افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

اتاق اداری

داشتن یک اتاق اداری خانگی مناسب باعث تعادل میان سختی کار و آسودگی خاطر در جمع خانوادگی و محیط اطراف شما می‌شود. از طرفی احساس شما به اتاق اداری خانگی نه به طور کامل اداری است و نه به طور کامل محیطی خانگی. این موقعیت باعث ایجاد دلسردی برای شما می‌شود تا جایی که نمی‌توانید به کارهایتان در اتاق اداری خانگی خود رسیدگی کنید. برای اینکه تعادل مناسبی میان محیط خانوادگی و روزمره زندگی شما و اتاق اداری خانگی برقرار شود می‌توانید از روش‌های پیشنهادی زیر کمک بگیرید.

توجه به تمامی گوشه‌های اتاق اداری خانگی

هنگامی در دفتر شرکت مشغول به کار هستید، اغلب اوقات میز کار شما در مقابل پارتیشن جدا کننده قرار دارد؛ طراحی همیشگی برای محیط‌های اداری و با جایگذاری‌های ساده. اما هنگامی که قرار است اتاقی اداری در خانه طراحی شود تمامی ترکیب بندی‌ها و جایگذاری‌ها در اختیار خودتان است.

اتاق اداری خانگی

با جابجا کردن میز کار در گوشه‌های مختلف اتاق راحت ترین مکان را برای آن انتخاب کنید. تمامی گوشه‌های اتاق را برای چیدمان وسایل اداری خود در نظر داشته باشید.

 داشتن یک اتاق اداری خانگی مناسب باعث تعادل میان سختی کار و آسودگی خاطر در جمع خانوادگی و محیط اطراف شما می‌شود.

قفسه دیواری در اتاق اداری خانگی

هنگامی که اتاق اداری شما در گوشه کوچکی از خانه قرار دارد، استفاده از قفسه دیواری ضمن اینکه فضای اتاق شما را بازتر می‌کند، امکان دسترسی به وسایل اداری‌ را راحت‌تر می‌کند.

اتاق اداری خانگی

به یاد داشته باشید برروی قفسه‌های دیواری از وسایل تزئینی مثل کتاب و وسایل هنری استفاده کنید تا محیط کارتان فضای گرم و دلچسبی به خود بگیرد. با کمک از نور مخفی، قفسه دیواری اتاق را روشن نگه دارید تا به راحتی به وسایلی که در داخل آن‌ دارید دسترسی پیدا کنید.

خرید دسک‌پد

جدای زیبایی و راحتی استفاده از دسک‌پد برای کامپیوتر، فضای دسک‌پد در نقش یک محدود کننده باعث می‌شود خارج از محیط آن از ایجاد بهم‌ریختگی خودداری کنید. دسک‌پد بزرگ به شما اجازه می‌دهد از  تمامی دستتان به راحتی استفاده کنید.

لپ تاپ

بعضی از متخصصین برای کار اداری خود میز کار بزرگی احتیاج  دارند. اگر شما جزء این افراد نیستید از خرید مانیتور بزرگ خودداری کنید و کارهای اداری خود را با لپ تاپ یا تبلت انجام دهید. با کمک از این ترفند فضای زیادی از اتاق اداری شما باز می‌شود. وقتی کارتان با لپ تاپ تمام می‌شود در آن را مثل یک کتاب می‌بندید و دیگر نیاز نیست با یک مانیتور بزرگ که شما را به یاد اتمام فوری کار اداری می‌اندازد رو به رو شوید.

اتاق اداری خانگی

همرنگ بودن رنگ میز کار با محیط اتاق اداری خانگی

یکی از مزیت‌هایی که اتاق اداری خانگی دارد متمایز بودن محیط خانه با محیط کار اداری شلوغ است. سعی کنید محیط اداری خانگی خود را شلوغ نکنید. با کمک گرفتن از وسایل تزئینی کوچک و کارآمد، ‌ساعت‌های متمادی در محیط کار خانگی خود تجربه لذت بخشی از کار کردن داشته باشید.

اتاق اداری خانگی

استفاده از متریال های نوین در اتاق اداری خانگی

داشتن یک اتاق اداری خانگی مناسب باعث تعادل میان سختی کار و آسودگی خاطر در جمع خانوادگی و محیط اطراف شما می‌شود. به دلیل اینکه اتاق اداری خانگی نه به طور کامل اداری است و نه به طور کامل محیطی خانگی بهتر از متریالی استفاده کنید که با سایر متریال های کاربردی در محیط خانه هم از نظر کیفیت و هم از نظر رنگ و سبک مطابقت داشته باشد. امروزه سنگ هایی در بازار وجود دارند که میتوانید علاوه بر میز می توانید به عنوان دیوارپوش، صفحه کابینت و بین کابینتی، روشویی و باکس آن و … از آن ها استفاده کنید مانند محصول SPL که نمونه های آن را در زیرمشاهده می نمایید.

محیطی آرامش‌بخش

کار کردن در محیطی آرام به دور از تنش و استرس بازدهی شما را افزایش می‌دهد. کمک گرفتن از وسایل جانبی نظیر یخچال کوچک یا چرخ دستی برای چیدن مواد خوراکی و نوشیدنی استفاده از اتاق اداری خانگی را آرامش‌بخش می‌کند.

وسایل اتاق اداری را در نزدیک خود نگه دارید

برای دسترسی راحت‌تر برای بعضی از وسایل ابتدایی مانند مداد و خودکار می‌توانید از شیشه مربا استفاده کنید. با کمک از این روش دفعات کمتری به دنبال مداد و خودکار‌های خود می‌گردید و دسترسی برای استفاده از آن‌ها راحت‌تر خواهد بود. با اجرای این ترفند نمای اتاق اداری شما زیبا و مرتب به نظر می‌رسد.

اتاق اداری خانگی

رنگ و الگوها

رنگ و الگوها باعث هرچه بیشتر شدن خلاقیت در کار می‌شوند. در نتیجه از استفاده کردن رنگ‌های روشن نپرهیزید. برای ایجاد تعادل از رنگ‌های شاد در حاشیه اتاق و از رنگ‌های تیره و ثابت در میز کار خود کمک بگیرید. با این روش هنگام کار تمرکز شما حفظ شده و برای استراحت می‌توانید به اطراف نگاه کنید.

اتاق اداری خانگی
 هنگامی که اتاق اداری شما در گوشه کوچکی از خانه قرار دارد، استفاده از قفسه دیواری ضمن اینکه فضای اتاق شما را بازتر می‌کند.

آویزان کردن وسایل تزئینی از سقف

مردم به طور معمول وسایل تزئینی را در نزدیکی صورت قرار می‌دهند ولی در اتاق اداری خانگی موضوع کمی متفاوت است. برای آویزان کردن این وسایل تزئینی بهتر است ارتفاع آن‌ها کمی بالاتر از میز کار کاریتان باشد. سعی کنید این وسایل جلوی لامپ را نگیرند.

اگر امکان آویزان کردن وسایل را ندارید می‌توانید از دیگر ویژگی‌های اتاقتان استفاده کنید. برای مثال کمک گرفتن از پنجره یک راه حل مناسب به شمار می‌آید و نمای زیبایی را در مقابل چشمانتان قرارمی‌دهد.

اتاق اداری خانگی

تخته اعلانات

اگر از تخته اعلانات استفاده می‌کنید برای چسباندن نکات مهم کاری به آن و استفاده حداکثری بهتر است از تابلویی بزرگ استفاده کنید. بر روی این تخته جهت افزایش انگیزه حتی می‌توانید تعدادی عکس خانوادگی به آن بچسبانید. این تخته را تبدیل به شرح وظایف و قبوض پرداختی نکنید زیرا باعث می‌شود دیگر به آن نگاه نکنید.

اتاق اداری خانگی

طبقه‌بندی کاغذها

اگر شما به صورت روزانه توانایی جابجایی و مرتب کردن کاغذهای اطرافتان را ندارید، بهتر است مکانی موقت برای نگهداری آن‌ها تا روز رسیدگی پیدا کنید. در غیر این صورت کاغذها روی یکدیگر تلمبار می‌شوند و بهم‌ریختگی رفته رفته بیشتر می‌شود. با کمک از قفسه‌های مناسب می‌توانید کاغذهای خود را مرتب کنید. هر هفته به طور مرتب این کار را انجام دهید.

 برای دسترسی راحت‌تر برای بعضی از وسایل ابتدایی مانند مداد و خودکار می‌توانید از شیشه مربا استفاده کنید.

استفاده از لامپ‌های کاربردی

استفاده از نور مناسب در فضای اتاق اداری تاثیر مستقیم بر روی حال و هوای شما دارد. نور نامناسب چشمان شما را خسته می‌کند، مخصوصا زمانی که در فضایی تاریک روی صفحه نمایش روشن تمرکز کرده‌اید. بجای استفاده از لامپ‌های پر نور از لامپ های دکوری کم نور استفاده کنید.

برای مدیریت فضای درون اتاق بهتر است بجای استفاده از لامپ رومیزی از لامپ سقفی استفاده کنید. با کمک از این ترفند نور از بالا به نمامی جهات پخش می‌شود.

کمک از یک سینی برای جمع آوری موقت وسایل

هنگامی که وقت زیادی برای جمع‌آوری و مرتب کردن میز کار خود ندارید می‌توانید به کمک یک سینی تمام وسایل را یک جا جمع کرده و از سر راه به گوشه‌ای انتقال دهید. اما سعی شما بر مرتب کردن هفتگی میز کار خود باشد.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 5 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟