افراش پلاس ؛ واردات ، تامین و پخش متریال دکوراسیون داخلی

۰۲۱ ۸۸۲۸۳۹۰۰

با ما در تماس باشید

برای داشتن آشپزخانه ای زیبا و هنرمندانه و همچنین داشتن فضایی خاص و خاص عوامل بسیاری دست به دست هم می دهند; یکی از این موارد نحوه انتخاب بین کابینتی برای آشپزخانه است.

اصولا از بین کابینتی ها برای زیبایی بیشتر و برای پوشاندن دیوار خالی بین دو کابینت استفاده می شود. اگرچه در گذشته از وجود کاشی بین دو کابینت استفاده می شد، اما متریال هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند از مواد جدیدتر مانند سنگ های مصنوعی ساخته شده اند و کیفیت بهتر و ظاهر زیباتری نسبت به کاشی ها دارند.

در آشپزخانه های قدیمی معمولاً نحوه انتخاب بین کابینتی فقط با کاشی صورت می‫گرفت. اما امروزه در فضای بین کابینت بالا و پایین از مدل های مختلف بین کابینتی برای ایجاد فضایی خاص استفاده می شود.

چرا باید از بین کابینتی استفاده کنیم؟

بین کابینتی سفید رگه دار با نورپردازی

همانطور که می‫دانید قسمت اعظم دیوار آشپزخانه با کابینت پوشانده شده است و فقط قسمت کوچکی از آن باقی مانده است که معمولاً فضای بین کابینت های زمینی و هوایی است. البته در آشپزخانه های بزرگ ممکن است قسمت بزرگتری از دیوار آشپزخانه قابل مشاهده باشد.

از آنجایی که بیشتر دیوار آشپزخانه با کابینت بندی پوشانده شده است، دیوار بین کابینت های زمینی و دیواری معمولاً تنها قسمت قابل مشاهده دیوار است. بنابراین رنگ و ظاهر و نحوه انتخاب بین کابینتی تأثیر زیادی در چگونه به نظر رسیدن دکوراسیون آشپزخانه خواهد گذاشت.

بین کابینتی ست با صفحه کابینت:

در نحوه انتخاب بین کابینتی از آنجایی که بسیاری از افراد هنگام خرید صفحه کابینت، دوست دارند بین کابینتی ست آن را نیز خریداری کنند، بیشتر به دنبال متریالی خواهند بود که بین کابینتی و یا صفحه کابینتی ست خود را نیز داشته باشد.

محصولاتی که در سبد خود بین کابینتی و صفحه کابینتی ست دارند، عبارتند از:

1. مارمونایت (Marmonite)

صفحه کابینت و بین کابینتی مارمونایت

مارمونایت محصول متفاوتی است با مغزی کورین، روکش کوارتز و طرح و چاپ سنگ طبیعی. در واقع 3 متریال در 1 متریال جا شده است.مارمونایت دارای 2 ضخامت برای استفاده به عنوان صفحه کابینت (12 میل) و بین کابینتی یا همان دیوارپوش (2 میل) است.

به دلیل انعطافی که در ضخامت 2 میل این متریال وجود دارد، قابلیت خمش دارد و میتوان با خم کردن آن، به عنوان پوشش دور ستون ها و … استفاده کرد.

درصورتیکه کسی بخواهد از کد رنگ های مارمونایت برای اجرا به عنوان صفحه کابینت استفاده کند و قصد ست کردن صفحه کابینت با بین کابینتی یا دیوارپوش آشپزخانه را داشته باشد، این نکته را بداند که تمامی کد رنگ های مارمونایت هر دو ضخامت 2 و 12 میل این محصول را ساپورت می‫کنند. مارمونایت دارای 11 کد رنگ است  با 4 فینیش مختلف. در واقع شما یازده انتخاب دارید برای اینکه بتوانید صفحه کابینت را با بین کابینتی یا دیوارپوش آشپزخانه ست کنید.

مارمونایت حاوی 10 کد رنگ با 4 فینیش سطحی است. 4 کد رنگ سفید رگه دار، 1 کد رنگ کربنی یا همان خاکستری، 3 کد رنگ مشکی و 2 کد رنگ مرکب (پاندا و رادیانت کاپاکابانا)

2. اس پی ال (SPL)

صفحه کابینتی و بین کابینتی SPL کد بریتانیکا

اس پی ال محصولی متفاوت و نوین و بسیار مستحکم است که تولید شده از هزاران لایه پنل روی هم فشرده شده در خلأ کامل با فشار بسیار زیاد است. این محصول در برابر هرگونه خط و خش، ضربه، حرارت و رطوبت و… کاملاً مقاوم است.

اس پی ال SPL نیز همانند مارمونایت دارای دو ضخامت 3 و 12 است که 3 میلی متری آن به عنوان بین کابینتی و دیوارپوش در اقسی نقاط منزل کاربرد دارد و 12 میلی متری آن، به عنوان صفحه کانتر، صفحه کابینت، میز و جزیره و سینک و… به کار می‫رود.

اس پی ال حاوی 23 کد رنگ با 8 فینیش سطحی است. 4 رنگ سفید(ساده و رگه دار)، 7 کد رنگ در طیف طوسی تیره تا روشن(ساده و رگه دار)، 4 کد رنگ مشکی(ساده و رگه دار)، 4 کد رنگ کرمی (ساده و رگه دار)، 4 کد رنگ با طرح چوب.

به عنوان مثال استفاده از بین کابینتی های براق و رنگ روشن SPL در بزرگتر نشان دادن آشپزخانه بسیار مؤثر است.

با خرید و نصب اسلب های بین‫ کابینتی SPL و مارمونایت از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

آشپزخانه را زیباتر می کنند.

در نظافت سریع آشپزخانه موثرند.

در آشپزخانه های قدیمی تنوع ایجاد می کنند.

ظاهری جدید و شیک به آشپزخانه می دهند.

اسلب های بین کابینتی به دلیل مقاومت بالا، آسیب کمتری می بینند و خراشیده نمی شوند.

کاربرد دیوارپوش ها و بین کابینتی ها چیست؟

کاربرد دیوارپوش ها و بین کابینتی

مهمترین کاربرد بین کابینتی ها، پوشاندن فضای بین کابینت ها است. این فضا را می توان با کاشی بین کابینت ها نیز پوشش داد. اگر از کاشی های اصلی آشپزخانه خسته شده اید یا طرح و رنگ آنها را نمی پسندید، می توانید با نصب اسلب های 3 میلی متری سنگ های مصنوعی، بین کابینت ها را ظاهری کاملاً جدید ببخشید.

بین کابینتی های اس پی ال و مارمونایت نسبت به کاشی های معمولی، بین کابینتی های برچسبی و آجر و… مقاوم تر اند و به همین دلیل دوام بیشتری دارند و تمیز کردن آن ها راحت تر است.

در انتخاب بین کابینتی هم رنگ با صفحه کابینت به چه نکاتی توجه کنیم؟

از آنجایی که مهمترین نقش و کاربرد بین کابینتی جنبه زیبایی و تزئینی آن است، باید به هماهنگی آن با دکوراسیون منزل و آشپزخانه توجه کرد. از انتخاب رنگ هایی که با سبک دکوراسیون منزل شما همخوانی ندارند خودداری کنید. زیرا این نمونه کارها با وجود اینکه زیبا و خاص هستند، به دلیل عدم هماهنگی، ناجور به نظر می رسند و نمی توانند جلوه خود را به درستی نشان دهند.

استفاده از رنگ های روشن و براق باعث انعکاس نور بیشتر در آشپزخانه می شود. بنابراین برای اینکه آشپزخانه بزرگتر و روشن تر به نظر برسد، باید از رنگ روشن تر اس پی ال و مارمونایت استفاده کرد تا فضا باز و روشن به نظر برسد.

استفاده از تضاد رنگ بین کابینت و بین کابینتی، فضای آشپزخانه را زیباتر می کند. البته این یک قاعده کلی نیست و ممکن است در برخی از آشپزخانه ها به دلیل نوع دکوراسیون برعکس این موضوع صادق باشد.

اگر میخواهید بین کابینتی و صفحه کابینت را باهم مچ کنید، حتما در ادامه درباره مارمونایت بوکمچ و فورمچ بخوانید:

Book match  و Four Mach چیست و چه کاربردهایی دارد؟

به طور خلاصه می توان بوک‫مچ و فورمچ را نوعی فرآوری سنگ ساختمانی دانست. در این نوع پردازش از کنار هم قرار گرفتن چند تکه تخته سنگ شاهد ایجاد طرح های جذاب و زیبا و همسان هستیم. به دلیل زیبایی بالای این نوع فرآوری، این روزها شاهد عرضه اکثر سنگ های ساختمانی به این شکل هستیم.

تعریف سنگ های بوک مچ-فورمچ (سنگ بوک‫مچ چیست؟)

بوکمچ شدن سنگ مارمونایت کد پاندا

برای درک ساختار این سنگ ها ابتدا به بررسی نام آن ها می پردازیم. نام های بوکمچ و فورمچ از شکل ایجاد شده توسط این سنگ ها گرفته شده است. در سنگ Book Match دو سنگ اسلب با طرح های کاملا مشابه در کنار هم قرار گرفته اند. این دو سنگ یا به صورت افقی یا عمودی به هم چسبانده شده و نصب می شوند. خط اتصال این دو سنگ نقش خط تقارن آنها را ایفا می کند. به حرف w فکر کنید تا بفهمید. این حرف را می توان به عنوان یک تصویر ایجاد شده از دو v مشاهده کرد. در بوک‫مچ با یک شکل w روبرو هستیم که از دو اسلب با پترن های v تشکیل شده است.

قابلیت بوک‫مچ و فورمچ شدن در متریال مارمونایت در چند کد رنگ موجود است.

پدیده مشابهی را می توان در فورمچ مشاهده کرد. با این تفاوت که در اینجا دو خط تقارن داریم. Four Match همانطور که از نامش پیداست از تطبیق چهار اسلب در کنار هم ایجاد می شود. اگر سنگ های مثال قبلی را به صورت یک فرم در کنار هم قرار دهیم، شکلی شبیه به XX خواهیم دید. شکل جدید از چهار v تشکیل شده است که هر کدام به صورت افقی و عمودی با سنگ کناری خود در تقارن هستند.

تفاوت Book Match و Four Match فقط در طراحی آنهاست. اولی از دو تکه اسلب و دومی از چهار تکه تشکیل شده است.

سخن پایانی:

به دلیل پرطرفدار بود این مدل(بین کابینتی ست با صفحه کابینت) ما در افراش پلاس، گروهی از محصولات پرطرفدار و پر متقاضی‫مان را  به صورت دو تکه یعنی : صفحه کابینت 12 میل+دیوارپوش 3 میل را به دست تولید داده ایم تا با تنوع هرچه بیشتر محصولاتمان، به افزایش کیفیت زندگی شما کمک کنیم. زیرا که رضایت مشتریان و مجریانمان، دلیل حال خوب و اعتبار ماست.

ما در افراش پلاس همواره در تلاشیم تا نقشی هر چند کوچک در ایجاد بستری برای زندگی با کیفیت و آسان برای همراهان عزیز داشته باشیم.

این مقاله برای شما چقدر کاربردی بوده ؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز دهید

متوسط امتیاز : 5 / 5. تعداد امتیار ها 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهد

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
WeCreativez WhatsApp Support
تیم افراش پلاس هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسش های شماست.
👋 سلام دوست عزیز، چه کمکی از دست من بر میاد ؟