افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

به طور طبیعی، نیاز اصلی برای داشتن جزیره‌ دوقلو این است که شما دو فضا مجزا به صورت کانتر در آشپزخانه داشته باشید. معمولا یک جزیره نقش کاربردی‌تری را ایفا می‌کند، برای آماده کردن غذا فوق‌العاده هستند و ممکن است شامل سینک دوم و حتی ظرفشویی برای ساده سازی فرایند پخت و پز باشد.

و جزیره دوم برای سرگرمی و سرو غذا اختصاص داده می‌شود. که این جزیره معمولا بخشی برای صندلی بار دارد، که به میهمان‌ها این امکان را می‌دهد در مدتی که شما غذا را آماده می‌کنید استراحت کنند و یا فرزندان‌تان در حالی که شما یک میان وعده برای‌شان آماده می‌کنید تکالیف‌شان را انجام دهند.

اگرچه، مزایای دیگری هم برای این نوع قابلیت طراحی وجود دارد. جزیره‌ دوقلو می‌تواند به الگوهای تجمع در آشپزخانه‌های خیلی بزرگ کمک کند، فضای نگهداری بیشتری فراهم کند و حتی فضای بیشتری برای تجهیزاتی مثل یخچال‌های نوشیدنی به شما ارائه می‌کند.

 

5 ایده جزیره‌ دوقلو برای خانه لوکس شما

اگر در حال طراحی خانه‌ای لوکس هستید، می‌توانید آشپزخانه با جزیره‌ دوقلو را به طراحی خود اضافه کنید. در ابتدا، مطمئن شوید که فضای کافی برای منطبق بودن اتاق با جزیره را دارید، از سوی دیگر، ممکن است این کار منجر به ایجاد احساس تنگی فضا شود. بنابراین نیاز دارید یک طراحی و خروجی از جزیره داشته باشید. در ادامه پنج ترکیب پرطرفدار برای الهام‌گیری آمده است.

 

1.جزیره‌های موازی

یکی از محبوب‌ترین پیکربندی‌های جزیره‌ دوقلو به صورت موازی خطی است. این طرح در آشپزخانه‌های مربع بزرگ بهترین کارایی را دارد. این مدل همچنین امکان مکالمه و تماس بدون وقفه با دیگران را به شما می‌دهد در حالی که غذا را روی جزیره کاری آماده می‌کنید می‌توانید با افرادی که پشت جزیره دیگر نشسته اند گفتگو کنید.

یکی از محبوب‌ترین پیکربندی‌های جزیره‌ دوقلو به صورت موازی خطی است

شما می‌توانید جزیره‌های موازی را با تاکیدی مثل صفحه‌ها کابینت‌های آبشاری یا چراغ‌های آویز برروی هریک از جزیره‌ها به نقطه کانونی آشپزخانه خود تبدیل کنید.

 

2.جزیره‌های متوالی

اگر آشپزخانه‌تان حالت مستطیل شکل بلندی دارد، ممکن است بخواهید دو جزیره کنار هم را در نظر داشته باشید. این طراحی ممکن است اساسا شبیه به یک جزیره بلند که در طول آشپزنه شما امتداد داده شده باشد، با این تفاوت که یک فاصله در وسط برای کوتاه کردن مسیر رفت و آمد وجود دارد. این شکل از جزیره‌ دوقلو فضای بیشتری برای آشپزی به شما می‌دهد، که اگر فرزندانی دارید که دوست دارند در کارهای آشپزخانه به شما کمک کنند عالی است. این طراحی همچنین برای کسانی که دورهمی‌های سلف سرویس دارند بسیار ایده‌آل است و میهمان‌ها می‌توانند به راحتی در آشپزخانه تردد داشته باشند، از جزیره غذا بردارند و سپس به فضای اصلی صرف غذا بروند.

اگر آشپزخانه‌تان حالت مستطیل شکل بلندی دارد، ممکن است بخواهید دو جزیره کنار هم را در نظر داشته باشید

 

3.جزیره‌های T شکل

یک گزینه جزیره دوبل برای آشپزخانه‌های کوچکتر طراحی به صورت عمود یا T‌شکل است. قسمت بالایی T عموما بخش کاری جزیره است، در حالی بخش تنه T برای سرو و قسمت نشیمن جزیره است، که اگر شما دوست داشته باشید حتی می‌تواند به صورت میز باشد. دو جزیره می‌توانند متصل باشند یا در فضاهای بزرگتر کمی با هم فاصله داشته باشند.

یک گزینه جزیره دوبل برای آشپزخانه‌های کوچکتر طراحی به صورت عمود یا T‌شکل است.

این طراحی برای زمانی که بخواهید بچه‌هایتان را در حین انجام تکالیف تحت نظر داشته باشید یا دورهمی با دوستانتان برای سرگرمی و بازی بسیار مناسب است.

4.جزیره‌های منحنی

برای نشستن بهینه در آشپزخانه، ممکن است بخواهید جزیره منحنی یا L‌شکل را در نظر بگیرید، که نفرات زیادی را می‌تواند جای دهد. بعد شما می‌توانید جزیره کاری کوچکتری را در وسط آشپزخانه برای آشپزی و آماده کردن غذا داشته باشید.

جزیره بزرگتر باید یک کانتر برای نشستن داشته باشد تا شما بتوانید چهارپایه‌های بار یا صندلی قرار دهید،‌ این برای اعضا خانواده و میهمان‌های شما محلی برای نشستن فراهم می‌کند در حالی که شما در حال آماده کردن غذا هستید.

این طراحی همچنین اگر بخواهید یک نقشه با آشپزخانه باز داشته باشید و بخواهید مقداری تفکیک فضا بین آشپزخانه و دیگر فضا‌های خانه داشته باشیم بسیار مناسب است.

5.جزیره‌های ناهماهنگ

اگر شما سبکی مدرن یا ترکیبی داشته باشید، ممکن است بخواهید جزیره‌ دوقلویی که با هم هماهنگ نیستند را در نظر داشته باشید. تفاوت می‌تواند بسیار ظریف باشد، مثل استفاده از رنگ‌ و متریال‌ متفاوت، یا می‌توانید خیلی شدید‌تر عمل کنید و جزیره‌ها را با فرم‌های متفاوت انتخاب کنید. فقط مطمئن شوید جزیره‌هایی که انتخاب می‌کنید به خوبی با فضای آشپزخانه شما منطبق باشند و همدیگر را تکمیل کنند تا طرحی یکپارچه ایجاد کنند.

همانطور که خانه رویایی‌تان را طراحی می‌کنید، این ایده‌های جزیره‌ دوقلو را در ذهن داشته باشید تا به شما کمک کند آشپزخانه‌ای بسازید که بهترین انتخاب برای تامین نیاز‌های سرگرمی و پذیرایی شما باشد.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 3 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟