افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

نورپردازی کاری یکی از 5 نوع نورپردازی داخلی

دراین مقاله نورپردازی کاری که یکی از انواع اصلی نورپردازی داخلی است پرداخته می‌شود. پنج نوع اصلی نورپردازی داخلی عبارتند از: نورپردازی عمومی، محیطی، متناسب، کاری و تاکیدی.

بعضی از چراغ‌ها می‌تواند در چند نوع نورپردازی با توجه به محل قرارگیری، روشنایی، و کاربردشان استفاده شوند اما درکی عمومی از هریک از انواع نورپردازی میتواند در برنامه ریزی طرحی موثر، بسیار مفید باشد.

همانطور که از نامش پیداست نورپردازی کاری هر منبع نوری است که برای وظایف مشخص مثل مطالعه و آشپزی استفاده می‌شود. به طور طبیعی، چراغ‌هایی که در این نوع نورپردازی استفاده می‌شوند نیازمند ولتاژی بالاتر از انواع دیگر نورپردازی هستند. همیشه ترکیب با نور محیطی مناسب ، اگرچه، باید از دلایل خیرگی چشم با تفاوت شدید از محیط‌های روشن به تاریک دوری کرد.

نورپردازی کاری یکی از 5 نوع نورپردازی داخلی

محیط‌های کار و مطالعه مانند دفاترکار خانگی یکی از اصلی‌ترین محیط‌هایی هستند که به نورپردازی کاری نیاز دارند. چراغ‌های مطالعه متحرک رومیزی برای طراحی میز عالی است درحالیکه چراغ‌های مطالعه متحرک بسته شده به بالای تخت برای مطالعه پیش‌از خواب فوق‌العاده هستند. چراغ‌های آینه‌ای در سرویس بهداشتی و حمام به خوبی عمل می‌کنند. آشپزخانه یکی دیگر از محیط‌هایی است که باید نورپردازی کاری برای ساده و امن کردن محیط پخت ‌غذا بکار گرفته شود.

 چراغ‌های آویز بلند و کوتاه برروی جزیره تنها تعدادی از گزینه‌های نورپردازی کاری در آشپزخانه است

نورافکن‌های زیرکابینتی، چراغ‌های هالوژن توکار بر روی صفحه کابینت یا چراغ‌های آویز بلند و کوتاه برروی جزیره تنها تعدادی از گزینه‌های نورپردازی کاری در آشپزخانه است. نورپردازی کاری همچنین می‌تواند برای ایجاد مسیر راه در یک اتاق، راه‌رو یا در شکل چراغ‌های مسیردهی طبقات یا چراغ‌های کانال در پله‌ها استفاده شود.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 5 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟