب خستگی نشوند.

قفسه های نگهداری کتاب و فایل های شرکت نیز یکی دیگر از بخش های مهم طراحی داخلی است. در صورتی که روی دیوارهای اتاق کار یا اداره خود به میزان لازم فضا دارید میتوانید از فقسه های دیواری استفاده نمایید. اگر اتاق کار به اندازه کافی بزرگ است از قفسه های زمینی برای افزودن المان های دکوری استفاده کنید تا بتوانید از فضای خود حداکثر استفاده را داشته باشید.

نورپردازی و انتخاب رنگ برای دفتر کار

در طراحی دکوراسیون اداره و دفتر کار باید به نورپردازی محیط اداره توجه ویژه ای شود. نور کم در محیط کار باعث خستگی بیش از اندازه چشم و در نتیجه خستگی فیزیکی زودرس کارمندان می شود. انتظار نداشته باشید که محیط خسته کننده و کسل بار برای شما الهام بخش بوده و حس سرزندگی القا کند.
محل کار شما باید روشن، به همراه مقدار زیادی نور طبیعی و مصنوعی، و دارای گردش هوای کافی باشد. اگر این امکان برای شما وجود دارد، اتاقی با پنجره بزرگ را برای محل کار خود انتخاب کرده و میز و صندلی خود را روبه روی آن قرار دهید.

برای رنگ دیوارها، از رنگ های محرک و برون گرا استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید این رنگ ها نباید غالب محیط را پوشش دهند و عدم تمرکز ایجاد کنند. ترکیب رنگ های برون گرا با رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی اداره یا اتاق کار بهترین گزینه شماست.

اگر حس می کنید محیط کار خسته کننده و یکنواخت است از طبیعت کمک بگیرید. اکوسیستم های گیاهی (تراریوم) یا اکوسیستم آبی (آکواریوم) راندمان پرسنل را افزایش داده و باعث می شود محیط کار آرام تر باشد و کارمندان با روحیه بهتری مشغول به کار شوند.

استفاده از روانشناسی رنگ ها

نکته مهم در مورد رنگ ها تنها به زیبایی شناسی برنمی گردد. هر رنگ ویژگی خاصی دارد و احساس متفاوتی در افراد پدید می آورد. در هنگام طراحی محیط کار باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. اگر کار شما به گونه ای است که برای انجام آن نیاز به خلاقیت دارید از طیف های رنگی نارنجی و قرمز استفاده کنید. به علاوه، این رنگ ها، احساس مثبتی در شما ایجاد کرده و سطح انرژی شما را در بالاترین حد ممکن نگه می دارد.

از سوی دیگر، رنگ زرد برای ایجاد تمرکز ذهنی کارآمد می باشد. به همین خاطر در طراحی دفاتر کاری، از این رنگ استقبال می شود، چرا که رنگ زرد معمولا با دانش و ایده های تازه مرتبط است. رنگ دیگری که استفاده از آن را به شما پیشنهاد می دهیم، آبی فیروزه ای می باشد که به عنوان سمبلی از تمیزی، نظم وترتیب و آرامش شناخته می شود.

انتخاب طرح مناسب برای دیوارها

ممکن است هیچ ایده ای در مورد چگونگی طراحی دیوار در ذهن نداشته باشید، اما انتخاب طرح مناسب کار پیچیده ای نیست. دیوار روبروی میز خود را در نظر بگیرید، چگونه می توانید آن را به بهترین شکل طراحی کنید؟ پیشنهاد ما به شما استفاده از طرح های الهام بخش می باشد! این طرح می تواند یک اثر هنری، عکس خانوادگی، طرحی زیبا، کاغذ دیواری جذاب یا دیوار پوش های مدرن (SPL، مارمونایت) و یا لیستی از کارهای مورد علاقتان باشد.

انتخاب میز و صندلی مناسب با متریال های مدرن

استفاده از میز و صندلی مناسب در بهبود روند کاری بسیار مؤثر می باشد. سعی کنید از بهترین اقلام  آن ها استفاده نمایید. تنوع طرح و قیمت میز و صندلی های اداری بسیار بالا می باشد و این امکان برای شما وجود دارد که با توجه به بودجه و سلیقه خود، میز و صندلی مناسبی را تهیه نمایید. امروزه متریال های متنوع و با کیفیتی وجود دارند که با استفاده از آن ها زیبایی، کارایی و ماندگاری محیط کارتان افزایش می یابد.
کورین ها، با رنگ ها و طرح ها و کاربرد های متنوع گزینه ی بسیار مناسبی در یک فضای کاری می باشند. همچنین استقامت، ضد خش بودن و مدرنیته بودن محصول SPL و مارمونایت برای طراحی انواع میز ها، دیوار پوش ها، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه های اداری تاثیر چشم گیری در طراحی لوکس و مدرن فضای اداری دارند.

تبدیل فضای کاری به محیطی دوستانه

در طول سال های پیش، اگر شما به دفاتر کاری پا می گذاشتید، میزهایی را مشاهده می کردید که به صورت مرتب و در یک ردیف کنار هم چیده شده بودند. به نظر می آید  این بهترین راهکار برای کارفرمایان بوده تا کارمندانشان را بسته به حوزه ای که در آن کار می کردند دسته بندی کنند. با این حال، امروزه کم تر کسی از این روش در ادارات استفاده می کند.

زمانی که طرح و چارچوب شرکت آزادتر و دوستانه تر باشد، اساسا کارمندان را مجبور می کند که با یکدیگر و با کارمندان حوزه های دیگر بیشتر ارتباط برقرار کنند. به این خاطر بیشترین شرکت ها این نوع روش را پیاده سازی و اجرا می کنند. یکی از کار هایی که به سرعت در محیط های کاری محبوبیت پیدا خواهد کرد نصب میزهای بازی می باشد. اگر این گزینه ای است که برای محیط های تجاری خود در نظر دارید، باید اطمینان حاصل کنید که وسیله انتخابی، محیط اداری را به فضای بازی تبدیل نکند.

در طراحی دکوراسیون اداره و دفتر کار وقتی در جهت ایجاد محیط کاری دوستانه تلاش می کنید، نتیجه نهایی آن افزایش سطح بهره وری کارمندان می باشد. صرف نظر از متراژ شرکت، این نکته ای است که تاثیر آن در موفقیت کاری را در دراز مدت خواهید دید.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 4 / 5. تعداد امتیار ها 2

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟