افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

دکوراسیون داخلی هماهنگ و متعادل منزل

هماهنگی و تعادل در دکوراسیون داخلی موضوعی بسیار مهم محسوب می شود که به دلیل اهمیت بایستی در اولویت ها و در مراحل اولیه طراحی قرار گیرد. زیرا بدون تعادل، کاربران در فضا احساس ناراحتی و اضطراب کرده و برخلاف آن فضای متعادل موجب ایجاد احساسات خوب، مثبت، سلامتی و ایجاد احساسات بی نظیر و پایدار می شود. سوالی که مطرح می شود این است ، چگونه می توان طراحی هماهنگ در دکوراسیون منزل ایجاد کرد؟

با به کارگیری راهکارهای هوشمندانه در این مقاله می توان انتخاب های مناسب تری در مراحل مختلف از خرید مبلمان تا طراحی اولیه و چیدمان و اجرای دکوراسیون داشته باشید.

توجه به تناسبات ارتفاعی در دکوراسیون و چیدمان

در اتاقی که همه ی مبلمان یا وسایل دکوری دارای ارتفاع های یکسانی هستند فضا کمی کسل کننده خواهد شد و کاربران علاقه کمتری به ماندن در فضا دارند به همین دلیل بهتر است، برای انتخابقطعات بلند و کوتاه را با هم ترکیب کنید تا با ایجاد تعادل بصری چشم از یکنواختی خسته نشده و گردش بصری در منزل ایجاد گردد. 

هماهنگ

متعادل سازی سنگینی فضا

میزان سنگینی و تمرکز را در فضا پخش نمایید برای مثال دکوراسیون اتاق خوابی را تصور کنید که یک طرف با چیدمان دکوراسیون، احساس سنگینی و عدم توازن دارید سعی کنید نوعی از مبلمان را به طرف دیگر اضافه کنید تا در دو طرف توازن برقرار شود.می توانید از نسبت 3 به 1 استفاده کنید به عنوان مثال، سه گلدان با ارتفاع های مختلف در یک طرف و یک المان بزرگ دکوری در طرف مقابل سبب ایجاد تعادل در فضا خواهد شد.

فضاهای تنفس را فراموش نکنید

در بین مبلمان حتما راه های دسترسی و عبور در نظر بگیرید و درباره اقلام دکوری، دیوارها و در کل حوزه های منزل از چیدمان بیش از حد اشیاء دکوری کوچک بپرهیزید زیرا یک اتاق نیاز به “فضای تنفس” دارد و با این راهکارها از رایجترین اشتباهات دکوراسیونی آماتورها که استفاده از دکوری های کوچک و زیاد و ترس از خالی ماندن برخی قسمت هاست در امان بمانید! در این مورد می توانید دکوراسیون های منزل به سبک مینیمال را مورد بررسی قرار دهید.

پرهیز از کمال طلبی و هماهنگی بیش از حد

در طراحی و چیدمان دکوراسیون لازم نیست همه چیز کاملا با هم منطبق و هماهنگ باشد سعی کنید کمال طلبی را کنار گذاشته و با افزودن الگوها و یا یک رنگ جسورانه فضا را متعادل سازید زیرا همخوانی و هماهنگی زیاد در اجزای دکوراسیون یکنواختی ایجاد کرده و جلوه دکوراسیون را از بین می برد به همین دلیل در طراحی دکوراسیون استفاده از رنگ های گرم و سرد در کنار هم و یا استفاده از الگوهای جسورانه توصیه می شود.

استفاده از متریال و طرح های متناسب با فضا

رنگ و طرح و متریال ویژگی اصلی دنیای ما است. طرح و رنگ همواره در فرآیند تکاملی انسان نقشی مهمی ایفا کرده و می‌نماید. هارمونی طرح و رنگ در طراحی داخلی و ترکیب آن در هر فضایی به اقتضای نوع کاربری و عملکرد آن متفاوت است و یک طراح داخلی باید بادانش کافی و خلاقیت هنری خود بهترین حالت ترکیب متریال را برای هر فضایی بیافریند.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تنوع در سلیقه ها تولید کنندگان محصولات مختلف، طرح های متنوعی را در کاتالوگ متریال خود قرار می دهند تا مصرف کننده بتواند با توجه به سبک و نوع دکوراسیون انتخابی رنگ مورد نظر خود را برگیزنند. به طور مثال یک طراح قادر خواهد بود رنگ بندی متریال آشپزخانه خود مانند کانتر تاپ و دیوار پوش را از میان رنگ بندی های مختلف کورین ها و سایر محصولات قابل استفاده در آشپرخانه (مانند مارمونایت، SPL، سنگ طبیعی و…) انتخاب کند.

پخش کنتراست در فضا

در دکوراسیون و چیدمان حرفه ای فضا ایجاد تضاد در حوزه های مختلف یکی از نکات قوت طراحی برای متعادل سازی و ایجاد تمرکز در قسمت دلخواه برای اثر بخشی بیشتر است پس از این موضوع غافل نشوید می توانید از عناصر جدید با قدیمی، رنگ های متضاد، مات و براق و … برای ایجاد این تضاد استفاده نمایید.

نقاط قوت را پررنگ سازید

در دکوراسیون منزل سعی کنید از دارایی ها و ارزشمندی های دکوراسیون بهره گیرید و آن ها را با راهکارهای هوشمندانه در معرض دید و توجه برای اثربخشی بیشتر قرار دهید برای اینکار می توانید از بافت ها رنگ ها و یا قسمت هایی که درتمرکز بصری هستند استفاده نمایید.

در حالت کلی می توان گفت در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد فضای داخلی متعادل و هماهنگ به سه چیز بستگی دارد :

  •  مبلمان و نوع چیدمان دکوراسیون
  •  استفاده از رنگ، بافت و مقیاس و متریال مناسب
  •  توجه به تناسبات اجزای دکوری و مبلمان

امروزه علم و هنر دکوراسیون در تلفیق با هم راهکارهایی هوشمندانه برای تامین زیبایی و عملکرد مناسب برای کاربران ایجاد می نمایند با توجه به سبک زندگی و مشغله های انسان امروزی استفاده از تخصص طراحان و معماران داخلی و یادگیری چیدمان صحیح نیازی ضروری برای جامعه محسوب می شود زیرا تنش ها و استرس های حاصل از زندگی در شهرهای شلوغ نیاز به مکانی امن برای آرامش به نام خانه را بیشتر کرده و نیازمند وجود فضایی آرام و با کیفیت به دور از هرج و مرج ها می باشد.

 طراحی و اجرای معماری داخلی فضا بایستی توسط متخصصین این حوزه انجام شود اما چیدمان و طراحی دکوراسیون امری خلاقانه و هنرمندانه محسوب می شود که به طور ذاتی در وجود انسانی قرار گرفته و نیازمند هدایت درست و یادگیری ترفندها با مطالعه مقالات و مشاهده تصاویر و ویدیوهای آموزشی برای تقویت و همین طور یادگیری اصول و استانداردهایی برای طراحی تخصصی تر می باشد.

 وبسایت افراش پلاس به منظور ارتقاء سطح فرهنگی و هنری در زمینه معماری داخلی، متریال های به روز و دکوراسیون منزل، روزانه با معرفی ایده های نو و ارائه مقالات آموزشی مرجعی الهام بخش برای افراد علاقه مند و معماران و طراحان داخلی محسوب می شود. این وبسایت با سالها فعالیت حرفه ای و با به کارگیری متخصصان حوزه معماری و دکوراسیون داخلی، با ارائه مطالب مفید سعی می نماید تا شیوه ها و اطلاعات طراحی داخلی انواع فضاها مانند منزل و طراحی داخلی فضاهای اداری، تجاری،آموزشی و… و همچنین آشنایی با سبک ها و مبانی استفاده از رنگ ها و استانداردها و اصول طراحی را طبق علم و فناوری روز معرفی نماید.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 0 / 5. تعداد امتیار ها 0

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟