افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

امروزه رستوران ها محلی برای فقط غذا خوردن نیستند و خیلی از افراد لحظات خوش و خاطره انگیزی به صورت خانوادگی یا دونفره را در این محل تجربه می کنند و زیبایی و تاثیر گذاری این محیط بسیار امر مهم است.

شما می توانید با طراحی داخلی حرفه ای ، زیبا و اصولی جایگاه بصری رستوان یا فست فود خود را بالا برده و لحظاتی خاص را برای مشتریان خود رقم زده  و بازدهی کاری خود را بالا ببرید.اگرچه امروزه برخی رستوران ها و فست فودها شبیه هم طراحی شده اند اما کار های قوی زیادی وجود دارد و میتوانید جای کپی برداری طرحی خاص متناسب با محیط و بودجه خود ایجاد کنید و تا مدت ها خیالتان راحت باشد.

رستوران

رنگبندی از عواملیست که باید مکمل طراحی دکور فست فود یا رستوران شما باشد چرا که هر رنگ تاثیر خاصی رو افراد می گذارد و نحوه انتخاب رنگ ها و متریال ها باید هوشمندانه و با نهایت ظرافت توسط طراح معمار انتخاب و ایجاد شود.

رستوران

سر درب باید تفکیک شده ، واضح و مشخص طراحی شود تا بیرون مینیمال باشد و بتواند توجه رو به داخل رستوران یا کافه جلب کند و تابلو ی مغازه باید هم برای عابرین هم رانندگان مورد توجه و خوانا باشد.

استفاده از فرم ها ی مناسب ،

رعایت اصول طراحی فضای رستوران و مقیاس های واقعی محیط

رفع ایرادهای موجود در کار ،

ایجاد نقاط مثبت در پروژه ،

تعریف فضا ها با طراحی صحیح ،

توجه ویژه به ورودی ، نورپزداری و کانتر مشتری

ایجاد پلان دسترسی  مناسب به کانتر ، میز ها ، ورود و خروج

ایجاد عمق و زیبایی بصری بواسطه انتخاب رنگبندی صحیح و متناسب

و در نهایت زیبایی محیط شما که با نگاه به آن لذت برده و متوجه خاص بودن طرح می شوید.

بهتر است مسیر دسترسی کارکنان به آشپزخانه و خروج از رستوان جداگانه در نظر گرفته شود و در آشپزخانه رعایت چیدمان و اصول و دسترسی کارکنان به تجهیزات پخ و پز ، انبار وسایل و مواد غذایی ، رختکن ایجاد شود.اگر آشپزخانه شما از سمت مشتریان دید مستقیم دارد باید وسایل در اوج چیدمان باشند و نظافت ، آرامش و مدرنیته بودن تجهیزات در راس کار طرحی دکوراسیون داخلی قرار بگیرد.

پارکینگ مشتری و سرویس بهداشتی هم باید مورد توجه قرار بگیرند، سرویس بهداشتی باید به صورتی که جداگانه از محیط نشان داده شود در بهترین موقعیت ایجاد شود و تکنیک های طراحی در ظاهر و پلان آن امریست که باید لحاظ شود.

استفاده از گیاهان طبیعی و مصنوعی در جای مناسب تاثیر مثبتی رو محیط می گذارد و فضا را دلچسب تر ، صمیمی تر و انرژیک تر می کند ، البته که هر گیاهی زیبایی خود را دارد اما انتخاب گیاه صحیح و پیش بینی شرایط نگهداری و رسیدگی به گیاه هم باید مورد توجه قرار گیرد تا در طول زمان طراوت لازم را داشته باشد.

طراحی ارگونومی نیز از دو طرف ، زیبایی و خاص بودن فرم میز ، استفاده از متریال متفاوت و زیبا ، توجه ویژه به رنگبندی و نورپردازی از دیگر جزئیات تکمیل کننده ی یک پذیرش و کانتر اصولی و زیباست.

برای آشپزخانه و مطبخ رستوران از بهترین تجهیزات مکنده و تهویه هوا باید استفاده شود تا بوی غذای طبخ شده و حرارت آن ها به محل سرو غذا منتقل نشود و فضا را مورد دخالت خود قرار ندهد.

پس از مطرح کردن این پرسش ها باید به این فاکتور توجه کنیم که نوع غذای سروی رستوران چیست و محل رستوران ما کجا است(در بالا یا پایین شهر) نوع غذایی که سرو می شود یک نقش اساسی در طراحی دکوراسیون آن رستوران دارد.مثلا تم طراحی رستوران با غذا های سنتی باید متفاوت از یک فست فود ایتالیایی باشد و سبک کلی رستوران را از ظاهر یک رستوان یا فست فود بتوان کاملا تشخیص داد و از هماهنگی لذت برد. 

در طراحی رستوران مانند طراحی همه ی مکان های دیگر نور و نورپردازی یک اصل مهم است. شما باید روی میز های خود را برای مشتری کامل روشن کرده و در جاهایی از محیط با بازی بانور وایجاد تم های نوری حرفه ای کار خود را زیباتر و جلوه محیط رابیشتر کنید.

ویِژگی های سطوح اصلی یک اتاق شامل کف و دیوار ها، روکش ها ی مات ، چیمان ، وسایل ، روکش های مبل و صندلی پرده ها و سطح درها و پنجره ها دیگر عواملی است که باید مورد توجه و طراحی قرار گیرند.

EstudiHac

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 4.7 / 5. تعداد امتیار ها 3

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟