افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد، که وقتی مغازه یا فروشگاهی را رهن یا اجاره می‌کنید یا اگر وضع مالی خوبی داشته باشید، آن را میخرید، به فکر طراحی فروشگاه پوشاک یا مغازه یا بوتیک خود کنید. اینکه بخواهید طراحی استخدام کرده و این وظیفه را به او واگذار کنید، شاید کاری راحت اما هزینه بر است.

راه دیگر این است که خودتان دست به طراحی دکوراسیون فروشگاه خود کنید و از بهترین و جدیدترین ایده‌های 2021 برای طراحی دکوراسیون مغازه یا فروشگاه خود استفاده کنید. ما در ادامه برای شما ایده های متفاوتی را برای طراحی دکوراسیون مغازه یا فروشگاهتان آماده کرده ایم که شما را به دیدن این ایده ها دعوت می‌کنیم.

چرا طراحی فروشگاه پوشاک یا مغازه یا بوتیک خیلی مهم است ؟

همه‌ی ما وقتی داخل مغازه یا فروشگاه می‌شویم اولین چیزی که نظرمان را جلب میکند دکوراسیون آن مغازه یا فروشگاه یا بوتیک است.
تقریبا شلوغ‌ ترین فروشگاه‌ها مربوط به فروشگاه پوشاک است زیرا خرید پوشاک در هر موقع از سال ضروری و به یک کالای همیشگی تبدیل شده است.

همانطور که در رستوران علاوه بر کیفیت غذا، دکوراسیون رستوران روی مشتریان تاثیر می گذارد، در فروشگاه پوشاک هم علاوه بر کیفیت و قیمت پوشاک و کالا دکوراسیون فروشگاه هم روی مشتریان موثر است.
با توجه به اینکه هر کس که وارد فروشگاه می‌شود به دکوراسیون آن توجه میکند باید دکوراسیون را طوری بچینید که اگر کسی قصد خرید هم نداشته باشد با دیدن دکوراسیون یا کفش ها یا… جذب شوند.

در طراحی دکوراسیون فروشگاه به چه نکاتی باید توجه کنید؟

سعی کنید کالا را طوری در مغازه بچینید که در همان اول مشتری احساس کند به آن نیاز دارد. علاوه بر چیدن کالا به درستی، نورپردازی هم نقش موثری در جذب مشتری دارد؛ شما میتوانید با یک نورپردازی عالی و زیبا بر روی لباس ها هم لباس ها را به خوبی نشان دهید و هم فروشگاهتان زیباتر می‌شود و همچنین به نورپردازی روی دیوارها و ویترین مغازه نیز توجه کنید.

طراحی فروشگاه پوشاک
طراحی داخلی فروشگاه لباس نورمن فاستر

1.نورپردازی در طراحی دکوراسیون فروشگاه چقدر مهم است؟

توجه داشته باشید قبل از ورود به فروشگاه اولین چیزی که مشتری را جذب میکند جنس‌ها و نورپردازی روی ویترین است پس به ویترین اهمیت دهید و هر از چند گاهی جنس های ویترین خود را تغییر دهید و بهترین و زیباترین کالای خود را در ویترین قرار دهید و به آراستگی آن توجه کنید.

طراحی فروشگاه پوشاک
طراحی ویترین مغازه

2.طراحی ویترین فروشگاه در طراحی دکوراسیون مغازه یا بوتیک چقدر اهمیت دارد؟

همچنین نشان دادن ویترین مغازه با استفاده کردن از المان هایی مثل نخ و سوزن و یا قیچی بطور غیر مستقیم مفهوم مورد نظر را انتقال می دهد. همچنین میتوانید ویترین مغازه را شبیه سازی کنید مثلا شبیه سازی یک خانه و خلاصه اینکه برای ویترین یک فضا را طراحی کنید.

در طراحی ویترین، دکوراسیون و قفسه بندی فروشگاه ها استفاده ازمتریال های بروز بسیار حائز اهمیت است. متریالی که چشم هر بیننده ای را خیره و او را برای کشیدن به داخل فروشگاه و خرید ترغیب کند. امروزه متریال های بسیار در بازار موجود می باشد از جمله سنگ های مصنوعی کورین، مارمونایت و SPL که دارای تنوع رنگی بالا می باشد و بدلیل کیفیت بالا و لوکس بودن شما را به سود دهی هر چه بیشتر سوق خواهد داد.

3.داشتن یک کف پوش مناسب در طراحی دکوراسیون مغازه یا بوتیک چقدر اهمیت دارد؟

شما با داشتن یک کف پوش مناسب میتوانید هم به زیبایی فروشگاه خود قوت بخشید و هم اینکه مشتری میتواند از راه رفتن در فروشگاه شما لذت ببرد. مخصوصا اگر کالا فروشی شما کفش باشد کف پوش میتواند روی خرید مشتریان شما تاثیر بگذارد زیرا وقتی که کفش را میپوشند و خود را روی آیینه میبینند کف پوش باعث میشود زیباتر بنظر بیاد.

طراحی فروشگاه پوشاک

4.چیدمان کالا یا جنس شما در طراحی دکوراسیون مغازه یا بوتیک چقدر اهمیت دارد؟

چیدمان و قفسه بندی در فضای یک بوتیک، اهمیت فوق العاده زیادی دارد. اگر بخواهید از متدهای قدیمی و تکراری برای قفسه بندی استفاده کنید، نتیجه خوبی نمی گیرید. نهایت نتیجه ای که در این حالت خواهید گرفت، فروشی متوسط به مانند بیش تر بوتیک هاست.

اگر می خواهید بوتیک شما یک سر و گردن از دیگر بوتیک ها بالاتر باشد، باید نوع چیدمان اجناس را عوض کنید. از قفسه های تکراری استفاده نکنید و به جای آن ها طاقچه های معلق به کار ببرید. خودتان ایده پردازی کنید و از هر وسیله ای که به نظرتان به کار می آید، کمک بگیرید. از شلف‌ های دیواری و باکس‌ های زمینی استفاده کنید.

شما باید به طبقه بندی کالای تان اهمیت دهید، مثلا نباید شلوار و لباس را با هم در یک قفسه و یک طبقه بگذارید، برای هر محصول مکان و قفسه و جای مشخصی را تعیین کنید تا هم به زیبایی و آراستگی فروشگاه کمک کند و اینکه مشتری دچار سردرگمی نشود.

طراحی فروشگاه پوشاک

5.رنگ‌بندی فروشگاه یا مغازه شما در موقع طراحی دکوراسیون مغازه یا بوتیک چقدر اهمیت دارد؟

به رنگ بندی فروشگاه تان اهمیت دهید، قسمت های مغازه را طوری رنگ بندی کنید که در مقابل نور آفتاب جلوه ای خاص به مغازه ببخشد.

مؤثرترین عاملی که می‌تواند مشتریان را به سوی فروشگاه شما جذب کند، بصری و دیداری ست. افراد عادی بیش از هر حس دیگری به حس دیداری خود اکتفا کرده و از آن استفاده می‌کنند و یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های حس دیداری که می‌تواند مشتریان را تحت الشعاع قرار دهد، رنگ آمیزی و ترکیب رنگ فروشگاه شماست.

رنگ ها قدرت بسزایی در به سلطه در آوردن احساسات مشتریان از خود نشان می‌دهند و می‌توانند آنها را سر وجد آورند تا کالاهای شما را خریداری کنند:

طیف رنگ ها وسیع و بی‌کران است. هر یک از این رنگ ها احساسات و عواطف مشخصی را هدف می‌گیرند و آدمی را وادار می‌کنند تا عکس العمل های متفاوتی از خود به نمایش گذارند. در ادامه شما را با رنگ هایی آشنا خواهیم کرد که مردم بیشتر با آنها سر و کار داشته و مورد استفاده قرار می دهند. در رابطه با تاثیر رنگ ها به مقاله لینک شده مراجعه نمایید.

طراحی فروشگاه پوشاک
دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه

6.نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک

مغازه را زیاد شلوغ نکنید: وقتی که مغازه کوچک شما بیش از حد شلوغ باشد به مشتری احساس خوبی دست نمی‌دهد و کوچکی مغازه شما بیشتر به چشم مشتری می‌خورد.

محلی برای نشستن و استراحت: شما میتوانید در داخل مغازه خود محلی برای نشستن و استراحت را انتخاب کنید که در صورت خستگی مشتری یا اگر منتظر کسی است بتواند از آن استفاده کند.

به سن مشتریان اهمیت دهید: مثلا برای فروشگاه لباس بچگانه نباید از نورپردازی تیره استفاده کنید و برای لباس یا محصولات مردانه بهتر است از دکوراسیونی با نورپردازی کلاسیک و تقریبا تیره استفاده کنید و این نوع نورپردازی برای مغازه های لباس مجلسی و رسمی و اسپرت مناسب است، برخلاف فروشگاه های لباس مردانه برای لباس و محصولات زنانه بهتر است از رنگ ها و نورپردازی روشن و شاده استفاده کنید تا فضای فروشگاه دلباز به نظر برسد.

کالا های خورده ریز هم بگذارید: مثلا کسی که میخواهد کفش بخرد قطعا دمپایی تبی یا جوراب نیز نیاز دارد و میتوانید در کنار کفش جوراب یا دمپایی نیز در محصولات فروشی خود قرار دهید.
علاوه بر داشتن کالای با کیفیت و زیبا دکوراسیون مغازه نیز در فروش و محبوببیت شما موثر است، دقت داشته باشید که مشتری قبل از اینکه وارد مغازه شود به ویترین مغازه نگاه میکند و نورپردازی مغازه مشتری را جذب میکند، این را هم توجه داشته باشید که خود را جای مشتری قرار دهید آیا حاظر هستید که وارد مغازه خود شوید؟

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 1 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟