افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

در 2021 در آشپزخانه ها چه میگذرد؟

همه ی ما می دانیم که آشپزخانه همواره مهم‌ترین قسمت در هر خانه‌ای می باشد و نقش خیلی پررنگی در کل دکوراسیون خانه دارد. حال که این قسمت اینقدر مهم هست پس قطعاً دکوراسیون آن هم باید خیلی خاص و ناب باشد تا لحظات طولانی که باید در آن سپری شود به خصوص برای خانم‌ها، به بهترین حالت ممکن بگذرد.

در زمان‌های قدیم آشپزخانه‌ها یک اتاق کاملاً جدا بودند که اصلاً دیدی به سمت هال و یا قسمت پذیرایی نداشتند. اما چند وقتی ست که آشپزخانه‌هایی اوپن و باز که به قسمت نشیمن خانه به طور کامل دید دارد جای آشپرخانه های قدیمی را گرفته است.

البته این روزها دیگر آشپزخانه های اپن هم ترند و مد نیستند و مدل و طراحی جدیدتر، آشپزخانه‌های جزیره ای می باشند. در این طراحی جدید از آشپزخانه یک کابینت حد فاصل بین فضا آشپزخانه و نشیمن قرار می‌گیرد. البته ناگفته نماند که در خیلی از طراحی‌ها همان کابینت حد فاصل هم وجود ندارد و فضای آشپزخانه و حال یکسره بهم وصل هستند. اگر به فکر تغییر دکوراسیون آشپزخانه خودتون هستید این مقاله رو از دست ندید و در ادامه با ما باشید.

آشپزخانه‌های ترند سال 2021

اینجا قرار است از جدیدترین طراحی‌ها و ایده‌ها برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه در سال جدید صحبت کنیم. این ایده‌ها شامل همه‌ی قسمت های آشپزخانه از جمله کابینت ها، کف، سقف و دیوارهای اون می شود. ما در هر مدل از یک ترند و طراحی جدید با شما صحبت می‌کنیم، اما یادتان باشد که شما با خلاقیتی که خودتان دارید، می‌توانید از ترکیب چند مدل، یک طراحی خاص و جدید دربیاورید. این عکس ها فقط جهت ایده دادن به شما هستند و خلاقیت خود شما قطعاً طراحی و تغییر دکوراسیونتان را خاص و بی‌نظیر می‌کند.

1. سنگهای مدرن

یکی از معیارهای طراحی‌های ترند آشپزخانه برای سال 2021 به کار بردن سنگ های مدرن مانند مرمر، مارمونایت و SPL در فضای آشپزخانه است. سنگ مرمر از قدیم همیشه سنگی خاص و شیک بوده است. در این طراحی ها هرچی رگه‌های سنگ بیش‌تر باشد نمونه خیلی شبیه‌تر به انواع جدید می شود. به کار بردن سنگ های مدرن در فضای آشپزخانه حس دلبازی و تمیزی به آن جا می دهد. شاید سنگ با رگه‌های بیشتر از نظر تمیز نگه داشتن فضا هم بتواند بیشتر مفید باشد.

البته حتما لازم نیست از خود سنگ استفاده کنید، بلکه ورق‌های ام دی اف و حتی هایگلاسی وجود دارن که دارای روکشی با طرح سنگ مرمر هستن و کاملاً متناسب با ترند 2021 می باشند.

محصول مارمونایت نیز که روکش کوارتز با مغزی کورین هستند با طرح های رگه دار خود در ترند های اصلی سال 2021 قرار می گیرند.

2. آشپزخانه‌ای درام با رنگ مشکی

این هم از یک ترند عجیب و خاص. به کار بردن رنگ مشکی برای دیوارها، کابینت ها و پیشخوان می‌تواند یک ایده‌ی خاص و عجیب باشد. استفاده از کف طرح چوب و یا چراغ‌های خاص می‌تواند فضا رو کاملاً شبیه آشپزخانه‌های قدیمی کند. این ایجاد فضای قدیمی و گاهی سبک جنگلی و روستایی به همراه رنگ مشکی، یکی از جدیدترین ترندهای آشپزخانه هست.

مارمونایت

3. آشپزخانه‌های تمام چوب

شاید به کار بردن چوب در آشپزخانه برای کابینت‌ها در ابتدا کمی قدیمی به نظر بیاید، اما یکی دیگه از ترندهای آشپزخانه‌های سال 2021 دقیقا به کار بردن چوب (طبیعی یا مصنوعی) در فضای آشپزخانه است. چوب درخت بلوط یا گردو و همچنین محصولات جدید از بامبو نمونه‌هایی هستند که مورد استقبال قرار میگیرند.

آشپزخانه

4. آشپزخانه‌های رنگی

اگر شما هنوز درگیر این عقیده هستید که فقط باید از یک رنگ در آشپزخانه استفاده کرد، سخت در اشتباهید. سال 2021 ترندی دارد که بر اساس آن به کار بردن انواع رنگ‌ها در طراحی‌ها انجام می‌شود. شما می‌توانید هر رنگی که بخواهید، بدون محدودیت در آشپزخانه به کار ببرید. آشپزخانه قسمتی از خانه که این فرصت رو به شما می‌دهد تا از انواع رنگ‌ها در آن استفاده کنید. پس این فرصت را از دست ندهید.

آشپزخانه

5. جزیره دوبل

قبلاً هم گفتیم که چند وقتی ست که آشپزخانه‌های جزیره، ترند سال شده اند. برای سال 2021 این ترند به جزیره های دوبل تبدیل شده است. یعنی درواقع به کار بردن حالت جزیره برای آشپزخانه‌ها راه چاره‌ای برای بزرگتر کردن فضای آن هاست. این طراحی دوبل خود تبدیل به یک میز غذاخوری شده است و این به معنای صرفه جویی واقعی در مصرف وسیله و فضاست.

6. فضاسازی هوشمند

همونطور که در عکس مشاهده می‌کنید، کمدهای سوپری که شاید به آن شربت خانه هم بگویند، به کمدهای بلندی گفته می شوند که طبقه طبقه هستند. وجود این کابینت ها در فضای آشپزخانه پرفایده می باشد. زمانیکه طبقات زیادی رو هم قرار گرفته باشند چیدن وسایل هم می‌تواند نظم بیشتری داشته باشد.

7. کاشی کاری‌های شبکه ای قدیمی اما مدرن

شاید این ترند آشپزخانه که استفاده از کاشی‌های مربعی شکل برای دیوارهای آشپزخانه هست، شما را یاد سالیان خیلی دور بیاندازد. کاشی‌های مربعی شکل دوباره وارد ترند های جدید 2021 شده اند. این کاشی‌ها می‌توانند در رنگ‌های مختلف برای دیوارهای آشپزخانه به کار برده شوند.

8. طراحی خاص در کف آشپزخانه

استفاده از سرامیک‌هایی با طرح های شلوغ و خاص و همچنین رنگ‌های گرم و یا ترکیب کاشی، سرامیک و چوب در فضای آشپزخانه نیز یکی دیگه از ترندهای سال 2021 می باشد. شاید چند سالی است که دیگر پهن کردن فرش در آشپزخانه مورد استقبال قرار نمی گیرد اما برای اینکه طراحی خاصی داشته باشه از کاشی‌ها و سرامیک‌هایی با طرح‌های خاص و معمولاً شلوغ استفاده می شود.

9. طراحی به سبک صنعتی

منظور از طراحی صنعتی استفاده از فلز، آهن و رنگ‌های زنگ زده می باشد. این نوع از طراحی ها در واقع از اواخر سال 2020 وارد دنیای مد شده اند. البته نه تنها در آشپزخانه که در فضاهای اتاق نشمین و هال و یا حتی اتاق خواب نیز از همین طراحی استفاده می شود. میزهای ناهارخوری فلزی و یا کابینت‌هایی که حالت و رنگ زنگ‌زدگی و کهربایی دارند یکی از بهترین ترندهای سال 2021 خواهد بود. نکته قابل توجه اینجاست که هرچه این زنگ زدگی و کهنگی بیشتر باشه، جذابیت بیشتراست.

10. مخفی سازی تجهیزات آشپزخانه

شاید در گذشته آشپزخانه‌های شلوغ که تمامی وسایل روی پیشخوان‌ها چیده شدن بودن، ترند بود. اما امسال، سالِ مخفی کردن تجهیزات آشپزخانه می باشد. طراحی‌های سال 2021 قرار است به سمتی پیش روند که وسایل مختلف و حتی ماکروفر و وسایل بزرگتر نیز در جایگاه هایی با درهای بسته قرار گیرند. البته این خودش مستلزم طراحی کابینت‌هایی با طبقه‌های مختلف است تا بتوان همه‌ی گجت‌ها و وسایل آشپزخانه را در آن جا داد.

11. طرح‌های رنگی آرامش بخش

ترندهای آشپزخانه سال 2021 قرار است به سمت آرامش پیش رود. بعد از پشت سر گذاشتن اتفاقات ناگوار و عجیب در سال قبل، شاید خوب باشد که امسال بتوانیم در طراحی قسمتهای مختلف خانه آرامش را مد نظر قرار دهیم. اما چگونه؟ ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین کاری که می‌توانیم در این زمینه انجام بدهیم استفاده از طیف رنگ‌های آرامش بخش است. رنگ‌های ملایم معمولاً حس خوبی به ما منتقل می کنند و سرشار از انرژی مثبت می باشند.

12. کابینت دو رنگ

یکی از ترندهای سال 2021، آشپزخانه‌هایی با دو یا چند تناژ رنگی می باشد. به کار بردن دو رنگ در آشپزخانه، آن هم دو رنگی که تقریباً متضاد هم هستند، بسیار می‌تواند فضای آن را جذاب کند. این دو رنگ می‌توانند در کابینت‌ها یا اپن، جزیره یا کف، و حتی وسایل با کابینت‌ها به کار رود.

13.  شیرآلات، یکی از مهم‌ترین اجزای آشپزخانه‌ها

حالا که از رنگ دیوارها، کابینت‌ها، کف آشپزخانه و وسایل اون صحبت کردیم شاید بد نباشد کمی در مورد شیرآلات به کار رفته در ترندهای سال 2021 نیز صحبت کنیم. شکل شیرآلات و رنگ آن ها می‌تواند خیلی در مدل و طراحی آشپزخانه شما تأثیرگذار باشد. شیرآلات مات با رنگ‌های تیره مثل سبز لجنی و یا حتی مشکی نمونه هایی هستند که خیلی در جذاب‌تر کردن طراحی نقش دارند. شیرآلاتی که به شکل‌های خاص، اهرمی و یا شیر فلکه‌ای باز می شوند هم از جمله نمونه‌های جدید هستند. بهتر است که سینک و شیرآلاتی که در آشپزخانه به کار میرود با بقیه اجزای آشپزخانه همخوانی داشته باشد.

رنگ‌ سال 2021 برای دکوراسیون آشپزخانه چیست؟

شاید بد نباشد کمی از رنگ‌هایی که قراره امسال ترند باشن هم صحبت کنیم. رنگ‌های ترند سال 2021 برخلاف سال 2020 که سنگین و موقر بودن، رنگ‌هایی شاد و گرم هستند. رنگ‌هایی که همه می‌توانند یادآور بهار و تابستون باشند. رنگ‌ها هم تو طراحی آشپزخانه نقش مهمی دارند پس با استفاده از طراحی‌هایی که قبلترمعرفی کردیم و رنگای مد امسال، می‌توانید بهترین طراحی برای آشپزخانه‌ خود داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با ترند 2021 می توانید به سایر مقالات مرتبط در سایت مراجعه نمایید.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 0 / 5. تعداد امتیار ها 0

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟