افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

چطور طراحی آشپزخانه خود را انجام دهید که هیچوقت پشیمان نشوید

زمانی که خانه را طراحی می‌کنید، احتمالا آشپزخانه مهمترین اتاقی است که درست می‌کنید. گذشته از این، بیشتر خانواده‌ها بخش زیادی از زمان خود رت در این فضای چندکاربره صرف می‌کنند، آنجا محلی است که نه تنها غذا آماده می‌شود بلکه انجام تکالیف، تماس‌های کاری، سرگرم کردن مهمان‌ها و وقت گذرانی هم در آن اتفاق می‌افتد. درخواست‌های بسیار زیادی که برای استفاده‌های مختلف در این فضا وجود دارد، به این معنی است که همچنین تعداد زیادی اشتباه در طراحی این فضا ممکن است اتفاق بیافتد. اما پیش از آنکه بترسید فقط باید بدانید که  تنها راه مطمئن برای داشتن انتخاب‌های درست در طراحی اشپزخانه  شناخت خود، خانواده و اینکه چطور میخواهید از این فضا استفاده کنیید است. وقتی که این آگاهی را پیدا کنید گزینه‌های محدودتری مثل متریال صفحه کابینت، کابینت‌ها، و نورپردازیخواهید داشت که همگی بسیار ساده‌تر خواهند شد.

با جستجو در دنیای پیچیده طراحی کابینت، ما به دلیا کنزا یک طراح مطرح داخلی رسیدیم. در اینجا بهترین توصیه‌های او برای دوری کردن از رایج‌ترین اشتباهات طراحی اشپزخانه و ساخت آشپزخانه‌ای که  پشیمانتان نکند و عاشق‌اش خواهید بود را دارید.

چطور طراحی آشپزخانه خود را انجام دهید که هیچوقت پشیمان نشوید

اجازه دهید سبک زندگی‌تان شما را راهنمایی کند

کنزا می‌گوید: “چیدمان اشپزخانه بسیار شخصی است و از شخصی به شخص دیگر بسیار متفاوت است، برای سبک زندگی‌تان برنامه ریزی کنید”. به این فکر کنید که واقعا چه استفاده‌ای از این فضا می‌خواهید بکنید، به جای اینکه الهام‌گرا باشید یا اجازه دهید انتخاب‌های صرفاً زیبا شناختی کار را در دست بگیرند. برای مثال، اگر اکثر اوقات تمایل دارید در آشپزخانه جمع ‌شوید و خود را سرگرم می‌کنید، اولویت‌تان یک جزیره با تعدادی صندلی باشد تا میهمانان‌تان به راحتی دور آن جمع شوند.

7 روش برای وارد کردن طبیعت در فضای خانه‌هایتان
ادامه مطلب

به همین ترتیب اگر آشپزی با نظم نیستید، مثلا مواد را مستقیم برروی صفحه کابینت خرد می‌کنید، و عادت ندارید فوراً مواد ریخته شده را تمیز کنید،بهتراست در مورد صفحات سنگ طبیعی تجدیدنظر کنید، که به راحتی لک می‌شوند و خط و خش می‌گیرند. اجازه دهید سبک زندگی‌تان راهنمای‌ شما باشد، و ناگهان بیشتر تصمیمات، از اینکه چه نوع فری باید بگیرید تا متریال کف برای تصمیم گیری بسیار راحت‌تر خواهند شد. یک هشدار: به منظور انتخاب متریالی که بهترین انتخاب باشند، باید سبک زندگی خود و انواع متریال‌های موجود را بشناسید. برای راهنمایی در مورد دوم  یک طراح داخلی حرفه‌ای می‌تواند مفید باشد.

در مورد نیاز‌های جدی‌تان واقع‌گرا باشید

به طور کلی بیشتر ما اینکه چه چیز‌هایی داریم را دست کم می‌گیریم. برای تجهیز آشپزخانه خود با فضای نگهداری کافی، با یک تخمین واقع بینانه که چه چیز‌هایی دارید شروع کنید، سپس فضاهای ذخیره سازی وسایل را وارد طراحی خود کنید. آیا یک سری گسترده تابه و قابلمه دارید؟ تعداد زیادی کابینت زیری را به کار بگیرید، در غیراین‌صورت ظروف مسی زیبا را با استفاده از یک قفسه بالا سری به نمایش بگذارید.

متاسفانه طراحی یک فضای کاربردی که برای مدت طولانی به خانواده شما سرویس ارائه کند گاهی به معنی نادیده گرفتن جدیدترین گرایشات و مد‌های طراحی آشپزخانه است.

اگر فضای ذخیره سازی به طور قابل توجهی ضروری است، شما باید طرح‌های بدون کابینت هوایی را نادیده بگیرید و کابینت‌های هوایی را در بیشترین حد ممکن نصب کنید. قفسه‌های باز ممکن است عالی به نظر بیایند، اما به محض اینکه فضای محدود کابینت‌ها شروع به سرریز شدن کنند به آنها لعنت می‌فرستید.

بهترین مدل روشویی موجود در بازار
ادامه مطلب

نورپردازی کاری را فراموش نکنید

دوباره درمورد تمام کاربردهایی که می‌خواهید آشپزخانه‌تان به شما ارئه کند فکر کنید، سپس نورپردازی کاری مناسب با آن را برای طراحی آشپزخانه انتخاب کنید. قسمت‌هایی که بیشترین استفاده را دارند باید به خوبی روشن شوند مانند سینک و جزیره. برای صفحه کابینت نور پردازی زیرکابینتی ساده عالی است، و به خاطر بسپارید نورپردازی که انتخاب می‌کنید باید کاربردی ولی زیبا باشد، پس لذت ببرید و رویاپردازی کنید.

در آشپزخانه خانگی ساده واقعی یک لوستر گوشواره‌ای با طراحی صدفی جزیره را روشن می‌کند، در حالی که چراغ‌های سه‌تایی برروی میز ناهارخوری آویزان شده‌اند. نورپردازی زیرکابینتی به شما کمک می‌کند ببینید دارید چه چیزی را خرد می‌کنید، درحالی که یک نور ثابت بالای سینک به شما کمک می‌کند ببینید چه چیزی را می‌شویید. انواع گسترده‌ای از نورپردازی کاری مثل آویزها، دیوارکوب‌ها و پایه‌های متحرک وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید درحالی که به یک سبک منسجم پایبند هستید.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 5 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟