افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

در این مقاله از سلسله مقالات بررسی مزایا و معایب صفحات کابینت کورین در سال 2021 نحوه ساخت و متریالی که در ساخت کورین استفاده می‌شود را بررسی می‌کنیم و به این سوال که کورین از چه متریالی ساخته شده؟ پاسخ می‌دهیم. کورین نام تجاری برای نوعی صفحه کابینت است که سنگ مصنوعی نامیده می‌شود این متریال در سال 1967 توسط کمپانی دوپونت ابداع شد. سنگ مصنوعی متریال سنگ مهندسی شده یا دست ساز است که شامل کوارتز هم می‌شود در مقابل گرانیت، که سنگی طبیعی است که از دل زمین بیرون کشیده شده است.

متریالی که در ساخت کورین استفاده می‌شود را بررسی می‌کنیم و به این سوال که کورین از چه متریالی ساخته شده؟ پاسخ می‌دهیم

ترکیبات کورین چیست؟ کورین از چه متریالی ساخته شده؟

صفحات کورین و سنگ مصنوعی از ترکیب متریال پلیمری اکریلیک با دیگر مواد معدنی و مشتقات سنگ است. این ترکیب شیمیایی اکریلیک برای ساخت صفحات با ضخامت نیم اینچی در قالب‌ها ریخته می‌شود. این ترکیب در تمام مسیر یکپارچه است، به عبارتی دیگر این صفحات جامد عینا در سطح و داخل یک شکل هستند.

این ترکیب راه را برای برخی مزایا و قابلیت‌های جذاب باز می‌کند که در دیگر متریال دردسترس نیستند.

صفحه کابینت‌های اپوکسی و سنگ مرمر پرداخت شده، متریال صفحه کابینت مشابهی هستند که انواع رزین، ترکیبات و قالب‌ها برای شکل دادن به این سطوح به کار می‌روند.

کورین دوپونت، که صفحات کوارتز زودیاک هم تولید می‌کند ابرقدرت این حوزه است و محبوبیت روزافزونی دارد.

با این حال، از زمانی که انحصار دوپونت به پایان رسید، دیگر نام‌های تجاری با نسخه‌های صفحه کابینت سنگ مصنوعی خودشان به بازار وارد شده اند. این نسخه‌های دیگر شامل Staron، Swanstone، Avonite، Wilsonart / Gibraltar، Formica، LG، Hanex و Meganite می‌شود.

تفاوت‌هایی در روش تولید بین تولیدکنندگان وجود دارد ولی نتیجه نهایی اساسا یک نوع از متریال صفحه کابینت است. کانتر‌های کورین صفحه کابینت‌های آشپزخانه‌ای با مزایایی به خصوص هستند. اما همانطور که در مورد تمام صفحه کابینت‌ها خواهید فهمید، آنها هم مشکلاتی دارند.

برای این موضوع مقایسه بین صفحات کورین با مارمونایت را ببینید.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 5 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟