افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

نورپردازی تاکیدی یکی از 5 نوع نورپردازی داخلی

دراین مقاله نورپردازی متناسب یا خلقی که یکی از انواع اصلی نورپردازی داخلی است پرداخته می‌شود. پنج نوع اصلی نورپردازی داخلی عبارتند از: نورپردازی عمومی، محیطی، متناسب، کاری و تاکیدی.

بعضی از چراغ‌ها می‌تواند در چند نوع نورپردازی با توجه به محل قرارگیری، روشنایی، و کاربردشان استفاده شوند اما درکی عمومی از هریک از انواع نورپردازی میتواند در برنامه ریزی طرحی موثر، بسیار مفید باشد.

5. نورپردازی تاکیدی

مثل نورپردازی کاری، نور پردازی تاکیدی هم عملکرد مشخصی دارد و هر نورپردازی که به طور خاص گنجانده شده است برای برجسته کردن یک مشخصه در اتاق است.

نورافکن‌ها که اثار هنری را برجسته می‌کنند، مجسمه و وسایل روی کابینت یا ستون‌ها نمونه‌هایی هستند از نور پردازی تاکیدی که جزئیات را افزایش می‌دهند و از گم شدن آنها  در فضایی با نور کم جلوگیری می‌کند.

مجسمه و وسایل روی کابینت یا ستون‌ها نمونه‌هایی هستند از نورپردازی تاکیدی که جزئیات را افزایش می‌دهند

همچون نورپردازی کاری، به خاطر طبیعتش، این نوع نورپردازی هم منبع نوری بیشتری نیاز دارد، حداقل سه برابر، بنابراین به ولتاژ بالاتری نیاز دارد.

گاهی اوقات نورپردازی معماری می‌تواند شامل نورپردازی تاکیدی و نورپردازی محیطی باشد. اگرچه نورپردازی معماری تاکیدی مقداری به ضریف بودن متمایل است، برای برجسته کردن بافت‌ها و ارائه موئلفه‌ها درعوض موضوعی خاص است.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 3 / 5. تعداد امتیار ها 2

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟